Windows 10 başlangıç şifresini kaldırma

Windows 10 başlangıç şifresi {nasıl} kaldırılır ? Windows 10 başlangıç parolası {nasıl} kaldırılır ? Windows 10 başlangıç parolası {nasıl} yapılır ? Windows 10 başlangıç şifresi {nasıl} yapılır ? Windows 10 kullanıcı hesabı şifresi {nasıl} kaldırılır ? Windows 10 kullanıcı hesabı parolası {nasıl} kaldırılır ? Windows 10 başlangıç şifresi {nasıl} değiştirilir ? soruları nerede ise her Windows 10 kullanıcısının sordurulmuş olduğu sorulardır.
 
Windows 10 işletim sistemi kişisel bilgisayarlarda en fazlaca tercih edilen işletim sistemidir. Bazı kullanıcılar (bilhassa dizüstü kişisel bilgisayar kullanıcıları) bilgisayarlarına kendileri dışındaki bireylerin erişmesini istemeyebilir. Bu yüzden de bilgisayarlarına gizyazı koymak isteyebilirler. Bazı kullanıcılarsa tam tersi yönde bilgisayarlarındaki mevcud şifreyi kaldırmak isterler. Böylece bilgisayarlarının güç düğmesine bastıklarında aygıt, gizyazı sormadan kullanıma hazır hale gelir.
 
Bilgisayarınızın açılış şifresini değişiklik yapmak, kaldırmak yada yeni bir gizyazı eklemek istiyorsanız ilk olarak bilgisayarınızın Windows kullanıcı hesabına erişmeniz gerekmektedir. Kullanıcı hesabınıza eriştikten sonrasında başlangıç şifresi mevzusunda istediğinizi yapabilirsiniz.
 
WİNDOWS 10 BAŞLANGIÇ ŞİFRESİNİ KALDIRMA
 

Windows 10 işletim sisteminde kullanıcı hesabınızın ve başlangıç şifresini değişiklik yapmak, eklemek yada kaldırmak için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin…
 
1.ADIM: Başlat simgesine tıklayın. Arkasından kullanıcı hesabınıza tıklayın.
 

 
2.ADIM: Hesap ayarlarını değiştir‘e tıklayın.
 

 
3.ADIM: Bunun yerine bir mahalli hesap ile oturum açın seçeneğine tıklayın. Yada sol kısımdaki menüden Oturum açma seçenekleri sekmesine giderek bilgisayar açılış güvenliği mevzusunda daha çok seçeneğe göz atın.
 

 
4.ADIM: Açılış şifresini kaldırmak yada değişiklik yapmak istediğinizi hesabı seçin. İleri butonuna tıklayın.
 

 
5.ADIM: Daha öncesinde ayarlanmış bir açılış şifresi mevcutsa o şifreyi (yada pini) girin.
 

 
6.ADIM: Buradaki pencere yardımıyla hesabınızın adını, şifresini değiştirebilirsiniz. Yada burada Yeni parola, Parolayı onayla, Parola ipucu kutularını boş bırakarak bilgisayar açılış şifresini kaldırabilirsiniz.
 

 
7.ADIM: Oturumu kapat ve bitir butonuna tıklayarak değişimleri kaydedebilirsiniz.
 

 
 

Post Views:
572

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.