Windows 10’da sistem geri yükleme {nasıl} yapılır ?

Günlük hayatta kişisel bilgisayarlar kullanım süresi süresince çeşitli sorunlarla karşılaşabilmektedir.Bu sorunlardan bir tanesi de cihaza yüklenen uygulamalardan sonrasında sistemin yavaş emek harcaması ve işlerin aksatılmasıdır.Kullanıcılar bu şekilde bir durum karşısında genel anlamda ilk çözümü bilgisayara format atmakta bulur.
 
Sadece bilgisayara format atmadan daha önceki tarihte oluşturulmuş bir geri dönüşüm noktasına gidilebilir.Geri dönüşüm noktası,işletim sisteminin emin çalmış olduğu vakit diliminde oluşturulur.İşletim sisteminin emin çalmış olduğu geri dönüşüm noktasına sistemin geri yüklenmesini sağlarsanız,geri dönüşüm tarihinde yüklü olan programlar hali hazırda çalışır durumda kalmaya devam eder.Sadece geri dönüşüm tarihinden sonrasında yüklenmiş olan uygulamaların hepsi kaldırılır.Bu durumdan kişisel dosyalarınız etkilenmez.
 
Windows 10 sistem geri yükleme için yapılması gerekenler…
 
1.ADIM: Her ihtimale karşı kişisel dosyalarınızı ve sizin için mühim olan verileri yedekleyin.
 

2.ADIM: Bu bilgisayar‘a sağ tıklayıp Özellikler seçeneğine tıklayın.
 
 

 
 
3.ADIM: Sol kısımdaki Gelişmiş sistem ayarları seçeneğine tıklayın.
 

 

4.ADIM: Sistem Özellikleri penceresinin üst kısmındaki Sistem Koruması seçeneğine tıklayın.Peşinden Sistem Geri Yükleme butonuna tıklayın.

 

 
5.ADIM: Oluşturulan pencerede İleri butonuna tıklayın.
 

 
 
6.ADIM: Karşınıza disk birimlerindeki geri dönüşüm noktaları çıkacaktır.Öteki geri yükleme noktalarını göster kutusunu işaretli hale getirerek değişik geri dönüşüm noktalarını görebilirsiniz.

 
Geri dönüşüm noktasını seçtikten sonrasında İleri butonuna tıklayın.
 

 
6.ADIM: Sıralı bir halde ilerleyerek sistem geri yükleme işlemini tamamlayın.
 

Post Views:
321

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top