Ana Sayfa > Genel > Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nedir? Nasıl Kullanılır? Şifre Sıfırlama

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nedir? Nasıl Kullanılır? Şifre Sıfırlama

Makalede Neler Var

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama NedirWhatsapp İki Adımlı Doğrulama Ne İşe YararWhatsapp İki Adımlı Doğrulama Nasıl YapılırWhatsapp İki Adımlı Doğrulama Nasıl İptal EdilirWhatsapp İki Adımlı Doğrulama Kodu GelmiyorWhatsapp İki Adımlı Doğrulama Kırma YollarıWhatsapp İki Adımlı Doğrulama Şifremi UnuttumWhatsapp İki Adımlı Doğrulama Sorunu
Whatsapp iki adımlı doğrulama seçeneğini kullanıcıların istekleri doğrultusunda yenileyerek yanına aldı. Whatsapp mesajlarını kimsenin görmesini istemiyorsanız iki adımlı doğrulamayı aktif ederek kullanabilirsiniz.

Başkalarının mesajlarını okuması yada whatsapp hesabına girmesinden şüphe duyuyor yada güvenlik kaygıları yaşıyorsanız iki adımlı doğrulamayı aktif ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Whatsaap iki adımlı doğrulama aktif edildiğinde hesabınız başka bir telefonda açıldığında yada uygulayıp silip tekrar yüklemek istediğiniz belirlediğiniz 6 hale şifre istenecektir.
Whatsapp hesabını korumanın en etkili yöntemlerinden biri olan whatsapp iki adımlı doğrulama nedir? whatsapp iki adımlı doğrulama nasıl aktif edilir ve nasıl iptal edilir sorularına cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca sık karşılaşılan sorunlardan biri olan whatsapp iki adımlı doğrulama şifremi unuttum ve whatsapp iki adımlı doğrulama kırma yollarından bahsetmeye çalışacağım.

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nedir
İki adımlı doğrulama hesabınızı güvenceye almak için kullanabileceğiniz doğrulama adımlarından biridir. Doğrulamayı aktif ettiğinizde sizden 6 haneli bir şifre ve e-posta adresi istenecektir. Whatsapp İkili Adımlı Doğrulama aktif edildikten sonra telefon değişikliği yada bilinmeyen bir cihazdan hesabınıza giriş yapıldığında sizden belirlediğiniz şifre talep edilir.
Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Ne İşe Yarar
Whatsapp 2 Adımlı Doğrulama hesabınızına şüpheli girişleri önlemek için kullanacağınız yöntemlerden biridir. Bütün telefonlar ve bilgisayar hesabınızda aktif ederek kullanılabilen 2 adımlı doğrulma aktif edildikten sonra sizden belli aralıklarla şifrenizi girmenizi isteyecektir.
Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır
İki adımlı doğrulamayı aktif ederek kullanmayı düşünüyorsanız whatsapp uygulamasının en son sürümünün güncel olarak kullandığından emin olmanız gerekmektedir. Whatsapp İkili Adımlı Doğrulama aktif etmek için ise;

Whatsapp uygulamasına giriş yaptıktan sonra
 Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama > Etkinleştir adımlarını takip edin
Sizden 6 haneli şifrenizi 2 defa girip onaylamanızı isteyecektir
Son olarak e-posta adresinizi 2 defa girip onaylayın

Tüm işlemleri sırası ile yaptığınızda hesabınız artık 2 adımlı doğrulama aktif olacaktır.
E-posta adresini eklemeniz ilerde şifrenizi unutma durumunda şifrenizi yenilemek için önemlidir. Whatsapp iki adımlı doğrulamayı devre dışı bırakmak için sizden şifrenizi talep edecektir. Eğer şifrenizi unutursanız devre sışı bırakmak için e-posta adresine doğrulama kodu gönderilir.
Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nasıl İptal Edilir
2 adımlı doğrulamayı iptal edip devre dışı bırakmak istiyorsanız Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama > adımlarını takip ederek devre dışı bırakabilir yada şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Kodu Gelmiyor
Genelde şifrenizi unuttuğunuzda yada ilk kurulumda doğrulama kodunun gelmemesi durumunda ilk yapmanız gereken internet bağlantınız kontrol etmeniz gereklidir. Bazen kodun gelmesi 5 dakika kadar sürebilir. Eğer halen doğrulama kodu gelmiyorsa uygulamayı kapatıp açtıktan sonra tekrar denemeniz yeterlidir.
Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Kırma Yolları
Bir çok kişi başkasının whatsapp iki adımlı doğrulama şifresini kırma yolları ve iki adımlı doğrulama şifresini kırma yöntemlerini merak etmektedir. 6 haneli şifreyi bilmek neredeyse imkansıza yakın olduğu için e-posta adresini bilmeniz gereklidir. E-posta adresine gelen doğrulama kodu ile şifreyi sıfırlayabilir yada devre dışı bırakabilirsiniz. Whatsapp iki adımlı doğrulama nasıl kırılır sorusuna verilecek cevap tek yöntem e-posta adresi ile giriş yapabilirsiniz.
E-posta adresinize talep etmediğiniz halde iki adımlı doğrulamayı devre dışı bırakmak için link gelirse kesinlikle tıklamayınız. birisi hesabınızı doğrulamaya çalışıyordur.
Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Şifremi Unuttum
Eğer iki adımlı doğrulama için şifrenizi unutursanız Pin Unuttum adımı takip edebilir yada belirlediğiniz e-posta adresine doğrulamayı devre dışı bırakılması için e-posta gönderilmesini talep edebilirsiniz. Şifrenizi yanlış girdiğinizde belirlediğiniz e-posta adresine gönderilecek linke tıkladığınız iki adımlı doğrulama devre dışı kalacaktır. Dilerseniz tekrar aktif edebilirsiniz.

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Sorunu
İki adımlı doğrulamayı ilk aktif ettiğinizde yanlış e-posta adresi girmek yada e-posta adresini sallamak ilerde şifrenizi unuttuğunuzda hesabınıza ulaşmada yada eski mesajları görmenizde sorun yaşamanıza neden olur. İlk aktif edildiğinde e-posta girmediğiniz şifrenizi unutursanız tekrar kurulum yaptığınızda 7 gün içerisinde tekrar doğrulamaya izin verilmez ve 7 gün sonunda mesajlar silinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir