Windows 10 işletim sistemini kalmış olduğu yerden başlatmama ayarı

Windows 10 işletim sisteminin yüklü olduğu bilgisayarlarda kapatma/açma,tekrardan başlatma işlemlerinin peşinden bilgisayarınız,kapatmadan ilkin açtığınız klasör ve dosyaları otomatikman çalıştırma özelliğine haizdir.Bu özellik kimi kullanıcıları rahatsız etmektedir.Eğer sizde bu özellikten rahatsız olan kullanıcılar arasındaysanız aşağıdaki adımları uygulayın.Böylece Windows 10 işletim sistemi tekrardan başlatıldığında yada kapatıldıktan sonrasında yeniden çalıştırıldığında kalmış olduğu yerden devam etmeyecektir.
 
1.ADIM: Arama kutusundan yada sol alttaki Windows logosuna sağ tıklayarak Ayarlar‘a gidin.
 
 

 

 
2.ADIM: Ayarlar penceresinde Hesaplar‘ı açın.
 
 

 
4.ADIM: Sol kısımdan Oturum açma seçenekleri‘ne tıklayın.En altta bulunan Bir güncelleştirme yada tekrardan başlatma sonrasında cihazın kurulumunu otomatikman tamamlamak ve uygulamalarımı tekrardan açmak için oturum açma bilgilerimi kullan seçeneğini dönem dışı bırakın.
 

 
 

5.ADIM: Bu bilgisayarı’ı açın.Üstteki Görünüm‘e tıklayın.Sağ taraftaki Seçenekler‘e ve peşinden Klasör ve arama seçeneklerini değiştir‘e tıklayın.

 

 

5.ADIM: Görünüm sekmesinde bulunan seçenekler arasındaki Oturum açmada önceki klasör pencerelerini geri yükle seçeneğindeki işareti kaldırıp Uygula/Tamam‘a tıklayın.

 

 
 

Post Views:
373

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.