Türk Telekom Rehber Yedekleme nasıl? Bulut Servisi İle Rehber Yedekleme

Makalede Neler Var

Türk Telekom Bulut Nedir?Türk Telekom Rehber Yedekleme nasıl YapılırTürk Telekom Bulut Servisi ile Rehber Yedekleme Türk Telekom Bulut Tutarı Ne Kadar?Türk Telekom Rehber Yedekleme Üyeliği İptal
Türk Telekom Rehber Yedekleme: Akıllı cihazlarımızın rehberinde bulunan telefon numaralarını ara sıra yanlışlıkla silebiliyor; bu yüzden sevdiklerimizin, iş arkadaşlarımızın ya da bizim için oldukça önemli olan numaraların kaybı ile karşılaşabiliyoruz.

Ya da sim kart değişikliği, akıllı cihazımızın bozulması vb. durumlarda da rehberimizdeki numaraları kaybedebiliyoruz. Kimi süre de akıllı cihazlarımızı kaybettiğimiz ya da çaldırdığımız için kaybolan telefonumuzun rehberindeki kişilere ulaşamama riski ile yüzleşmek zorunda kalabiliyoruz.
Türk Telekom rehber yedekleme başlıklı bu yazımızda Türk Telekom kullanıcılarının rehberlerindeki numaraları nasıl yedekleyebileceklerine özetlemek gerekirse değinmek istiyoruz.

Türk Telekom Bulut Nedir?
Abonelerine akıllı cihazlarındaki verilerini sınırı olan bir alana kadar depolayabilme şansı tanıyan Bulut sistemi, Türk Telekom tarafınca faturalı ve faturasız hat kullanıcılarının kullanımına sunuluyor.
Akıllı cihazlarınızdan tamamen ayrı bir platform olan Bulut Sistemi’ne internete erişebileceğiniz tüm akıllı cihazlardan, tabletlerden ve bilgisayarlardan ulaşabiliyorsunuz.
Özetlemek gerekirse sistem tamamen sizin telefonunuzdan bağımsız bir halde çalışıyor. Sisteme girerek rehberinizdeki numaraların yanı sıra sizin için kıymetli olan tüm resimlerin, mesajların, videoların kısacası istediğiniz dosya ve dokümanın yedeğini alabiliyorsunuz.

Türk Telekom Bulut Sistemi’nden bireysel ya da kurumsal tüm Türk Telekom aboneleri yararlanabiliyor.
Son aşama ekonomik olan fiyatlara 10, 20, 50 ya da 150 GB’lık depolama kapasitesi satın alabiliyorsunuz. Özetlemek gerekirse yararlanabileceğiniz gizleme alanı, hangi pakete üye olduğunuza nazaran de değişiklik gösterebiliyor. İstediğiniz süre bir üst ya da alt pakete geçme ya da üyeliğinizi iptal ettirme şansınız da bulunuyor.
Türk Telekom Rehber Yedekleme nasıl Yapılır
Türk telekom hattı kullananların bazı sebeplerden dolayı rehberini yedekleme yollarını sizinle paylaşmak isterim. İşte Türk Telekom rehber yedekleme yolları ücretli ve bedava:

Türk Telekom Bulut Servisi ile Rehber Yedekleme
Rehberinizdeki numaraların yanı sıra fotoğraflarınızı ve videolarınızı da yedekleyebilmenize olanak tanıyan Türk Telekom Bulut Servisi; herhangi bir silinme riskine karşı rehberinizi koruma altına alabilmenize destek oluyor.
Hatta Bulut sistemine kaydettiğiniz rehberinize tabletinizden ve bilgisayarınızdan bile erişebilme şansınız bulunuyor.
Yeni bir akıllı aygıt aldığınızda doğrusu akıllı cihazınızı değiştirdiğinizde Bulut sistemindeki rehberinizi bu yeni cihazınıza kolaylıkla aktarabiliyorsunuz.
Android ve IOS işletim sistemi ile çalışan tüm akıllı cihazlara indirilebilen Bulut Servisi’ni Google Play Store ya da Apple Store üstünden cihazınıza yükleyebilirsiniz.
Ya da akıllı cihazınızdan https://www.turktelekombulut.com.tr/ linkine tıklayabilir, bu sayfadan Bulut servisini cihazınıza indirebilir; rehberiniz de dahil olmak suretiyle tüm dosyalarınızı yedekleyebilir, saklayabilir ve başka bir cihaza aktarabilirsiniz.

Türk Telekom; Bulut Sistemi’ne abone olan müşterilerine 1 ay süresince kullanabilecekleri 1 GB web de armağan ediyor. 1 ay sonrasında ise üyelerin ücretli paketlerden birini satın almaları gerekiyor. Ücretli paket satın almayan abonelerin ise üyeliği Türk Telekom tarafınca otomatikman siliniyor.
Türk Telekom Bulut Tutarı Ne Kadar?
Türk Telekom Bulut Sistemi’ne katıldığınızda ilk bir ay sonrasında 10 GB, 20GB, 50GB ya da 100 GB Bulut Paketlerinden birine abone olmanız gerekiyor. Aylık 4-10 TL şeklinde oldukça uygun bir fiyata akıllı cihazınızın rehberindeki numaraları ve diğeri dosyalarınızı kolaylıkla yedekleyebiliyorsunuz.
Türk Telekom Bulut Sistemi’ni akıllı cihazlarınıza indirdikten sonrasında aşağıdaki basamaklardan birini takip ederek, paketlerden birine dahil olabilirsiniz.

Aylık 10 GB pakete dahil olmak için AYLIK 10GB
Aylık 20 GB pakete dahil olmak için AYLIK 20GB
Aylık 50 GB pakete dahil olmak için AYLIK 50GB
Aylık 150 GB pakete dahil olmak için AYLIK 150GB yazıp 5555’e kısa bildiri göndererek paket üyeliğinizi tamamlayabilir; size gelen onay mesajını takiben paketin size sunmuş olduğu tüm haklardan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Türk Telekom Rehber Yedekleme Üyeliği İptal
Türk Telekom rehber yedekleme servisi olan bulut servisi ücretli servislerden biridir. Kullandığınız pakete nazaran servis tutarı ödersiniz. Eğer artık bulut servisini kullanmak istemiyorsanız iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Türk Telekom rehber yedekleme iptal işlemi için IPTAL boşluk PAKET ADI yazıp 5555’e kısa bildiri göndermeniz yeterlidir.
Bu yazımızda özetlemek gerekirse Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Yazımızın yararlı olması dileğimizle…
 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top