Zoom’a Alternatif Parasız Video Görüşme Programları

zooma alternatif ucretsiz video gorusme programlari 605b538aa4507 Zoom’a Alternatif Parasız Video Görüşme Programları

Makalede Neler Var

Zoom Nedir?Zoom’a Alternatif UygulamalarZoom’a Alternatif Parasız Görüntülü Görüşme Programları1- Skype2- Havelsan Diyalog3- Starleaf4- Free Conference Call5- Discord6- Cisco Webex7- Google Hangout Meet8- Microsoft Teams9- Jitsi Meet10- Whereby11- Join.me12- Blue Jeans13- Adobe Connect14- Go ToMeeting
Zoom’a Alternatif Video Görüntülü Görüşme Programı ve Uygulaması; Salgın sebebiyle yüzlerce insan toplantıları için video konuşma uygulamalarını kullanıyor. Bu uygulamalar içinde en oldukca tercih uygulamanın Zoom uygulaması bulunduğunu biliyoruz. Yalnız her uygulamanın alternatifi olduğu benzer halde naturel ki Zoom uygulamasının da alternatifleri vardır.  Bu yazımızda Zoom uygulamasının alternatiflerinden bahsetmeden ilkin bilmeyenler için Zoom uygulamasını sizlere anlatacağız. Peki, Zoom uygulaması nedir ve ne için kullanılır?

Sizlere bu yazımızda Zoom alternatif en iyi video görüşe programları ve zoom’a alternatif uygulamalar yazımızda.  İşte Zoom’a alternatif parasız program ve uygulamalar.
Zoom Nedir?
Covid-19 sebebiyle birçok insan evlerinde çalışmakta ve kendilerini izole etmeye önem vermektedir. Dünyada ve vatanımızda Covid-19 sebebiyle evde kendini izole ederek çalışan birçok insan için Zoom uygulaması gündeme geldi. İnsanların evden çalışmaya başlamasıyla birlikte toplantıların iyi mi yapılacağı, öğrencilerin okula iyi mi devam edebileceği benzer halde birçok sorunda peş peşe sıralandı. Bundan dolayı toplantıları yapmanızı ve eğitimleri düzenlemenizi elde eden Zoom uygulaması gündemde ön plana çıkartıldı.

Dünyayı saran salgın yüzünden toplumsal mesafenin dikkate alınması gerekmektedir. Bu yüzden de birçok toplantı, eğitim ve karşı karşıya yapılması gereksinim duyulan tüm görüşmeler ertelenmek mecburiyetinde bırakıldı. Fakat bu salgının ne zaman biteceği mevzusunda uzmanlar maalesef net bir yorum yapamamaktadır. Bundan dolayı Zoom benzer halde uygulamalar kullanılmaya başlandı ve yapılması gereksinim duyulan karşı karşıya görüşmeler için insanoğlu içinde kısa bir sürede video konuşma aracı olan Zoom uygulaması yayılmaya başladı. Zoom uygulamasını özetlemek gerekirse anlatmak gerekirse; insanların görüntülü ve sesli bir halde birden fazla kişi ile görüşmelerini sürdürebilecekleri bir uygulamadır.
Zoom’a Alternatif Uygulamalar
Video konuşma aracı olarak kullanılan Zoom uygulamasına alternatif olarak sizlere bahsedeceğimiz uygulamaların isimlerine özetlemek gerekirse bir göz atalım. İşte Zoom Benzeri parasız programlar;

Skype
Havelsan Diyalog
Starleaf
FREE Conference Call
Discord
Cisco Webex
Google Hangout Meet
Microsoft Teams
Jitsi Meet
Whereby
me
Blue Jeans
Adobe Connect
Go ToMeeting

Zoom’a Alternatif Parasız Görüntülü Görüşme Programları
Uzaktan eğitimin başlaması ile beraber yıldızı parlayan programlardan önde gelen Zoom ve diğeri video görüşme programları bulunmaktadır. Bir oldukca kişi uzaktan eğitim ve konuşma için zoom tercih etse de bazıları Zoom benzeri görüntülü görüşme programları aramaktadır.

İşte En iyi Zoom benzeri en iyi görüntülü görüşme programları;

1- Skype
Microsoft’un sizlere sunmuş olduğu Skype ile sesli yada görüntülü görüşmeler yapabilirsiniz. Türkçe dil desteği de bulunan Skype uygulamasında; akıllı mesajlaşma, ekran paylaşımı, canlı alt yazı ve ekran kaydı benzer halde özellikleri de sizlere sunuyor. Canlı alt yazı ile görüşmelerinizi daha etken hale getirebilir, ekran paylaşımı yardımıyla de görüşme sağladığınız kişilerle etkili bir yazışma kurabilirsiniz. Ekran kaydı ile görüşmelerinizi de kaydedebilir, değişik platformlar üstünde paylaşabilirsiniz.

2- Havelsan Diyalog
Yalnız bilgisayarınızdan değil, mobil cihazlarından da sizlere uygulamayı kullanma imkanı tanıyor. Mobil uyumlu arayüzü yardımıyla telefonlarınızda kullanabileceğiniz bu uygulamada birçok özellik bulunuyor. Uçtan uca şifreleme, ekran kaydı, güvenli sesli ve görüntülü görüşme, ekran paylaşımı, değişik görüntü desteği, görüntü standardını ayarlama benzer halde özellikleri de kullanıcılara sunuyor. Eylül 2020’de kullananların beğenisine sunulan Havelsan Diyalog, kullandığınızdan başka bir donanıma gerekseme olmadan da yüksek kalitede görüşme yapmanıza olanak tanıyor.
3- Starleaf
Firmanın kendi isminin verildiği uygulama Starlef, diğeri video konuşma araçları benzer halde sesli ve görüntülü görüşme yapmanıza destek oluyor. Starleaf kullanıcıları için yeni kullanmaya başlamış olan ve ustalaşmış kullanıcıları olarak ikiye ayırmış görünüyor. Isterseniz bir tek sesli ve görüntülü görüşmeler düzenleyebilir isterseniz de firmanın size sunmuş olduğu donanımlar ile görüşmelerinizi ustalaşmış şekilde devam ettirebilirsiniz. Kamera, dock, mikrofon, yüksek ve kaliteli görüntü sistemi sunmuş olduğu donanımlar içinde bulunuyor. Görüşmelerinizi 20 kişi ile sınırlayan Starleaf uygulamasında görüşmelerinizi kaydedebilirsiniz. Uygulamanın düzgüsel dönemlerde ücretli bulunduğunu bir tek Covid-19 sebebiyle salgının sürdüğü dönemlerde parasız bulunduğunu da belirtmekte yarar var.
4- Free Conference Call
Arayüzü mütevazı olarak tasarlanmış bu video konuşma uygulamasında, online toplantılarınızı parasız bir halde gerçekleştirebilirsiniz. Video konuşma, HD ses, ekran paylaşımı benzer halde daha birçok özelliği bir arada bulunduruyor. Covid-19 döneminden seminer yapmak isterseniz bu uygulamayı oldukca kolay bir halde kullanabilirsiniz. Zira Free Conference Call uygulamasının düzenleyeceğiniz seminerde 1000’e kadar katılımcı için parasız kullanabileceğiniz bir uygulama bulunduğunu sizlere belirtmek isteriz.
5- Discord
Discord uygulamasını oyuncuların kullandığı bir uygulama olarak hatırlayacaksınız. Oyuncuların görüntülü ve sesli bir halde haberleştikleri uygulamalar içinde olsa da diğeri video konuşma araçları benzer halde çeşitli özellikleri de kullanıcılarına sunuyor. Sesli ve görüntülü konuşma, mesajlaşma, topluluk odaları oluşturma benzer halde imkanları bir arada sizlere sunan Discord uygulamasının Türkçe dil desteği de bulunuyor. Diğeri video konuşma araçlarında olduğu benzer halde Discord uygulamasında da ekran paylaşımı yapabiliyor. Discord uygulamasının özelliklerine bakıldığında, diğeri uygulamalarla yarışabilecek düzeyde. Üstelik Discord uygulamasını parasız bir halde indirerek, anında kullanmaya başlayabilirsiniz.
6- Cisco Webex
KOBİ müşterileri için öncelikli kullanımının yanında görüşmeleriniz için üst düzey bir güvenliği kullanıcılarına sağlıyor. Ustalaşmış kullanıcılarının yanında amatör kullanıcıları içinde ücretli planlar sunan bir video konuşma aracıdır. Görüşmeyi anlık olarak metne dönüştürerek alt yazıya aktarma, üst düzey güvenlik, ustalaşmış kullanım seçenekleri, ücretli kullanım ve Türkçe dil desteği özelliklerini kullanıcılara sunuyor. Ek olarak neredeyse her video konuşma uygulamasında olduğu benzer halde Cisco Webex uygulamasında da ekran kaydetme özelliği mevcut.

7- Google Hangout Meet
Arama motoru olarak tanınan Google’ın kullanıcılara sunmuş olduğu uygulamalar içinde Hangout Meet uygulaması bulunuyor. Google Hangout Meet uygulamasında Google servisleriyle uyumlu bir halde emek harcanması, toplantılarda anlık altyazı, ekran paylaşımı, ücretli ve parasız kullanımı, Türkçe dil desteği benzer halde daha birçok özelliği kullanıcılarına sunuyor. Bilhassa Google servisleriyle uyumlu bir halde çalışan bu uygulama yardımıyla rakiplerine fark atacak özellikleri bünyesinde bulunduruyor.

8- Microsoft Teams
Microsoft Teams uygulaması yardımıyla görüntülü ve sesli görüşmeler yapabilir, bununla birlikte dosya paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz. Ses, video ve fotoğraf benzer halde birçok dosya paylaşımını yapmanızı elde eden Microsoft Teams, Microsoft servisleri ile uyumlu bir halde çalışıyor. Microsoft servisleri içinde bulunan bulut depolama sistemini de kullanmanıza olanak elde eden Microsoft Teams, toplantıların etken ve etkili bir halde devam etmesini sağlıyor. Kurumsal gizliliğe de önem veren bu uygulama, Türkçe dil desteğini de kullanıcılara sunuyor.
9- Jitsi Meet
Jitsi Meet, Google calender ve office uygulamaları ile uyumlu bir halde çalışmakta olan bir uygulamadır. Açık kaynak kodlu bir uygulama olan Jitsi Meet, gizlilik ve güvenlik mevzusunda rakiplerini geride bırakmış görünüyor. Bilgisayarda herhangi bir ek uygulama gerektirmeyen Jitsi Meet, mobil cihazlarınızda kullanmak için ek uygulamalar gerektiriyor. Hesap kurulumu yapmadan Jitsi Meet uygulamasını kolayca kullanabilirsiniz.
10- Whereby
Ekran paylaşımı, görüşme kaydı özellikleri bulunan Whereby uygulaması, kullanıcılarına süratli ve kolay kullanım sağlıyor. Yalnızca 4 kullanıcı ile sesli ve görüntülü görüşme sağladığınız Whereby uygulaması, diğeri video konuşma araçlarına gore oldukça süratli bulunduğunu da belirtmek gerekiyor. Kullanıcılarına ücretli ve parasız olmak suretiyle iki değişik paketi sunuyor.

11- Join.me
Kolay ve parasız kullanımı bulunan Join.me uygulamasında ekran paylaşımı özelliğinde bulunuyor. Join.me uygulaması ile 10 kişiye kadar ekran paylaşımınızı yapabilir ve parasız bir halde kullanabilirsiniz. Join.me uygulamasını kullanmak için uygulama içinden kendinize bir bağlantı oluşturabilir ve değişik yerlerde bulunan 10 kişi ile görüşme sağlayabilirsiniz.
12- Blue Jeans
Kolay arayüzü, HD video ve Dolby Voice özelliklerini kullanıcılarına sunan Blue Jeans uygulaması video konuşma uygulamalarının içinde yerini alıyor. Blue Jeans uygulaması ile 150 kişiye kadar görüntülü görüşmeler gerçekleştirebiliyorsunuz. Parasız deneyim etme sunumu bulunan Blue Jeans kullanıcıları için ücretli ve parasız seçeneklerini oluşturmuş.
13- Adobe Connect
Devletimizde daha oldukca öğretmen ve öğrencilerin kullandığı video konuşma araçlarından olan Adobe connect, dünya genelinde kurumsal olarak kullanılıyor. Ücretli bir video konuşma aracı olan bu uygulamayı hiçbir ücret ödemeden 90 gün parasız bir halde kullanabiliyorsunuz. Bilgisayar ve mobil platformlarda destek sunan Adobe Connect, eğitim odaklı olarak kullanılmaktadır. Beyaz tahta ve içerik paylaşımı benzer halde özellikleriyle öğretmen ve öğrencilere gerçek bir sınıf ortamındaymış benzer halde hissetmelerini olanak tanıyor.
14- Go ToMeeting
İlk ay parasız kullanım, gelişmiş yönetici paneli, ekran ve çizim paylaşımı benzer halde özellikleri bir arada bulunduran bir video konuşma uygulamasıdır. Diğeri video konuşma uygulamalarına gore gelişmiş yönetici paneli, ekran ve çizim paylaşımı benzer halde özellikleri yardımıyla farklılıklar yaratıyor. Rakiplerine gore daha oldukca ustalaşmış alanlarda kullanılan bu uygulama ile ekran kaydı alabilirsiniz. Ek olarak Go ToMeeting uygulamasında 25 kişi ile görüntülü görüşmelerinizi yapabilirsiniz.
Sizlere bu yazımızda Zoom’a Alternatif Parasız Video Görüşme Programları hakkında informasyon vermeye çalıştım. Zoom’a alternatif görüntülü görüşme programları içinde hangisini kullanıyorsunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Yayınlanan ccv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir