Teknoloji

Zhiyun Crane 2 Professional 3-Axis Stabilizer İnceleme

Zhiyun Crane 2 Professional 3-Axis Stabilizer İnceleme
Bir fotoğrafçının en büyük isteklerinden biri devamlı işini en iyi şekilde yapmak ve muhteşem görüntüler kayıt etmektir. Bu durum aynı şekilde bir düğün videocusu için de geçerlidir. Ya da daha kişisel kayıt meydana getiren kişiler için de ayı durum söz mevzusudur. Ve artık video çekmenin zirvelerini tadabileceğiniz teknolojik adımlar atılmakla beraber günümüzde her insanın bu cihazları elde edebiliyor olması yeni dönemlerin başlangıcı olarak ta sayılabiliyor.

Video çekmekte olan bir kameramanın omuzundaki aleti bir hayal edin. Ağırlığı bir dert tutması ve denetim etmesi bir dert, yorulması ise apayrı. Fakat elinizde en fazla 3 kilogram’lık bir aygıtın aynı özelliklerde ve daha kolay çekim yapabileceğini söylesek ne düşünürsünüz? İşte bu aygıt da beklenenleri aratmayacak özellikte bir buluştur. Başlangıçta 1.5 kilogram ağırlığı taşıyabilecek şekilde dizayn edilmiş ve daha sonraları geliştirilerek ilkin 1.8 kilogram ve sonrasında 3 küsür kilogram ağırlıklara kadar ulaşabilen cihazlarla video kaydı elde etmek eskisinden daha kolay bir hal almıştır. Kendi döner başlığı yardımıyla kullanmak istediğiniz modları açarak istediğiniz için kayıt yapabilecek ve elinizden düşüremeyeceğiniz bir aygıt karşınızda duruyor.

El gimbalı olarak bahsedilen bu cihazın en büyük avantajlarından biri kullanım kolaylığı haricinde titreşimlere olabildiğince azca yanıt vermesidir. Özellikleri içinde yer edinen Follow focus ayrıntısı, yeni motorlarının kullanımı yardımıyla 2 kat daha üstün bir tepki ve kırılgan hareket imkanı sunmasına olanak sağlıyor. Bunun suretiyle saniyede 4 bin kez titreşim kontrolü yapabilen gimbal yardımıyla artık daha kaliteli içerikler elde edebiliyor olacaksınız. Öteki el gimballarına nazaran 360 derecelik bir dönüş açısına haiz olan aygıt, bulunduğunuz noktadan itibaren hiçbir hareketi ya da görüntüyü kaçırmadan ayağınıza kadar getirebiliyor.
Kaliteli cihazların pil şarj ömürlerinin düşük olması devamlı bir yakınma mevzusu idi. Sadece bu cihazda artık bu sorun tarihe karışıyor. Tam 6000 mAh batarya kapasitesi yardımıyla olabildiğince uzun süre aygıt, etken olarak kullanıma açık kalabiliyor. Meydana getirilen testlere nazaran 18 saate kadar açık kalmış olarak emek harcama imkanı sunabiliyor. Tripod, USB kabloları şeklinde yan takıları da kutu dahilinde veriliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolokayitci jigoloilansitesi jigolosahibinden jigoloajansimiz jigolodiyarı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün