Windows 10 bluetooth açma

Birçok bilgisayar kullanıcısı Windows 10 Bluetooth açma çözümü yaşayabiliyor. Eğer sizde Windows 10 Bluetooth yok diyenlerdenseniz işletim sisteminizin ayarlar kısmından bu çözümü kolaylıkla halledebilirsiniz.  Size bu yayında Bluetooth aygıtını açmak doğrusu etkinleştirmek için birkaç kolay yöntem göstereceğim.
[ Windows 10’da ekran kaydının nasıl alınacağını biliyor musunuz ? Öğrenmek için buraya tıklayın. (Programsız) ]
 
Windows 10 bluetooth açma: Ayarlardan Bluetooth {nasıl} açılır ?
Sol alttaki Windows logosuna sağ tıklayarak, arama kutusuna “ayarlar” yazarak yada başlat menüsündeki çark sembolüne tıklayarak ayarlar penceresini açın.

Yukarıdaki görsel de görünen Cihazlar sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkan pencerede direkt Bluetooth seçenekleri gözükecektir.

Burada Bluetooth seçeneğini etkin hale getirebilirsiniz. Bununla birlikte herhangi bir Bluetooth aygıtını bu pencere bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.
[ Hiçbir program kullanmadan Windows 10 işletim sisteminde ekran görüntüsünün nasıl alındığını biliyor musunuz ? Öğrenmek için buraya tıklayın ]
 
İşlem merkezinden Bluetooth {nasıl} açılır ?
Windows 10 işletim sisteminde Bluetooth aygıtını açmak için her seferinde ayarlar penceresine gitmeye mi üşeniyorsunuz ? Bluetooth aygıtını açmanın fazlaca daha kolay bir yöntemi var. Windows başlat çubuğunda en sağ köşede sembolü bulunan İşlem Merkezi açılır penceresinde tek bir tıklamayla Bluetooth aygıtını etkin hale getirebilirsiniz. İşlem merkezini açmak için başlat çubuğunun en sağındaki sembole tıklayabilir yada Win + A tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Eğer işlem merkezini açtığınızda yukarıdaki şeklinde Bluetooth aygıtının sembolü gözükmüyorsa Genişlet seçeneğine tıklayın. Bluetooth aygıtının etkinleştirme kutusu gözükecektir.

Bluetooth sembolü hala burada gözükmüyor mu ? O zamanda işlem merkezi açılır penceresinin sol üst tarafında bulunan Bildirimleri Yönet‘e tıklayın. Karşınıza aşağıdaki pencere çıkacaktır. Burada Süratli işlemlerinizi düzenleyin seçeneğine tıklayın.

Süratli işlemlerinizi düzenleye tıkladıktan sonrasında Bluetooth sembolünü işlem merkezine dahil edebilir, bundan sonraki tüm açılışlarda tek bir tıklamayla Bluetooth aygıtını etkinleştirip dönem dışı bırakabilirsiniz.
[ Bilgisayarınız yavaş mı çalışıyor ? Daha hızlı bir Windows 10 için gerçekçi beş adım önerisi alın. Nasıl yapacağınızı öğrenmek için buraya tıklayın ]
 
Windows 10 bluetooth açma: Sağ altta Bluetooth simgesi {nasıl} açılır ?
Windows 10 işletim sisteminde – cihazınıza ilk kurulduğu günden itibaren – Bluetooth simgesi sağ alttaki simgelerin olduğu yerde gözükür. Bu sembole sağ tıklayarak veri transferi yapabilir ve Bluetooth aygıtını etken bir halde kullanabilirsiniz. Sadece yanlışlıkla yada bilerek bu simgeye sağ tıklayıp, simgeyi kaldır seçeneğine tıklarsanız Bluetooth  simgesi tekrar gözükmemek suretiyle kapanacaktır. Eğer yanlışlıkla yada bilerek bu simgeyi kaldırdıysanız yada Windows 10 işletim sisteminin noksan kurulumu yüzünden bu simge gözükmüyorsa aşağıdaki adımları takip edin. Windows 10 bluetooth açma mevzusunda en kolay yöntem bu yöntemdir.
Sol alttaki Windows logosuna sağ tıklayarak, arama kutusuna “ayarlar” yazarak yada başlat menüsündeki çark sembolüne tıklayarak ayarlar penceresini açın. Peşinden Cihazlar sekmesine tıklayın.

Sizi aşağıdaki görselde görünen pencere karşılayacaktır.

Burada, sağ kısımındaki Öteki Bluetooth seçenekleri‘ne tıklayın.

Bluetooth simgesini bildirim alanında göster kutusunu işaretli hale getirin. Uygula/Tamam‘a tıklayın.

Artık Bluetooth sembolü başlat menüsünün sol kısmında gözükecektir.
 

Post Views:
1.880

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.