Yapılması Gereken Köpek Aşıları

Yapılması Gereken Köpek Aşıları

Aşılar, köpeğinizin sağlığı ve sağlığı için çok önemlidir, çünkü aksi takdirde sorun yaratabilecek rahatsızlıkları önlemeye yardımcı olurlar. Aşı, genç bir köpek yavrusu vücudunun bağışıklık sisteminin, sağlandığı belirli bir duruma karşı antikorlar toplamasına yardımcı olur. Bunu yaparak, genç köpek yavrusu Distemper ile başka bir hayvan köpeği ile telefon görüşmesine girdiğinde, şu anda onu ölümcül bir şekilde hasta etmeden önce onunla savaşmaya başlamak için antikorlara sahiptir.

Köpeğinizin gençken aşılanması gereken bir dizi önemli durum vardır. Bunlar arasında köpek Distemper, Bordetella, Kuduz, Parvovirüs ve Leptospirosis bulunur.
6 haftalık yaşta, yavru köpek Distemper, köpek hepatit, Korona Viral Enterit, Parainfluenza, Parvo virüsü ve ayrıca leptospirosis için gerçekten başlangıçta enjeksiyonunu alacaktır.

Eklenen enjeksiyonlar, yıllık yeniden aşılama ile on altı hafta civarında 2 ila 3 hafta sonra gelir. Kuduz 3 ay, 6 ay ve aynı şekilde yıllık olarak verilir.
Köpek yavrusu kesinlikle 4 aylıktan önce aşılarını almaya başlamalıdır.

Veteriner, ne sunulacağını ve hangi sırayla sunulacağını kesinlikle kabul edecektir. Tabii ki, genellikle size genç bir köpek yavrusu gerçekten ne aldığını ve ne aldığını bildiren bir kart sunarlar.

Güçlendirici, evcil hayvanınızı enjeksiyonlarında olduğu kadar korumak ve ayrıca vücudunun bağışıklık sistemini korumak için çok önemlidir. Yukarıda ayrıntılı önemli rahatsızlıkları olan hasta alma genç köpek yavrusu var daha bile dirençli, daha az fırsat.
Ayrıca, bazı enjeksiyonların bazı yavruları çözmediğini akılda tutmalısınız.

Bazı genç yavruların vücut bağışıklık sistemleri doğal olarak zayıftır. Hasta bir yavru köpeğiniz varsa, aslında tüm aşılarını almış olsa da, veterineri aramanız gerekir. Daha önce hiç belirsiz iseniz yardım almak için iki kez düşünmek asla. Veteriner kesinlikle sorunlarınızı çözmenin yanı sıra hayvan köpek hissinizi çok daha iyi elde etme yeteneğine sahip olacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir