ccv

Telefon İnterneti Iyi mi Hızlandırılır? Telefon İnterneti Hızlandırma Yolları

Makalede Neler Var

Telefon İnterneti Daha İyi Çekmesi İçin Ne YapılırTelefon İnterneti Hızlandırma YollarıYavaş İnterneti Hızlandırmanın YollarıTelefon İnterneti Iyi mi Daha İyi ÇekerTelefon İnternetini Iyi mi HızlandırabilirimTelefonun İnterneti Fazlaca YavaşTurkcell, Vodafone ve Türk Telekom İnternet Hızlandırma Ayarlarıİnternetim Fazlaca Yavaş Ne Yapabilirim
Hızla gelişen hızla gelişen değişen değişen teknolojinin artmasıyla beraber yediden yetmişe neredeyse her insanoğlunun elinde akıllı telefonları görebilmekteyiz. Bu telefonları anlamlı kılan şey ise hayatımızın merkezine aldığımız internettir. Toplumsal medyalar, sanal oyunlar, videolar, filmler müzikler, hepsine kolay bir halde ulaştığımız netin bağımlısı olduk demek mümkündür. 

Arkadaşlarımızla, söyleşi edip, oturmak için gittiğimiz kafeler de bile ilk yönelttiğimiz şey web ve web şifresi olmuş durumda. İnternet bu kadar hayatımızın ortasındayken yavaş olmasına tahammül edemeyebiliyoruz. Bu sebeple teknolojik ürünler artarken, etken web kullanıcıları, yeni bir aygıt ve hat alımında artık en oldukca dikkat etikleri şey, cihazın hızı ve netin hızı olmaktadır. Fakat gene de aldığınız bu cihazlara rağmen internetinizin hızı tam olarak istediğiniz hızda olmayabilir. Bu durumu düzeltmek için ise telefonunuzun internetini hızlandıracak işlemler yapmanız kafi olacaktır.
Telefon İnterneti Daha İyi Çekmesi İçin Ne Yapılır
Telefon internetini hızlandırma ayarları diğeri bir ismiyle APN ayarları mevzuyla ilgili işlemlerin yapılacağı ayarlardır. Sizlere bahsedeceğimiz yolları ve adımları güzel bir halde takip ettiğiniz süre web hızınızda kısa bir süre de gözle görülür bir artış görmüş olacaksınız. İlk olarak akıllı telefonunuzdan ‘’erişim noktası bağlantıları’’ kısmına girmelisiniz. Sonrasında burada mevcud APN (web ayarları) ayarınızın üzerine tıklamalısınız. Bu aşama da karşınıza 3 seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler içinde “Varsayılan Yap” adlı başlığa tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonrasında APN ayarınız varsayılan olmuş olacaktır ve kuracağınız her bağlantıda süratli bir halde direk bağlanacaktır. Siz de bu işlemlerden sonrasında ciddi bir halde hızlanmanın farkına varıp, keyfini çıkaracaksınız.

Telefon İnterneti Hızlandırma Yolları
Eğer sürekli kullandığınız internetiniz kablosuz internetse ve bu interneti, bir ekip işlemlerle kablolu olarak kullanma şansınız bulunuyorsa, kablosuz bir ağa bağlanıp bu şekilde kullanmak yerine kısa yoldan kablolu web bağlantısını tercih etmeniz de internetinizin hızını bir miktar daha artmasına destek olacaktır. Eğer sürekli kullanmış olduğunuz web ağını, komşularınızla ya da bir başkalarıyla beraber kullanıyorsanız bu durum da karşı tarafın interneti kullanmasına gore bağlantı hızını etkileyecek ve düşürecektir.
Aynı süre da bir ekip programları da kullanarak web hızınızı fazlalaştırabilirsiniz. Bu programların başlangıcında ‘’NetBalancer’’ programı gelmektedir. Bu program bilgisayarınıza bağlı olan interneti, arka planda sürekli tüketen programları bulup tespit ederek, bunlar içinde işinize oldukca fazla yaramayan programları kaldırarak, silebilirsiniz. Bu işlem sonrasında da web hızınız artış gösterecektir. 
Yavaş İnterneti Hızlandırmanın Yolları

Telefonu açıp kapamak : Devamlı açık kalan telefon hem sınır hemde interneti yavaşlar telefonu kısa bir süre kapatıp açmak ilk deneyeceğimiz yöntemlerden biridir.
Bazı uygulamaları dönem dışı bırakın: Telefonunuza yüklediğiniz bazı uygulamalar arka planda emek harcayarak internetinizi tüketebilir.
Konum Değişim yapmak: Bulunduğunuz bölgede web sinyallerinin uzak olması evin duvarları yada hava iklimi bile telefonun çekmemesine niçin olabilir.
Gerekmedikçe VPN bağlantısını kullanmayın: VPN kullanmak bir oldukca süre işe yaramasına karşın aşırı şekilde telefon interneti yavaşlatan uygulamalardandır.
SIM kartı söküp çıkarmak: Telefonu kapatıp SIM kartınızı telefondan çıkarıp birazcık bekledikten sonrasında tekrardan takının.

 

Telefon İnterneti Iyi mi Daha İyi Çeker
Eğer sık sık kullandığınız internete telefonunuzdan bağlanıp giriş yapıyorsanız ve telefonunuz da ki web hızından şikayetçiyseniz, yapmanız gereksinim duyulan birkaç adım var. İlk olarak, telefonunuza indirdiğiniz uygulamalara göz gezdirmelisiniz. Her Uygulamaya tek tek göz atarak hangi uygulamanın telefonunuzda ki interneti yavaşlattığını ve web paketinizin daha acil bitirmiş bulunduğunu öğrenebilirsiniz. Tüm bunların iyi mi tespit edildiğini bilmiyorsanız, telefonunuz da ayarlara girip, veri Kullanımı seçeneklerinden hangi uygulamanın ne kadar web tükettiğini göz atarak kolay bir halde öğrenebilirsiniz.

Telefon İnternetini Iyi mi Hızlandırabilirim
Telefon internetini hızlandırmak ne yapılması sorusuna cevap vermek için sizlere telefon internetini hızlandıran etkili bir yöntemden anlatmak isterim. Telefon internetim oldukca yavaş diyenlerin yapması gereksinim duyulan yöntemler ise;

Telefon internetini hızlandırmak için 1. yöntem ise Ayarlar > Kablosuz ve Ağlar/Diğeri > Mobil ağlar > Erişim Noktası Adları > kısmında kullandığınız operatörün adının olmasına dikkat edin. Sonrasında ise seçenek tuşuna basıp tüm ayarları sıfırlamanız telefon netin daha iyi çekmesini elde edecektir.
Telefon interneti hızlandırmak için 2. yöntem ise telefonun ayarlar kısmına girip Diğeri Ağlar/Mobil Ağlar kısmından Ağ Modu kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. Burada telefonu 2G/Yalnızca GSM moduna getirip 1 dakikam kadar bekledikten sonrasında tekrardan 4.5G/LTE/Otomatik bağlantı getirip telefonunuzu açıp kapatırsanız telefonunuzun hızlandığını görmüş olacaksınız.
Telefonum oldukca yavaş diyenler için 3. yöntem ise telefonunuzun 4.5 g yi desteklemiyorsa operatörünüzü arayıp sim kartınızı 4.5g ye kapatık 3G etken etmenizi tavsiye ederim. Bazı cihazların 4.5 G yi desteklemediği bilinmektedir.
Yukarıda saydığımız ayarları kesinlikle Mobil Veri açık olduğu süre denemelisiniz.
Telefonun İnterneti Fazlaca Yavaş
Telefonun interneti oldukca yavaş ve telefonun interneti niçin çekmiyor sorusu kimi süre nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bilhassa web ile yoğun şekilde çalışanlar yada film izleyenler donma ve yavaş lamalardan oldukça şikayetçiler. Eğer telefonun interneti oldukca yavaşsa bunun başlıca sebepleri ise;

Wifi Bağlantısının Uzak Olması
Yavaş web bağlantısının en büyük sebeplerinden biri wifi bağlantısına uzak olmasıdır. Wifi çekim olanı averaj 70 metre olmasına karşın 3 metreden bağlantı ile 50 metreden bağlantı aynı kalitede olmaz. Ek olarak duvar benzer şekilde kapalı ortamlar çekim standardını düşürür. Evinizdeki modemi evin merkezi noktasına koymak çekim kalitesinin yükselmesini sağlar.
Yoğun Wİfi Bağlantısı
Aynı anda bir oldukca kişinin aynı web paketine bağlanması veri kullanımı artıracağı için internetinizin yavaşlamasına niçin olur. Aynı anda bir oldukca kişinin internete bağlanıp film, video yada müzik dinlemesi sinyal kalitesinin düşmesine niçin olacaktır. Ek olarak modeme kimler bağlı diye arayüzden incele yaparak haberiniz olmadan bağlananları görmeniz gerekmektedir.
Wifi Parazitleri

Wifi bağlantısının kalitesinin düşmesinin bir diğeri sebebi ise modemin yanımda bulunun elektrik cihazlar gelen sinyallerin sağlıklı gelmesini önleyebilir. Modemin yanında bulunan cihazları modemden uzaklaştırarak sağlıklı web bağlantısı elde edebilirsiniz.
Yavaş VPN Kullanmak
Devletimizde bazı web sayfalarına giriş yasak olduğundan VPN ile bağlantı en oldukca tercih edilen yöntemlerden biridir. Bilhassa ücretisiz VPN sizin internete yavaş girmenize niçin olmaktadır.
Zayıf 4.5G Kapsam Alanı
Kablosuz ağlarda olduğu benzer şekilde kimi süre mobil veri kullananlar aynı şekilde internetinin yavaş bulunduğunu söylemektedirler. Bilhassa yoğun şekilde aynı baz istasyonuna bağlanması çekim kalitesinin düşmesine niçin olur. Operatörünüzü arayarak bağlantı ayarlarını tekrardan kurmanız mobil netin hızlanmasına olarak sağlamaktadır. Bazı durumlarda netin bağlantısı 3G düşüyorsa web bağlantınız oldukça yavaşlayacağı için kesinlikle satın alan hizmetlerini aramanız ve destek almanız gerekmektedir.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom İnternet Hızlandırma Ayarları
İnternet hızın yavaşlaması mobil cihazlarda sık görülen ve bir oldukca süre keyif kaçıran bir durumdur. Bilhassa evde yada iş yerinde mobil netin hızının derhal düşmemesi ve bitmemesi için wifi ağına bağlanmaya itina göstermelisiniz.
Telefon hızının belirgin bir halde düşmüş olduğu görüyorsanız bunun en büyük sebeplerinden biri arka planda çalışan uygulamalardır. Bilhassa Tik Tok benzer şekilde uygulamalar aşırı şekilde veri harcar ve kapalı dahi olsa arka planda emek harcayarak web hızının düşmesine niçin olur.
iPhone’da; Ayarlar > Hücresel adımlarını izleyerek uygulamaların veri tüketimlerini görebilir ve dönem dışı bırakabilirsiniz.
Android’de ise; Ayarlar > Veri Kullanımı adımlarını izleyerek aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunun ayarlar kısmında bulunan uygulamalar kısmına göz atarak hangi uygulamanın ne kadar veri harcadığını inceleyerek lüzumlu önlemleri alabilirsiniz. Gereksiz yada asla kullanmadığınız uygulamalar yalnız netin yavaşlamasına niçin olmaz ek olarak şarjında acil bitmesine niçin olur.
Telefonun internetini hızlandırmanın yolları ise;

Telefonunuzu kapatıp tekrardan açın
Bulunduğunuz konum web yavaşlamasına niçin olabilir
Kullanmadığınız uygulamaları dönem dışı bırakın yada telefondan kaldırın
Telefonda bulunan VPN uygulamasının bağlantısını kati yada dönem dışı bırakın
Ağ bağlantısını deneyin
Sim kartı deneyin
Ağ ayarlarını sıfırlayın

Telefon bağlantısının yavaş olması durumda ağ ayarlarını sıfırlamak için yapmanız gerekenler ise;
iPhone’da ağ ayarlarınızı sıfırlamak için Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını seyredebilirsiniz.
Android’de ağ ayarlarını sıfırlamak için; Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını seyredebilirsiniz.

İnternetim Fazlaca Yavaş Ne Yapabilirim
İnternetiniz oldukca yavaş yada internete asla bağlanmıyorsa sizlere yukarıda verdiğim şekilleri deneyerek bağlantı standardını yükseltebilirsiniz. Kimi süre devletimizde geçici olarak web kısıtlamaları olduğunda dönemsel olarak web bağlantısı kısıtlanabilir.
Telefon internetini iyi mi hızlandırırım, telefon internetini hızlandırma yolları. Sizlere bu yazımızda telefon interneti iyi mi hızlandırılır hakkında informasyon vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolokayitci jigoloilansitesi jigolosahibinden jigoloajansimiz jigolodiyarı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün