Turkcell Operatör İsmi Iyi mi Değiştirilir? Operatör Adı Değişim yapma

turkcell operator ismi nasil degistirilir operator adi degistirme 605e0d3ff29fa Turkcell Operatör İsmi Iyi mi Değiştirilir? Operatör Adı Değişim yapma

Makalede Neler Var

Turkcell Operatör Adı Değişim yapma Turkcell Operatör İsmi Iyi mi DeğiştirilirTurkcell Operatör Adı Değişim yapma iphoneTurkcell Operatör Adı Değişim yapma AndroidTurkcell Operatör İsmi DeğişmiyorOperatör İsmi Değişim yapma Ücretli Mi
Turkcell Operatör İsmi Iyi mi Değiştirilir? Turkcell operatör adı değişim yapma iyi mi yapılır şeklinde sorular oldukça sık bir halde gündeme gelmeye başladı, çoğumuz de sizler için bu mevzuyu ele alarak telefonunuzun ekranındaki Turkcell yazısını değişim yapma işleminin iyi mi yapıldığını bu yazımızda anlatacağız. Cep telefonunuzdaki Turkcell yazısını değişim yapma ile birlikte kullanıcılar bu bölgeye operatör adı yerine istedikleri herhangi bir şeyi yazabilirler, örnek vermek gerekirse bazı kullanıcılar operatör adı yerine bu kısıma kendi adı ya da soy isimlerini ekleyebiliyor.

Kullanmış olduğunuz cep telefonlarında hangi operatörü kullanıyorsanız o operatörün adı telefonunuzun ekranında yazmaktadır. Operatör isimlerini değiştirmeyi bundan ilkin pek fazlaca insan maalesef yapamıyordu. Hatta bu şekilde bir durumun varlığından haberdar bile olmayan pek fazlaca kişi vardı. Bu zorluğun sebebi ise Root vakası idi. Root atmayı bilen kişiler bir ekip uygulama ile bu operatör isimlerini istedikleri şekilde değiştirebiliyordu.
 Bu gün ise birazcık güçlük derecesi yüksek bu işlemi herhangi bir Root işlemi olmadan sıkıntısız bir halde operatör adını değiştirmeyi anlatacağız.

Turkcell Operatör Adı Değişim yapma 
Telefonunuzdaki Turkcell operatör adını değişim yapmak isteyen Turkcell kullanıcıları dikkatli bir halde bu adımları takip etmelidir, bu işlem yardımıyla herhangi bir ücret ödemeden operatör adını kolay bir halde değiştirebileceksiniz.

İlk olarak kullandığınız telefonunuza Turkcell uygulaması olan “ UpCall ”  adlı uygulamayı indirmemiz gerekmektedir. Upcall uygulamasını Google play ya da app store’dan parasız bir halde indirebilirsiniz.
UpCall uygulamasını cep telefonunuza indirme işleminden sonrasında uygulamaya giriş yapıyoruz.
Uygulamaya giriş yaptığımız sırada karşımıza çıkan pencereden kullanıcı sözleşmesini, onaylayıp kabul et şıkkını işaretleyip devam ediyorsunuz ve arkasından telefon numarasını giriyoruz.
Bu işlemlerin arkasından kullanmakta olduğumuz telefon numarasını dikkatli bir halde tekrardan giriyorsunuz.
Telefon numaranızı girdikten sonrasında cep telefonunuza gelecek olan doğrulama kodu mesajındaki kodu girerek uygulamanın ana ekranına giriş yapıyorsunuz.
Uygulamaya başarı göstermiş bir halde giriş yaptıktan sonrasında ana sayfa bölümünün derhal üst kısmında yer edinen profil fotoğrafınızın olduğu alana tıklayınız.
Sonrasında oluşturulan ekran üstünden ise “ Operatör İsmi Ayarı ” kısmına tıklayıp istediğimiz adı yazıyoruz ya da varsayılana dönmek istiyorsak tekrardan bu şekilde “ Turkcell ” yazısına geri dönüyoruz.
Bu işlemlerin arkasından aşağıda bulunan “ Onayla ” butonuna tıklayarak operatör adını değiştirebilirsiniz.

Bu işlemleri android ya da ios işletim sistemli cihazlarda da aynı şekilde yapabilirsiniz.
Oldukça sık sorulan sorulardan biride Turkcell operatör adı değişim yapmak ücretli sorusudur. Operatör adı değiştirebilmek için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Turkcell Operatör İsmi Iyi mi Değiştirilir
Telefon ekranında yazan isimden sıkıldıysanız yukarıda saydığımız adımları uygulayarak opratör adını değiştirmeniz mümkün. Eğer telefonun ekranında bulunan adı LIFECELL yapmak istiyorsanız  “LIFECELL TR” yazın 2200 ileti göndermeniz kafi. Tekrardan iptal etmek için “IPTAL LIFECELL TR” yazarak 2200 msj atmanız gerekmektedir.
Turkcell Operatör Adı Değişim yapma iphone
Turkcell operatör adını değişim yapmak isteyen İphone kullanıcıları için aynı şekilde uygulama mağazasından Upcell’i indirip kullanıcı girişi yaparak kullanıcı adı ve resmini değiştirmeniz gerekmektedir. Son olarak profil resmine girerek operatör isim ayarlarından şebeke adını değiştirerek Iphone telefon modellerine değişikliği uygulayabilirsiniz.
Turkcell Operatör Adı Değişim yapma Android
Turkcell şebeke adını değişim yapmak isteyen Andorid kullanıcıları aynı şekilde upcell uygulamasını telefona indirerek kullanıcı girişi yaptıktan sonrasında profil linkini tıklayarak operatör adı değişikli ekranından değişiklik yaparak şebeke adını değiştirebilir yada varsayılan olarak değiştirebilirsiniz.

Turkcell Operatör İsmi Değişmiyor
TURKCELL Operatör İsmi değişmeyen kullanıcılar:
Ekrandaki Turkcell operatör adını yukarıda belirttiğimiz şeklinde adım adım takip ederek aynı şekilde yapmış olup istediği adı kaydeden kullanıcılar, hala operatör isminin değişmediğinden şikâyetçi ise; 
Kullananların bu durumda yapması gereksinim duyulan uygulamayı kapatıp aynı şekilde tekrardan açmaktır. Uygulamayı açtıktan sonrasında işlem kısmına gelip daha ilkin yazdığınız ismin durup durmadığını denetim edebilirsiniz, eğer yazdığınız isim değiştirdiğiniz türde ise bu durumda da yapmanız gereksinim duyulan işlem telefonunuzu tekrardan kapatıp açmak olacaktır, bu işlemlerin arkasından ekranınızdaki Turkcell operatör isminin istediğiniz şekilde değiştiğini sizler de görmüş olacaksınız.
Operatör İsmi Değişim yapma Ücretli Mi
Turkcell operatör adı değişim yapma hizmeti tamamen parasız servislerden biridir. Operatör adı ve adı değişikliği için her hangi bir ücret ödemezsiniz.
Sizlere bu yazımızda telefonun ekranında yazan operatör adı iyi mi değiştirilir hakkında informasyon vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Yayınlanan ccv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir