Windows 10 için tema özelliştirme

Microsoft’un en güncel işletim sistemi olan Windows 10’u ister kendi temaları ile kullanabilir,isterseniz parasız değişik temalar edinip kullanabilir  yada temanın renklerini istediğiniz şeklinde değiştirebilirsiniz.

Microsoft’un en güncel ve en geliştirilmiş işletim sistemi olan Windows 10,kullanıcıları cihazını özgünleştirme mevzusunda oldukça özgür bırakmış durumda.Windows 10 işletim sisteminizin temasından sıkıldıysanız yada bir şeyleri değişiklik yapmak istiyorsanız aşağıdakilere bir göz atın.

Şuan için kullandığınız hazır temadan sıkıldıysanız ve başka bir tema kullanmak istiyorsanız Windows 10’a ilişkin olan ve şuan cihazınızda yüklü olan başka bir tema kullanabilirsiniz.Ek olarak Microsoft Store üstünden başka temalara parasız bir halde ulaşabilirsiniz.
Temayı değiştirebilmek için masaüstüne sağ tıklayın ve Kişiselleştir‘e tıklayın.

Kişiselleştir’e tıkladıktan sonrasında karşınıza gelen pencerenin sol kısmından Temalar‘a tıklayın.Temalar’a tıkladıktan sonrasında karşınıza aşağıdaki görselde görünen pencere gelecektir.Bu pencere üstünden ister cihazınızda şuan yüklü olan başka Windows 10 teması kullanabilirsiniz.İsterseniz Microsoft Store’dan daha çok tema alın seçeneği üstünden Microsoft Store platformundan parasız Windows 10 teması edinebilirsiniz.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10’da karanlık tema etkinleştirme

Temayı seçtikten sonrasında renkler üstünde istediğiniz şeklinde oynayabilirsiniz.Seçtiğiniz temayı daha çok kişiselleştirmek için Temalar sayfasının ortasında bulunan Hususi tema kullan butonuna tıklayabilir ve derhal bu butonun üstünde bulunan renk,sesler seçeneklerini değiştirebilirsiniz.

Windows 10 işletim sisteminizin görünüşünde fazlaca daha çok farklılık istiyorsanız canlı duvar kağıtları kullanabilir ve duvar kağıtlarına ses ritmine duyarlı ekolayzer ekleyebilir ve masaüstünüze çeşitli Widget (Vasıta) kutucukları ekleyebilirsiniz.Tüm bunların {nasıl} yapılacağını öğrenmek için 02.02.2019 tarihinde gösterilen “Canlı duvar kağıdı {nasıl} yapılır ?” yayınımıza gidebilirsiniz.
 

Post Views:
462

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.