Teminatlı Kredi Kartı : Bloke Teminatlı Kart Iyi mi Alınır?

teminatli kredi karti bloke teminatli kart nasil alinir 61bf9d0fc737d Teminatlı Kredi Kartı : Bloke Teminatlı Kart Iyi mi Alınır?

Teminatlı kredi kartı 2021 bloke teminatlı kart iyi mi alınır sorusuna yönelik bu hizmeti veren bankalardan anlatmak gereklidir. Fakat öncesinde bu sistemin iyi mi çalıştığını idrak etmek için ne ifade ettiğine yönelik data verilmesi doğru olur. Teminatlı kart demek bazı bankaların kredi kartı vermekten kaçındığı ve bununla beraber kredi puanları düşük olan müşterilere yönelik kredi kartı limiti kadar kişinin banka hesabında bulunmakta olan limit karşılığının bloke olmasını elde eden sistem anlamına gelmektedir. Bu uygulama her banka tarafınca değil bazı bankaların sunmuş olduğu alternatif olarak bilinmektedir.

Hangi bankalarda bulunmuş olduğu yönünde bilgilendirme yapmak için şu şekilde listelendiği bilinmektedir. 

Yapı KrediZiraat BankasıVakıfbankHalkbankTürkiye Finansİş BankasıDenizbankİş BankasıKuveyt TürkQNB FinansbankING BankGaranti BankasıFibabankaYukarıda sıralanan bankalar tarafınca kredi notu düşük olan kişilere yönelik teminatlı kart verildiği bilinmektedir. Bu durum hem kullanıcı kişinin daha tutarlı davranabilmesini sağlarken bankanın kendi kurumu gereğince güvence altına alması demek anlamındadır. 2021 senesinde artış gösteren kredi kartı talepleri doğrultusunda bu sisteme yönelik uygulama sunmaları ile her vatandaşın kredi kartından yararlanabilmesi de sağlanmaya başlanmıştır. 

Mevzu BaşlıklarıKimler Teminatlı Şekilde Kredi Kartı Alabilir?Kart Limiti Iyi mi Belirleniyor?Teminatlı Şekilde Kredi Kullanımı Mümkün mü?Niçin Teminatlı Kredi Kartı Kullanılmalı?Ev Hanımları ve Öğrenciler Teminatlı Kredi Kartı Alabilir mi?
Kimler Teminatlı Şekilde Kredi Kartı Alabilir?

Kimler teminatlı şekilde kredi kartı alabilir şeklindeki sorgulama 2021 yılındaki en popüler mevzular içinde yer almayı başarmıştır. Zira yaşanılan pandemi ve bununla beraber yaşanılan sıkıntılı iktisat süreci insanların oldukça zor bir dönemden geçmesini elde etmiştir. Bunun bununla beraber teminatlı kredi kartı sistemi özelliğinden her vatandaşında yararlanması mümkün olmaya adım atmıştır.

Bu mevzuda belirlenen şahıs kriteri ise şu şekilde belirtilmektedir. 

Kredi notu düşük olan kişilerKara listede olan kişilerKredi notu sıfır olanlar (Kredi notu oluşmamış kişiler)Ev Hanımları (Çalışmayan kişiler)Yukarıda sıralanan şahıs kriterleri teminatlı kredi kartı veren bankaların nezdinde uygun görülen kişiler şeklinde bilinmektedir. Geri kalan profil bilgileri ise aslına bakarsan kredi kartı alabilen ve kullanan kişiler şeklinde değerlendirilmektedir. Bu yüzden şahıs kriteri bununla beraber belli bir kullanım elde eden kişilerin kredi puanı da oluşabildiği bilinir. Bilhassa çalışmayan ev hanımları için sunulan bu sistem alışverişlerin daha kolay yapılabilmesini sağlarken bir taraftan da kredi puanı da oluşturabilmektedir. 

Teminatlı Kredi Kartı nedirKart Limiti Iyi mi Belirleniyor?

Kart limit iyi mi belirleniyor mevzusunda bankaların kurum gereğince belirledikleri durumlar mühim role haizdir. Bunun bununla beraber kişinin aylık geliri, çalmış olduğu yer, mevcut borçları ve kredi puanı benzer biçimde durumların öne çıkmış olduğu bilinmektedir. Fakat genel bakımdan sisteme yönelik alacağınız kredi kartı limitlerinin blokeli hesabınıza yatırdığını miktarın %80 ile %100 içinde değişmiş olduğu bilinmektedir. Bu şekilde bir duruma örnek vermek açısından 1000TL’lik yatırımdan bahsedilebilir. 1000TL yatırmış kişiler için sunulacak kart limiti 800TL ile 1000TL içinde olur. Bunun haricinde kart limitlerinin genel bakımdan banka nezdinde değişkenlik gösteren kurallarla belirlendiği bilinmektedir.

Kredi Kartı Temassız ÖdemeKredi Notu YükseltmeKredi Kartı Başvurusuİlgili Yazı :   Kredi Kartı Başvurusu Iyi mi Yapılır? Kolay Kredi Kartı BaşvurusuTeminatlı Şekilde Kredi Kullanımı Mümkün mü?

Teminatlı şekilde kredi kullanımı mümkün mü şeklinde sorgulama icra eden vatandaşların ciddi aşama de krediye ihtiyacı olması halinde bu araştırmayı yaptıkları bilinir. Teminatlı kredi kullanımı mümkün olup her vatandaşın bu hizmetten faydalanması mümkün olmaktadır. Bilhassa kişiler kredi kartı kullanıyor ve tertipli ödeme yapıyor ise ilerleyen süre zarfında kredi limitlerinin oluşması ihtimaller içinde sonuçtur. Zira bankaların kuralları gereği potansiyel müşterilerinin tertipli yapıyor olması devamında kredi yaşamının da pozitif yönde ilerlemesini sağlamaktadır. Bu yüzden öncelikli olarak kredi kartı kullanımı yaptırmak isteyen bankaların mevcut müşterilerin ödeme şeklini de incelediğini bilmek gerekir.

Niçin Teminatlı Kredi Kartı Kullanılmalı?

Niçin teminatlı kredi kartı kullanılmalı sorusuna yönelik birçok avantajın müşteriye yönelik sunulduğunu unutmamak gerekir. Ilk olarak bu mevzuyla ilgili bilinmesi ihtiyaç duyulan temel özelliğin vatandaşın ileri de güçlük yaşamaması adına düzenlenmiş olduğudur. Bununla beraber bankalar kendi kurum gereğince çeşitleri tedbirleri en baştan almak zorundadır. Yüksek limitli kredi kartı almak mühim bir mevzu olsa da daha mühim olan şey bu kredi kartının güncel dönem borcunu ödeyebilmektedir. Bununla beraber kredi kartının asgarisini bile ödeyememe problemi ile karşılaşan kişiler derin bir ekonomik sürecine girmiş olup maddi problemler yaşamaktadır. Bunu engellemek amaçlı teminatlı kredi kartı kullanımı daha avantajlıdır.

Genel bakımdan mevcut avantajları ise şu şekilde sıralanmaktadır.

Çalışmayan kişilerin taksitli alışveriş sisteminden faydalanmasıMevcut miktarı kadar limitli alışveriş yapabilmesiAşım olmamasıKredi skor puanı oluşmaya başlamasıKredi puanının oluşması bununla beraber ileride kredi kullanımından da faydalanabilmesiYukarıda sıralanan avantajlar teminatlı kredi kartı kullanılmasına yönelik sıralanmış maddelerdir. Bunun bununla beraber 6 aylık süre zarfında düzenle ödeme icra eden müşterilere yönelik ek fırsatlar sunulmuş olduğu bilinmektedir. Zira bu ödeme süreci ve dengesiyle bankalarda satın alan profili oluşturulmaktadır. Mevcut özellikler, ek avantajlar zaman içinde kartınıza tanımlanacağı benzer biçimde kredi imkânlarından da yararlanmanıza olanak tanınmış oluyor. 

Ev Hanımları ve Öğrenciler Teminatlı Kredi Kartı Alabilir mi?

Ev hanımları ve öğrenciler teminatlı kredi kartı alabilir mi mevzusunda ilk olarak alabileceğini söyleyerek adım atmak gerekir. Fakat ilk olarak teminatlı kredi kartı alınmak istenen bankadan hesap açılması ve bu hesaba belli bir miktar yatırım yapılması gereklidir. Bu sayede hem ev hanımları hem de öğrencilerin teminatlı kredi kartı kullanımı mümkün olmaktadır. Bu durum müşterilerin güvenli şekilde kart kullanmasını da sağlar. Ödeme yapamadığınız durumda bankanız hesabınızdaki parayı bloke altına alarak hem sizi hem de kurumunu güvence altına almaktadır. Aslen kredi kartının kullanılmaya başlandığı dönemde yapılması ve uygulanması ihtiyaç duyulan sistem olan bu hizmet doğru kredi kartı kullanımına da teşvik etme anlamına gelir. Zira insanoğlu almış olduğu kredi kartını doğru şekilde kullanmadığı ve aşım yapmış olduğu için ödemelerinde güçlük yaşamaktadır. 
Evraklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir