Yeni Kimlik Tutarı Ne Kadar? Yeni Kimlik Tutarı İnternetten Yatırma

yeni kimlik ucreti ne kadar yeni kimlik ucreti internetten yatirma 618ed60bbd39d Yeni Kimlik Tutarı Ne Kadar? Yeni Kimlik Tutarı İnternetten Yatırma

Yeni kimlik tutarı anlaşmalı bankalar ve internetten yatırma bilgileri hakkında tüm detaylar yazımızda yer almıştır. Yazımızı okumaya devam ediniz. Türkiye bir uygulama başlattı ve kimliklerin değiştirilerek yeni çipli kimlik haline getirilmesini kanun haline getirdi. Kimlik yenileme süreci 2023 yılına kadar devam edecek ve bu süre dolana kadar her insanoğlunun kimliklerini yenilemesi gerekiyor.

Bunu yapmak için kimlik yenileme tutarı yatırma işlemi yapmanız gerekmektedir. Yazımızda kimlik için para yatırma sürecini anlatacağız. Makalemizi okumaya devam ederek, lüzumlu tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

Mevzu BaşlıklarıYeni Kimlik Kartı ÜcretiYeni Kimlik Tutarı İnternetten YatırmaYeni Kimlik Tutarı Nereye Yatırılır?Yeni Kimlik Başvurusu Iyi mi Yapılır?Yeni Kimlik Değişim yapma Tutarı
Yeni Kimlik Kartı Tutarı

Yeni kimlik kartı ödeme detayları nedir. Kimlik yenileme tutarı yatırma işleminden ilkin sizlere fiyatı söylemek istiyoruz. 2020 senesinde son belirlenen ücret 27,58 TL idi yalnız kimlik kartı tutarı 2021 senesinde 30 TL olarak belirlenmiştir. Kimlik yenilemek için bu tutarı anlaşmalı bir bankaya yatırmanız gerekmektedir. Peki anlaşmalı bankalar sıralaması alttadır.

Yeni kimlik tutarı yatırmak için anlaşmalı bankalar;

ODEA Bank                                            ŞekerbankT.C. Ziraat BankasıTurkishbank A.Ş.Turkland BankTürk Ekonomi BankasıTürkiye Finans KatılımGaranti BankasıTürkiye Halk BankasıTürkiye İş BankasıTürkiye Vakıflar BankasıVakıf Katılım BankasıYapı ve Kredi BankasıZiraat Katılım BankasıAkbankAktif Yatırım BankasıAlbaraka Katılım BankasıAlternatifbankAnadolubankArap Türk BankasıCitibankDenizbankBurgan BankFibabankaFinansbankHSBC BankICBC Turkey BankING BankKuveyt Türk KatılımListeden de anlayacağınız suretiyle, çalıştığınız tüm bankalar ile yeni çipli kimlik kartı tutarı yatırabilirsiniz.

Yeni Kimlik Tutarı İnternetten Yatırma

Yeni kimlik tutarı yatırma süreci nedir. Listelediğimiz bankalardan herhangi biri ile ödemenizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Peki yeni kimlik tutarı internetten yatırma süreci iyi mi işlemektedir ve Ödemenizi iyi mi yapacaksınız. Şimdi bu sorulara cevap vereceğiz.

Yeni kimlik tutarı yatırmak için yapılması gerekenler;

Ilk olarak gib.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir.Derhal sonrasında interaktif vergi dairesi seçeneğine tıklamalısınız.Karşınıza birden fazla seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden Harç ve kıymetli kâğıt bedeli ödeme seçeneğini seçin.Karşınıza 8 değişik seçenek çıktığını görmüş olacaksınız. T.C. kimlik kartı bedeli ödeme seçeneğini seçin.Karşınıza çıkan ekrandan lüzumlu bilgileri doldurarak Öde seçeneğine tıklayın.Kart bilgilerinizi girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.Alındıyı indir butonuna basarak dekontunuzu almayı unutmamalısınız. Ihtimaller içinde bir problem halinde bu dekontu göstermeniz gerekmektedir. Bununla birlikte bu dekont, nüfus müdürlüğünde ilgili personele gösterilmelidir.

İlgili Yazı :   Kredi Kartı Provizyonda Bekleyen İşlem Nedir – Süresi ve İptali Ne Demek?yeni kimlik tutarı internetten yatirmaYeni Kimlik Tutarı Nereye Yatırılır?

İnternet üstünden anlaşmalı bankalar ile yeni kimlik tutarı ödeme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Durum ATM’lere vardığında birazcık daha karmaşık. Hangi bankaların ATM menülerinde bu seçeneğin olduğu tam olarak bilinmemektedir. Bu sebeple ATM’ye gitmeden ilkin çalıştığınız banka ile iletişime geçerek lüzumlu bilgileri öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Yeni Kimlik Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Kimlik parası yatırma işleminden sonrasında müracaat yapmanız gerekmektedir. Başvuruyu ise internetten buluşma alarak yapmanız gerekmektedir. Size yakın olan ya da tercih ettiğiniz bir nüfus müdürlüğünden online olarak buluşma alabilirsiniz. Peki müracaat yapabilmek için hangi evraklara ihtiyacınız olacak?

Yeni kimlik müracaat için yapılması gerekenler;

Eski Nüfus Cüzdanını yanınızda götürmelisiniz. Üstünde fotoğraf olması gerekmektedir.Kimlik yenileme tutarı dekontu gerekiyor ve bu yüzden tutarı yatırdığınızda dekont almanız gerekmektedir.Biyometrik bir vesikalık fotoğrafa ihtiyacınız olacak.Kimlik yenilemek için buluşma almak şart değildir yalnız eğer buluşma almadan bir nüfus müdürlüğüne giderseniz fazlaca fazla sıra beklemeniz gerekebilir. Bu yüzden tavsiye edilen evvel buluşma almaktır.

Yeni Doğan Bebek için Kimlik Çıkarma İşlemleri

Yeni Kimlik Değişim yapma Tutarı

Yapacağınız işleme nazaran ödeyeceğiniz ücret değişiklik göstermektedir. Sözgelişi yitik bir kimliği tekrardan çıkarmak istiyorsanız, daha yüksek bir ücret ödemeniz gerekiyor. Sizin için tüm ücretleri bir sıralama haline getirdik;

Yeni kimlik ücretleri şu şekiledir;

İlk kez kimlik yenileyecek kişiler için ücret 30 TL olarak belirlenmiştir.Yeni doğan biri için çıkartılacak kimliğin bir tutarı bulunmamaktadır.Kimlik kartınız kaybolduysa ödeyeceğiniz ücret 60 Tl olarak belirlenmiştir.Kimlik kartınızı evlilik benzer şekilde bir sebeple değişim yapmak istiyorsanız, ödeyeceğiniz ücret 30 TL’dir.Her biri için müracaat yapmalı ve sonrasında ücretinizi yatırmalısınız. Lüzumlu evraklar ile müracaat yaptığınız nüfus müdürlüğüne gittikten sonrasında işlemler tamamlanacaktır. Yeni kimlik kartınız PTT kargo ile belirlediğiniz adrese ulaştırılır ve bu süreç averaj 7 iş günüdür. Kimliğiniz yalnızca size teslim edileceği için, teslimat esnasında belirtilen adreste bulunmanız gerekmektedir.

Yeni kimlik tutarı anlaşmalı bankalar, yeni çipli kimlik kartı tutarı, kimlik kartı ücret ödemesi hakkında tüm bilgilerin bulunmuş olduğu mevzumuz ile ilgili görüşlerinizi, sorularınızı bekliyoruz. Alt bölümde yer edinen yorum alanından Resmi Evrak sitemize anında ulaşabilirsiniz.
Evraklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir