Windows 10

Windows 10 ile Android cihazdaki dosyalara erişme

 
Bazı kullanıcılar bilgisayarda kullandığı Windows 10 işletim sistemiyle telefonunda kullandığı Android işletim sistemini birbirine bağlamak ister. Windows 10 ile Android cihazdaki dosyalara erişmek genel anlamda bu kullanıcılar için mühim bir husustur. Yada benzer bir halde Windows 10 işletim sistemiyle Android cihazındaki dosyalara erişim sağlamak kimileri için büyük kolaylık sağlar. Android telefonundaki dosyalara bilgisayarından erişerek harcanan zahmet ve zamandan kurtulmak, her iki aleti da aynı anda kullananlar için fazlaca önemlidir. Windows 10 işletim sistemiyle Android cihazdaki dosyalara erişmenin birden fazlaca yolu bulunmaktadır. Bu işlem için üçüncü taraf bir yazılım kullanabildiği şeklinde Microsoft’un geliştirmiş olduğu bir uygulama da kullanılabilmektedir.
Üçüncü taraf uygulamaları kullanarak Android işletim sistemindeki kişisel dosyalarınıza Windows 10 işletim sisteminden kolayca ulaşabilirsiniz. Sadece biz size burada en kolay yöntemi göstereceğiz. Sweech uygulamasını telefonunuza kurarak Windows 10 işletim sistemini Android işletim sistemine kolayca bağlayabilirsiniz. Bu yazılımla Windows 10’dan Android işletim sistemindeki dosyalara kolayca erişebilir, dosyalar üstünde kopyala/yapıştır ve benzeri işlemleri uygulayabilirsiniz.
Sweech‘e benzer amaç doğrultusunda çalışan birçok uygulama bulunmaktadır. Sadece o denli uygulamanın arasından Sweech‘den bahsetmemizin sebebi kurulumunun ve kullanımının son aşama kolay olmasıdır. İki tıklama (dokunma) ile iki aygıt arasındaki bağlantıyı kurabilir ve Android işletim sistemindeki dosyalarınıza erişebilirsiniz.
Bu uygulamayla telefondan bilgisayara yada bilgisayardan telefona dosyalarınızı kolaylıkla gönderebilirsiniz.

 
Windows 10 ile Android cihazdaki dosyalara erişme
Windows 10 ile Android cihazdaki dosyalara erişmenin en kolay yolu için aşağıdaki adımları takip edin…
📌Akıllı telefonunuza Sweech uygulamasını kurun. Ortadaki dev gibi “oynat” sembolüne dokunun.

📌Uygulamanın dosyalara erişmesine izin verin.

📌Sizin telefonunuzun ekranında da aşağıdaki görselde gözükene benzer bir IP adresi çıkacak. Bu adresi bilgisayarınızdaki tarayıcı programının adres çubuğuna girin ve enter tuşuna tıklayın.
Mesela size göstermek için Google Chrome’da aşağıdaki görselde görünen 192.168.1.104.4444 adresini adres çubuğuna girip Android cihazımdaki dosyalara erişeceğim. Bu adres, sizin telefonunuzun ekranında değişik olabilir.

📌Telefon ekranında görünen adresi Google Chrome’da girince Android cihazımdaki dosyalara erişim sağladım. Sizde bu şekilde Windows 10 işletim sistemiyle Android cihazınızda ki dosyalara kolayca erişim sağlayabilir ve dosyalarınızı bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.
📌Windows 10 işletim sistemine haiz bilgisayarınızın Android telefonunuzdaki dosyalara devamlı olarak erişmesini istiyorsanız uygulamanın bağlantısını kesmeyin.
📌Bilgisayarınızdaki Android dosya erişimi arayüzüne kolayca ulaşmak için telefon ekranında görünen adresi bilgisayarınızdaki tarayıcı yazılımına yer imi olarak ekleyebilirsiniz.
Artık devamlı Windows 10 ile Android cihazdaki dosyalara erişme özelliğine sahipsiniz.
 

Post Views:
901

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolokayitci jigoloilansitesi jigolosahibinden jigoloajansimiz jigolodiyarı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün