OTO KIRALAMA SÖZLESMESI
SÖZLESME TARIHI
TARAFLAR
KIRAYA VERENIN
ADI VE SOYADI (UNVANI) :
ADRESI1 :
ADRESI2 :
VERGI DAIRESI :
VERGI NUMARASI/TC. KIMLIK :
TELEFON :
ARAÇ PLAKA NO :
ARAÇ MODEL/MARKA :
Bundan bu şekilde KIRAYA VEREN olarak anilacaktir.
KIRALAYANIN
ADI VE SOYADI (UNVANI) :
ADRESI1 :
ADRESI2 :
VERGI DAIRESI :
VERGI NUMARASI/TC. KIMLIK :
TELEFON :
Bundan bu şekilde KIRALAYAN olarak anilacaktir.
ÜCRET :
1-SÖZLESMENIN KONUSU :___________________Plaka numarali ____________________________marka otomobilin KIRALAYAN’a kiraya verilmesi.
2- SÖZLESMENIN IÇERIGI :Bu sözlesme taraflarin taahhütlerine ve aracin kiralanmasi sartlarini kapsar.
3-TAAHHÜTNAME :Sözlesmenin akidi olarak hareket eden KIRAYA VEREN ve KIRALAYAN asagida belirtiligi suretiyle yükümlülüklerini karsilikli birbirlerine taahhüt edip kabul ile imzalamislardir.
4- SÖZLESME SARTLARI :a) Ücret net olup her ayin en geç ________________’sinde ödenecektir. Sözlesmeden dogan damga, stopaj vergisi vb. her türlü vergiler KIRALAYAN’a aittir. Ayrica aracin Trafik ve Kasko sigortasi bedelleri KIRALAYAN’a aittir.

b) KIRAYA VEREN, araci tüm fonksiyonlari çalisir vaziyette KIRALAYAN’a teslim etmistir.
c) Sözlesme tarihinden itibaren araçta meydana gelebilecek her türlü ariza, bakim, onarim ve yakit giderleri KIRALAYAN’a aittir. Hiçbir surette giderlerle ilgili olarak KIRAYA VEREN’den ücret talebinde bulunulmayacaktir. KIRALAYAN aracin en iyi sekilde korunmasi için ihtiyaç duyulan önlemleri alacak ve her türlü bakimini süresi içinde yaptiracaktir.
d) Güvence olarak KIRALAYAN’dan ___________________________TL’lik Nakit – Çek – Senet alinmistir.
5- SÖZLESME SÜRESI :Bu sözlesme yukarida yazili sözlesme tarihinden itibaren 1 (bir) yil için geçerlidir. Sözlesmenin uzatilmasi, kisaltilmasi ya da sözlesmenin iptali hakki KIRAYA VEREN’e aittir. Sözlesme bitis tarihinden itibaren 15 gün evvel yazili olarak bildirilmemesi durumunda is bu sözlesme otomatikman 1 (bir) yil daha uzatilir.
Is bu sözlesmeden dogacak herhangi bir anlasmazlik durumunda ______________________ Mahkemelerinin yetkili oldugunu taraflar kabul etmislerdir.
KIRAYA VEREN                                                     KIRALAYAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir