Töhaş Geç Tahsilat Bedeli Nedir? Töhaş Ne Demek?

Makalede Neler Var

Töhaş Ne DemekTöhaş Geç Tahsilat Bedeli Faturamda Niçin ÇıkarTöhaş Geç Tahsilat Bedeli İptal Edilir Mi
Töhaş geç tahsilat bedeli son günlerde Turkcell faturalarında en sık görülen geç ödeme bedellerinden biridir. Genel olarak bir oldukça kişinin aşina olmadığı Töhaş geç ödeme bedeli nedir, töhaş geç ödeme bedeli faturaya niçin yansır sorusu bu yazımızda cevap vermeye çalışacağım.

Turkcell faturası kesinleştikten sonrasında size toplam ödeyeceğiniz miktar satmaca olarak bildirilir. Yüksek satmaca gelen yada faturasının diğeri aylardan değişik bulunduğunu düşünenler faturalarını incelediklerinde Töhaş geç tahsilat bedeli ile karşılaşmaktadır. İşte Töhaş hakkında merak ettikleriniz.
Töhaş Ne Demek
Töhaş kelimesinin açılımı Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş dir. Ödemeye aracılık hizmeti veren Turkcell BDDK’dan almış olduğu izinle elektronik para transferi, ödemeye aracılık etme, google play ödemeleri, elektronik aygıt satışı be mobil ödeme hizmetlerini hayata geçirmeye yetkilendirilmiştir.

Turkcell mobil nakitsiz ödeme sektöründe büyümek ve bu alanda hizmet vermek için Paycell ödeme hizmetlerini devreye almıştır. Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. (“TÖHAŞ”) siz kıymetli ziyaretçilerimizin yapmış olduğu para transferleri ve mobil ödemelerinize aracılık etmektedir.
Töhaş Geç Tahsilat Bedeli Faturamda Niçin Çıkar
Mobil ödeme sektöründe nakitsiz ödeme olanağı saylayan Turkcell yasal olarak bankacılık faaliyetlerinde bulunmaya yetkilidir. Eğer siz hattınız üstünden aygıt alır yada mobil ödeme yapmış olursanız bunlar kesinlikle tertipli ödemek zorundasınız.
Örneğiniz google play üstünden bir uygulama için hattınız üstünden mobil ödeme yapmış olursanız tutarı faturanıza yansır ve bu ücret nakit ödemedir. Kredi kartınızdan harcama yapmak şeklinde düşünebilirsiniz. Eğer siz gününde bu tutarı ödeyemezseniz hattınızda Töhaş geç ödeme bedeli görebilirsiniz.

Aynı şekilde hattınız üstünden aygıt aldığınızda faturanızı gününde ödemediğinizde hem kredi puanınız düşecek hemde faiz şu demek oluyor ki töhaş geç ödeme bedeli ödeyeceksiniz.
Töhaş geç ödeme bedeli faturanız bağlı olarak değişmektedir. nasıl kredi kartınızı gününde ödemediğiniz fazi ödersiniz artık mobil ödeme, aygıt bedeli yada paycell üstünden yaptığınız ödemelerde her gecikme için töhaş geç tahsilat bedeli ödeyeceksiniz.
Töhaş Geç Tahsilat Bedeli İptal Edilir Mi
Töhaş geç tahsilat bedeli iptal edilmemektedir. Eğer bu hizmeti kullanmak istemiyorsanız hattınızı mobil ödemeye ve paycell hizmetlerine kapatmanız gerekmektedir. Ek olarak hattınız üstünden hicaz alıp zamanında ödemediğinizde bu ceza ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Turkcell geç tahsilat bedeli yasalar ile düzenlenmiştir. Turkcell hattınızı kullanıp mobil ödeme yapmak, faturaları, para gönderme, İstanbulkart bakiye yükleme ve para gönderip alma işlemi yapılmaktadır. Eğer bu hizmetleri kullanıp faturanızı geç öderseniz Turkcell geç hizmet bedeli ödeyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.