Ana Sayfa > ccv > Yazın Yapılacak 15 İş Fikri ile Ek Gelir Kazanın

Yazın Yapılacak 15 İş Fikri ile Ek Gelir Kazanın

Yeni İş Fikirleri

Paylaş

Paylaş

Beğenme

Yorum Yaz

Favorilere Ekle

Yazları yapılabilecek birçok ek iş fikri bulunmaktadır. Bilhassa yaz tatilini fırsat bilenler için değerlendirilebilecek birçok ek iş fikri vesilesiyle; mühim düzeyde para kazanabilirsiniz.
Yazın ne iş yapılır diye düşünenler için yapılabilecek birçok mükemmel iş fikri vardır. En oldukça odaklanmanız ihtiyaç duyulan mevzular ise düğün ve gezim sektörüdür. Her iki sektör de bilhassa yazları mühim potansiyel içermekte olup, yüksek kar marjları ile beraber yatırımcı ve girişimcilere mühim fırsatlar sağlamaktadır.
Türkiye’de pek oldukça insan yaz mevsiminde ek gelir elde etmek için ek iş fikirlerine odaklanmaktadır. Siz de gelirinizi çoğaltmak istiyorsanız; yaz aylarındaki iş fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.
Vatanımızda yazın yapabileceğiniz potansiyeli yüksek 15 iş fikri;
İÇİNDEKİLER1. KAMP MALZEMELERİ SATIŞI2. DONDURMA STANDI3. HAVUZ BAKIM ve TEMİZLİĞİ4. MEYVE SUYU BARI5. KLASİK DÜĞÜN ARACI KİRALAMA6. DÖVME7. BİSİKLET KİRALAMA8. YÜZME ANTRENÖRLÜĞÜ9. GEZİ REHBERLİĞİ10. ÇİM ve BAHÇE BAKIMI11. PİKNİK MALZEMELERİ SATIŞI12. TURİST FOTOĞRAFÇILIĞI13. JET SKİ KİRALAMA14. EV BOYAMA15. PARTİ ORGANİZASYONU
1. KAMP MALZEMELERİ SATIŞI

Türkiye’de yazları kamp meydana getiren insanların sayısı ciddi düzeyde artış yaşamaktadır. Çeşitli yörelerde ve gezim lokasyonlarında kamp yapmak isteyen insanlara ulaşmak oldukça kolay. İnternet aranması hızla yükselen kamp malzemeleri dönemlik ve spesifik ürünleri içermesi sebebiyle yüksek kar marjı fırsatı sağlıyor.
Toplumsal medyadan satış yapılabileceği benzer biçimde bir e-ticaret sitesi açarak da Google Adwords benzer biçimde reklam seçeneklerini kullanabilirsiniz. Eğer kamp alanlarına yakın noktalarda yaşıyorsanız, direkt yerinde satışa da odaklanabilirsiniz.
2. DONDURMA STANDI

Tüm dünyada dondurma satışının patladığı sürem yaz aylarıdır. İnsanlar her lokasyonda dondurmaya büyük ilgi gösterir. Türkiye’de son 4 yılda dondurma sektörü yüzde 85 gelişme kaydetmiştir. Üstelik bu büyümeye karşın dondurma fiyatlarındaki artış sürüyor.
Yazın en düşük ana para ile yapılabilecek karlı iş fikirlerinden biri dondurma standı açmaktır. AVM’ler ve gezinsel noktalar; bu iş için biçilmiş kaftanlardır.

ilgili içerik

Günlük 500 Liraya Kadar Para Kazandıran İşler

3. HAVUZ BAKIM ve TEMİZLİĞİ

İnsanlar kışın havuzlarını kullanmaz ve çoğu zaman bir tente ile kapatmakla da uğraşmazlar. Yaz ayları vardığında ise havuza girmek artık mümkün değil; şundan dolayı iyi bir bakım ve temizliğe ihtiyacı var. Kişisel konutlar, siteler ve gezim işletmeleri için bir havuz bakım ve temizlik hizmeti verebilirsiniz.
Kendinizi geliştirebilirseniz; işletme kurabilir ve sektörde mühim bir hisse alabilirsiniz. Sıhhat koşullarına yönelik sertifikalara ihtiyacınız olacağını ihmal etmeyin.
4. MEYVE SUYU BARI

Yazları köşe başlangıcında muhtemelen taze sıkılmış meyve suyu satılan barları görüyorsunuzdur. Bu işletmeler günlük 400-500 liralık ciro elde edebiliyor. Üstelik kar marjları bir çok süre tüm cironun yüzde 60’ına kadar ulaşabiliyor. 3-4 metrekare alanda açılabilen meyve suyu barları için maksimum 10 bin liralık ana paraya ihtiyacınız var. Belediyelerden kira karşılığında yada bir işletmenin boş alanı için gene kira karşılığında kurulması mümkün.
Her şehirde bulunan meyve ve sebze hallerinden meyveleri taze olarak satın almanız gerekiyor. Arkasından 3 bin liralık bir meyve suyu hazırlama ekipmanları ile işe başlayabilirsiniz.

ilgili içerik

Kış Aylarında Para Kazandıran İş Fikirleri

5. KLASİK DÜĞÜN ARACI KİRALAMA

Türkiye’de yaz ayları denildiği süre akla ilk olarak düğünler gelmektedir. Düğün sektörü kendi içinde oldukça dinamiktir ve ciddi düzeyde fırsatlar barındırmaktadır. Düğün sezonuna yönelik yapılabilecek en iyi ek işlerden biri de klasik düğün aracı kiralama hizmetidir. İnsanlar artık düğünlerinde ilgi çekici klasik araçları kullanmak istiyor. Eğer bir aracınız var ise yada aylık – 3 aylık olarak bir klasik aracı kiralayabilirseniz; düğünler için saatlik olarak kiralama hizmeti verebilirsiniz.
Düğün araçları 2-3 saat kullanılmakta olup, 500-600 lira kazandırabiliyor.
6. DÖVME

Dövme yapmayı biliyorsanız; yazları insanların dövmeye olan ilgisinde büyük artış yaşanıyor. Bir dövmeci açabilir yada bir dövmecide part-time olarak çalışabilirsiniz.
7. BİSİKLET KİRALAMA

Oldukca fazla sermayeniz var ise vasıta kiralama hizmetine odaklanabilirsiniz. Sadece oldukça fazla sermayeniz yoksa, güzel bir güzergah belirleyerek bisiklet kiralama hizmeti sağlayabilirsiniz. Bisiklet alımı haricinde neredeyse ek bir harcaması olmayan güzel bir iş fikridir. Gezinsel lokasyonlarda ve bilhassa sahil şeritlerinde iyi kazançlar elde edebilirsiniz.
Adım atmak için 3 bisiklet bir çok süre yeterlidir. İş hacmine gore bisiklet sayısını artırabilirsiniz.

ilgili içerik

Azca Ana para ile Yapılacak 27 İşler

8. YÜZME ANTRENÖRLÜĞÜ

Yaz aylarının hareketlendirdiği sektörlerden biri de normal olarak yüzme-havuz sektörüdür. İnsanlar yaz mevsiminde devamlı olarak suya girmek ister. Peki ya yüzme bilmiyorlarsa?
Bir sertifikanız var ise oldukça kolay olarak başlayabilirsiniz. Sadece sertifikanız yoksa, ilk olarak resmi bir sertifikaya ihtiyacınız olacak.
9. GEZİ REHBERLİĞİ

Türkiye tam anlamıyla bir gezim cennetidir. Yazları nerede ise her gezinsel lokasyona ciddi düzeyde gezgin akışı gerçekleşir. Bilhassa tekli yada çift halindeki turistlere yönelik seyahat rehberliği yapabilirsiniz. Yazın yapılabilecek iş fikirleri içinde yer edinen seyahat rehberliği için averaj üstünde İngilizce bilmeniz gerekiyor.
10. ÇİM ve BAHÇE BAKIMI

Her ne kadar vatanımızda site kültürü olsa da; nerede ise her şehirde bahçeli evlere rastlamak mümkün. Ek olarak siteler de ara sıra çim hizmeti almaktadır. Yaz mevsiminde yapılabilecek sermayesiz iş fikirleri içinde yer ediniyor. Ek iş olarak değerlendirilebilir ve günlük 70-80 TL para kazanabilirsiniz.
11. PİKNİK MALZEMELERİ SATIŞI

Türk insanının yazları yapmaktan en oldukça keyif alınmış olduğu etkinliklerin başlangıcında piknikler geliyor. Her yaştan insanı cezbeden bu aktiviteye bir girişimci olarak yaklaşıp; piknik malzemeleri satışına odaklanabilirsiniz.
Toplumsal medyadan satışı yüksektir. Ek olarak piknik alanlarında yerinde satış fırsatı da yüksektir. Mesela, pikniğe gelmiş bir aileye top yada hamak satışı yapabilirsiniz. Birçok insan piknik alanlarına gelirken; bu tür ürünlere yüksek paralar ödemekten çekinmez.
12. TURİST FOTOĞRAFÇILIĞI

Gezinsel alanlara yakın bir lokasyonda bulunuyorsanız; ustalaşmış olarak basılı gezgin fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Yaz aylarına girmeden ilkin 2-3 haftalık eğitim alabilirsiniz. Ustalaşmış bir kameranın fiyatı ise 3-4 bin lira civarındadır.
Fotoğrafı basılı hale getirmek için ise 2 bin liralık renkli yazıcıya ihtiyacınız olacak.
13. JET SKİ KİRALAMA

Denize yakın bir yerde yaşıyorsanız; yerli ve yabancı turistler için jet ski kiralama hizmeti sağlayabilirsiniz. Karlı ve potansiyeli yüksek bir iş fikridir. 2-3 tane jet ski ile günlük 400-500 liraya kadar para kazanabilirsiniz.
14. EV BOYAMA

Çoğu zaman insanoğlu yazları evlerini boyamaktadır. Hizmet talebi artığı için yazları yapılabilecek en iyi iş fikirleri içinde yer ediniyor. Elbet ev boyama birazcık teknik data ve gereksinim talep ediyor. Deneyime haiz değilseniz; bir ustanın yanında birkaç ay çalışmanız gerekecek.

ilgili içerik

Öğrenciler İçin 20 Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri

15. PARTİ ORGANİZASYONU

Her ne kadar Coronavirus süreci ile sekteye uğramış bir sektör olsa da; virüsün tesirleri geçtikçe tekrardan yükselişe geçecek bir iş fikridir. Yazları insanoğlu partiler düzenlemekten oldukça hoşlanır. Bir girişimci olarak; parti düzenlemek isteyenler için organizasyon hizmeti sağlayabilirsiniz. İnsanlar yalnız lüzumlu hizmet ücretini öder ve siz öteki her şeyi halledersiniz.
Yazar:
Yeni İş Fikirleri

0/5 (0 Reviews)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir