Turkcell Vınn Wifi Modem Ayarları, Ara Yüzü ve Kurulumu

Makalede Neler Var

Turkcell VINN Wifi Nedir?Turkcell WINN Wifi MW40V Modem ÖzellikleriTurkcell Vınn Modem Arayüzü ŞifresiTurkcell VINN Wifi MV40V Modem KurulumuTurkcell VINN Wifi MV40V Modem AyarlarıTurkcell Vınn Bağlantı SorunuTurkcell Vınn Başka Hatta KullanmaTurkcell VINN Modem Tutarları
Turkcell Vınn Wifi Modem Ayarları, Ara Yüzü ve Kurulumu; Turkcell tarafınca müşterilerine sunulan VINN wifi ile müşteriler; VINN modemlerini gittikleri her yere götürebiliyor ve internete bilgisayarları vasıtasıyla diledikleri yerden girebiliyorlar.

4.5G hızında web deneyimi sunan VINN wifi modemler; evinizin yanı sıra dışarıda da internete girebilmenize olanak tanıyor.
4.5G Turkcell VINN modemleri averaj 47O TL- 630 TL şeklinde uygun fiyatlara satın alabiliyorsunuz.

Turkcell VINN wifi modem tutarları; hangi modemi satın aldığınıza bakılırsa değişim göstermekle beraber her modemin kendine ilişik bazı özellikleri bulunuyor.
Bununla beraber bazı web sitelerinde modemleri daha uygun fiyatlara da satın alabiliyorsunuz.
Turkcell tarafınca düzenlenen kampanyalara katılarak, 12, 24 yada 36 ay taksit seçeneklerinden birinden yararlanabiliyor ve hayalinizdeki modemi satın alabiliyorsunuz.

Üstelik Turkcell tarafınca düzenlenen bazı kampanyalar; sizlere hiçbir sözleşme imzalamadan taksitlerle VINN modem satın alabilme şansı sunuyor.
Bu yazımızda Turkcell VINN wifi modem satın alan müşteriler için VINN wifi modem ayarları nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya, mevzuyla ilgili olarak merak edilenleri aydınlatmaya çalışacağız.
Turkcell VINN Wifi Nedir?
Turkcell müşterilerine internete gittikleri her yerden girebilme fırsatı sunan VINN Wifi ile 4.5G hızında internete bağlanabiliyorsunuz.

Sözgelişi; VINN wifi modemini kullanmak suretiyle kafelerden, restorandan ya da arkadaşınızın evinden internete girebiliyorsunuz.
Her yerde internete girebilmek isteyen özetlemek gerekirse internetsiz kalmaktan hoşlanmayan kişiler için birebir olan VINN wifi; bilgisayarlarınızdan internete bağlanabilmenizi mümkün bir hale getiriyor.
Son dönemlerde giderek daha da popüler hale gelen VINN wifi MW40V modeme aynı anda 15 şahıs bağlanabiliyor.
Piyasaya kıymeti averaj 470 TL olan MW40V modemde MicroSD kart bulunması ve 5G indirme hususi durumunun yer alması; bu modemin tercih edilmesinin en mühim sebepleri içinde bulunuyor.
1800 mAh pil desteğiyle de ön plana çıkan bu modemi 7 saat aralıksız özetlemek gerekirse şarja takmadan kullanabiliyorsunuz.

Turkcell WINN Wifi MW40V Modem Özellikleri
Satın alabileceğiniz en iyi modemlerden önde gelen bu modemin özelliklerini özetlemek gerekirse aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz.

15 kişiye kadar kullanılabilirlik
Windows7, 8 ve 10 desteği
6 ve 10.10 desteği
MicroSD kart desteği
150 mbps hızında 5GB indirme desteği
50 mbps hızında 4G upload
1800 mAh pil desteği
7 saatlik kullanım süresi
300 saate uzanan bekleme süresi
11 b/g/n WİFİ

Turkcell WINN wifi modem modelleri, yalnızca yukarıdaki modelle sınırı olan olmamakla beraber bu model; yüksek kalitesi ve haiz olduğu özellikleri ile son zamanlarda yoğun bir ilgi görüyor.
Yalnızca 78 gram ağırlığında olması ve ebatlarının oldukça ufak olması, bu modemi çantalarınızda kolaylıkla taşıyabilmenizi sağlıyor.
Bu modemi Turkcell resmi sitesinde 473 TL’ye satın alabiliyorsunuz.
Daha uygun fiyatlı bir modem satın almak istediğinizde MF65M modelini tercih edebilirsiniz. Bir tek bu modemin 4.5G bağlantısını desteklemediğini yalnızca 3G bağlantı sunduğunu da hatırlatmak istiyoruz. Bu modem; en eski VINN wifi modemlerinden olduğundan şu an için Turkcell resmi sitesinde satışa sunulmuyor. Bir tek diğeri sitelerden bu modeli satın alabiliyorsunuz.

En başarıya ulaşmış modemlerden önde gelen MF971R ise şu an Turkcell resmi sitesinde 629 TL’ye satışa sunuluyor.
150 mbps’a kadar web hızı sunan MF971R; 32 kişiye kadar internetinizi paylaşabilmenizi mümkün bir hale getiriyor.
2000 mAh bataryası ile 7 saat kesintisiz emek harcama süresine haiz olan bu model; yalnızca 98 gram ağırlığında olduğundan bu modemi de yanınızda kolayca taşıyabiliyorsunuz.
Turkcell VINN mobile wifi E5576-320 modeli ise 469 TL’ye satın alabiliyorsunuz.
71 gram ağırlığındaki ürün, pil ve güç yönetimindeki başarısı ile de biliniyor.

Son olarak 4.5G Turbo VINN wifi MW70VK modelini satın almak istediğinizde ise 627.80 TL ödemeniz gerekiyor. Bu modem de internetinizi 32 kişiyle paylaşabilmenizi sağlıyor.
85 gram ağırlığındaki MW70VK; 2150 mAh bataryası ile kesintisiz 8 saat süresince çalışıyor.
Kısacası şu an için tercih edebileceğiniz, hepsi birbirinden değişik özelliklere haiz olan 4 tane Turkcell 4.5G VINN modem modeli bulunuyor diyebiliriz.
VINN wifi satın almadan ilkin kesinlikle bu modellerin özelliklerini incelemenizi, beklentilerinize ve bütçenize en uygun modeli satın almanızı öneriyoruz.
Turkcell Vınn Modem Arayüzü Şifresi
Turkcell Vınn arayüzüne girmek için tarayıcınızdan http://192.168.225.1 adresini yazmanız gereklidir.

Turkcell Vınn modem şifresi varsayılan olarak admin’dir. Eğer modem şifresini hatırlamıyorsanız resetleme işlemi yapabilirsiniz.
Turkcell VINN Wifi MV40V Modem Kurulumu
Kurulum işlemini birkaç rahat adımı takip ederek, sizler de kolaylıkla gerçekleştirebilir ve interneti kullanmaya başlayabilirsiniz.
Kurulum aşamasında yapmanız gerekenleri adım adım aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

İlk olarak modemi kutusundan çıkardıktan sonrasında bağlantı adaptörünü takının ve çalıştırın.
Bilgisayarınızdaki wifi bağlantıları arasından vınn modemi bulun.
Modemin derhal arkasında yazan şifreyi talep edilen kutucuğa girin(WİFİ ŞİFRE KUTUCUĞUNA şifreyi yazmalısınız)

Yukarıdaki işlemleri yapmanız; bilgisayarınızla modem içinde bağlantının kurulmasını sağlıyor.
Bir tek yapmanız gerekenler yukarıdakilerle sınırı olan değil!

Modem kurulumuna devam etmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz;

Kutunun içinde yer edinen kılavuzu çıkarın ve ip adresinizi bulun.
Bilgisayarınızda kullandığınız arama motorunun özetlemek gerekirse web tarayıcının adres kısmına kılavuzda yazan ip adresinizi yazın.
Yeni oluşturulan sayfada sizden talep edilen sim kart pin numarasını ilgili kutucuğa girin( Sim kart pin numarası da kutudan çıkıyor)
Sonraki aşamada modem arayüz giriş bilgilerini girmeniz gerekiyor.
Modem arayüz giriş bilgilerinde sizden talep edilen kullanıcı adı kısmına admin yazdıktan sonrasında parola kısmını ise boş bırakmalısınız.

Turkcell VINN Wifi MV40V Modem Ayarları
Modem ara yüzüne başarıya ulaşmış bir halde giriş yaptıktan sonrasında modem ayarlarını düzenleme aşamasına geçebilirsiniz.
Modem ara yüzüne girdikten sonrasında AYARLAR—HIZLI KURULUM menülerine tıklayın.
İleri butonuna bastıktan sonrasında bağlantı tipini seçin. Bağlantı tipini otomatikman seçebileceğiniz şeklinde manuel olarak da seçebilirsiniz.
Bu aşamaya kadar ulaştıktan sonrasında artık kendinize hususi yeni bir profil oluşturmanız gerekiyor.
Profilinizi oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
Profil adını 4G olarak seçin(Eski modellerde yer edinen çevirmeli bağlantı tipi mevcutsa bir şey yapmadan bu adımı atlayın)
Başka herhangi bir ayar yapmadan İleri tuşuna basın.
Karşınıza oluşturulan yeni pencerede ‘kablosuz ağ şifresi’ oluşturmak için kuvvetli bir parola tercihinde bulunun.
Kuvvetli bir parola oluşturmak yerine modemin derhal arkasında bulunan şifreyi de kullanabilirsiniz.
İLERİ tuşuna basarak, işleme devam edin.
Yeni oluşturulan sayfada kablosuz ağ isminizi değiştirebilmek için kendiniz bir ağ adı oluşturabileceğiniz şeklinde mevcut ağ adını de kullanabilirsiniz. Bu, tamamen size kalmış.
Yeni sayfada isterseniz kablosuz ağınızı başkalarının görmemesi için özetlemek gerekirse ağınızı görünmez kılmak için gizleme işlemi de yapabilirsiniz.
Gene İLERİ butonuna basın.
Oluşturulan sayfada bu aşamaya kadar yaptığınız tüm modem ayarlarının özetini görebilirsiniz.
Değişiklik yapmak istediğiniz ayarları bu aşamada değiştirebilirsiniz.
Son olarak BİTİR butonuna basarak, modem ayarlarınızı kaydedebilirsiniz.
Modem kurulumu, ara yüze erişim ve modem ayarları, diğeri modemlerde de aynı şekilde ve aynı sırayla yapılıyor.
Diğeri modemlerin kurulumunu gerçekleştirmek ve modem ayarlarını düzenlemek için satın aldığınız modem kutusundan çıkan kılavuzdaki ip adresini kullanmalısınız.
Aynı şekilde kutudan çıkan sim kart pin numarasını ve modem arkasındaki şifreyi kullanmalısınız.
Özetlemek gerekirse değişik bir VINN wifi modem satın aldıysanız da yukarıdaki işlemleri sırasıyla uygulayarak modem ayarlarınızı tamamlayabilirsiniz.
Turkcell Vınn Bağlantı Problemi
En sık yaşanmış olan sorunlardan biride Vınn bağlantı problemi yada Vınn bağlanmama sorunudur. Turkcell vınn bağlantı problemi yaşıyorsanız Vınn modemi bilgisayardan çıkarıp Turkcell VINN yazılımını Denetim masasına girerek Program kaldır bölümünden kaldırmalarısınız. Turkcell vınn yazılım ve dosyaları sildikten sonrasında baştan kurulum yaptığınızda mesele ortadan kalakacaktır.
Turkcell Vınn Başka Hatta Kullanma
Aldığınız Turkcell Vınn başka cihazda kullanmanız mümkün. İster Türk Telekom olsun isterse Vodafone sim kartınız Turkcell Vınn da kullanmak için alan kişi hizmetlerini arayıp sim kilidini kaldırmanız yeterlidir. Sim kilidi kaldırıldıktan sonrasında Turkcell vınn başka hatta kullanma artık mümkün olacaktır.
Turkcell VINN Modem Tutarları
4.5G destekli VINN modem fiyatlarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

5G Turkcell VINN Wifi MF971R: 629 TL
5G Turbo VINN Wifi MV70VK: 627.80 TL
Turkcell WINN Mobile Wifi E5576-320: 469 TL
5G Turkcell VIN Wifi MW40V1

Bu fiyatlar; Turkcell resmi sitesinde gösterilen fiyatlar olmakla beraber bu cihazları başka sitelerden daha uygun fiyatlara da satın alabilirsiniz.
Modem satın almanız; tek başına internete bağlanabileceğiniz anlamına gelmiyor.
Bununla beraber aylık web paketlerinden birine de üye olmanız gerekiyor.
Aylık ödemeniz gereksinim duyulan web paket fiyatı ise hangi pakete üye olduğunuza bakılırsa değişim gösterebiliyor.
Sözgelişi; 4.5G Mobil Wifi 200 GB paketine senelik abone olduğunuzda özetlemek gerekirse 12 aylık taahhüt verdiğinizde aylık 199.90 TL ödemeniz gerekiyor.
Taahhüt vermediğinizde özetlemek gerekirse sözleşme ile senelik abone olmadığınızda ise aylık 316.18 TL ödemeniz talep ediliyor.
Bu paket yardımıyla 375 mbps’a varan hızda internete bağlanabiliyorsunuz.
Bu yazımızda Turkcell VINN wifi modem modellerinin özelliklerini ve fiyatlarını sizlerle paylaşmaya ve Turkcell VINN Wifi modem ayarları nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.
Sizler de VINN wifi kullanıyorsanız; her türlü sual ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, kullandığınız modeme dair kullanıcı deneyimlerinizi ve önerilerinizi kıymetli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.