Windows 7 WİFİ bağlantısı sorunları ve çözümleri

Windows 7 işletim sistemine haiz cihazlarda WİFİ ile kablosuz web bağlantısı kurulurken çeşitli sorunlarla karşılaşılabilmektedir.Bu problemler bağlantının başarısız olması,web şifreli olmasına karşın bağlantı kurulurken cihazın gizyazı sormaması ve bağlantının yapılamaması benzer biçimde durumlardır.

İnternet sitelerinde bu problem hakkında birçok çözüm metodu verilmektedir.Sadece bu çözüm metotları bir tek belirli sayıdaki kullananların sorunlarını çözebilmektedir.Bazı kullanıcılar ise bu çözüm metotları ile sorunlarını çözememektedir.

Hiçbir probleminin sebebini bilmeden “%100 KESİN ÇÖZÜM” diyemeyeceğimizi daha önceki birçok yayında yeniden etmiştik.Bu yayında Windows 7 işletim sistemi kullanan ve cihazın WİFİ ile web bağlantısı kurma mevzusunda problem yaşayan birçok kişinin sorununa değişik bir çözüm yolunu göstereceğiz.

Kablosuz bağlantı ile web bağlantısı mevzusunda problem yaşadığınız modem haricinde başka bir modeme (komşunuzun yada Hotspot ile cep telefonunuza) bağlanırken problem yaşamıyorsanız yada cihazınız düzgüsel durumda bağlantı kurarken gizyazı istemiyor fakat başka bir modeme bağlantı kurarken gizyazı istiyorsa bunun sebebi büyük olasılıkla modem ile aygıt arasındaki uyumsuzluktur.

Bu uyumsuzluğun sebebi modemin şifreli koruma yönteminden,direkt modem yüzünden yada direkt kullandığınız aygıt yüzünden olabilir.Yapılması ihtiyaç duyulan ise cihazınızın başka bir modem vasıtasıyla belirli bir süre için internete bağlanıp şu adımları gerçekleştirmenizdir…
 

– Modem/Aygıt arası uyumsuzluk yaşayanlar yada Windows 7 işletim sistemi kullananlar haricinde çeşitli WİFİ çözümü yaşayan kişilerinde aşağıdaki adımları gerçekleştirmesini tavsiye ederiz.
– Telefonunuzun Hotspot hususi durumunu de kullanabilirsiniz…Buradaki işlemler kişiden kişiye bakılırsa değişiklik gösterse de fazlaca fazla veri kullanmamaktadır.
 
1.ADIM Telefonunuzun Hotspot özelliği yada size yakın bir komşunuzun modemi ile cihazınızı internete bağlayın.
 
2.ADIM Driver Booster programını kurun,yükleyin ve çalıştırın.
 
Driver Booster programını oluşturmak için buraya tıklayın
 
3.ADIM Driver Booster programı ile cihazınızı tarayın ve tarama sonucunda tespit edilen tüm eski sürücülerin güncelleştirmesini tamamlayın.
 

– Bu sayede ağ bağdaştırıcı sürücüleri güncellenmiş olur ve uyumsuzluk çözümü ortadan kalkar.Ek olarak cihazınız ağ bağdaştırıcı sürücüsünün eski olması durumu USB bağlantısı elde eden sürücülerinde eski olabileceği anlamına gelir.Driver Booster programı yardımıyla bu sürücülerde güncelleştirilir.Böylece Wireless adaptör benzer biçimde donanımları bilgisayara takan sadece donanımın emek vermemesi sorununu yaşayanlarda çözüme kavuşur.

 

Post Views:
311

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top