Telefon İnterneti nasıl Hızlandırılır?

 

 

Hızla ilerleyen süratle ilerleyen değişen değişen teknolojinin yükselmesi ile birlikte yediden yetmişe nerdeyse her insanoğlunun elinde akil telefonları görebilmekteyiz. Bu telefonları manalı kılan şey şayet hayatımızın merkezine aldığımız internettir. Toplumsal medyalar, farazi oyunlar, videolar, filmler müzikler, hepsine basit bir halde ulaştığımız netin bağımlısı olduk demek mümkündür.

Arkadaşlarımızla, söyleşi edip, oturmak için gittiğimiz kafeler de dahi ilk yönelttiğimiz şey internet ve internet parolası olmuş halde. İnternet bu kadar hayatımızın ortasındayken yavaş olmasına tahammül edemeyebiliyoruz. Bu sebeple teknolojik mamüller artarken, faktör internet kullanıcıları, yeni bir cihaz ve hat alımında bundan sonra en oldukca dikkat etikleri şey, cihazın sürati ve netin sürati olmaktadır. Fakat yine de aldığınız bu cihazlara rağmen internetinizin sürati tam manasıyla dilediğiniz süratte olmayabilir. Bu hali onarmak için şayet telefonunuzun internetini hızlandıracak işlemler yapmanız yeterli olacaktır.
Telefon İnterneti Daha İyi Çekmesi İçin Ne Yapılır
Telefon internetini hızlandırma ayarları öteki bir ismiyle APN ayarları mevzuyla alakalı işlemlerin uygulanacağı ayarlardır. Sizlere bahsedeceğimiz yolları ve adımları hoş bir halde takip ettiğiniz zaman internet hızınızda kısa bir süre de gözle görülür bir artım görmüş olacaksınız. İlk olarak akil telefonunuzdan ‘’ulaşım noktası bağlantıları’’ kısmına girmelisiniz. Sonrasında burada mevcud APN (internet ayarları) ayarınızın üstüne tıklamalısınız. Bu kademe dahi karşınıza 3 opsiyon çıkacaktır. Bu alternatifler içerisinde “Varsayılan Yap” isimli başlığa tıklamanız gereklidir. Bu prosedürü yaptıktan ardından APN ayarınız varsayılan olmuş olacaktır ve kuracağınız her bağlantıda hızlı bir halde doğrudan bağlanacaktır. Siz de bu işlemlerden ardından önemli bir halde hızlanmanın farkına varıp, tadını çıkaracaksınız.

Telefon İnterneti Hızlandırma Yolları
Eğer devamlı kullandığınız internetiniz kablosuz internetse ve bu interneti, bir takım işlemlerle kablolu olarak kullanım şansınız bulunuyorsa, kablosuz bir aga bağlanıp bu yolla kullanmak yerine uzatmadan kablolu internet bağlantısını tercih etmeniz de internetinizin süratini bir oran daha yükselmesine dayanak olacaktır. Eğer devamlı kullanmış olduğunuz internet ağını, komşularınızla yahut bir başkalarıyla birlikte tüketiyorsanız bu vaziyet dahi karşı tarafın interneti kullanmasına gore ilişki süratini etkileyecek ve düşürecektir.
Aynı zaman dahi bir takım programları dahi kullanarak internet hızınızı fazlalaştırabilirsiniz. Bu programların başlangıcında ‘’NetBalancer’’ uygulaması gelmektedir. Bu uygulama bilgisayarınıza bağımlı olan interneti, arka planda devamlı tüketen programları bulup belirleyerek, şunlar içerisinde işinize oldukca çok yaramayan programları kaldırarak, silebilirsiniz. Bu prosedür ardından dahi internet hızınız artım gösterecektir.
Yavaş İnterneti Hızlandırmanın Yolları

Telefonu açıp kapamak : Devamlı açılmış artan telefon hem hudut hemde interneti yavaşlar telefonu kısa bir süre kapatıp açmak ilk deneyeceğimiz yöntemlerden bir tanesidir.
Bazı programları devir dışı bırakın: Telefonunuza yüklediğiniz birtakım programlar arka planda alın teri harcayarak internetinizi tüketebilir.
Konum Değişim uygulamak: Bulunduğunuz bölümde internet sinyallerinin ırak olması evin duvarları veya hava iklimi dahi telefonun çekmemesine niye olabilir.
Gerekmedikçe VPN bağlantısını kullanmayın: VPN kullanmak bir oldukca zaman işe yaramasına rağmen ekstrem şekilde telefon interneti yavaşlatan uygulamalardandır.
SIM kartı söküp çıkarmak: Telefonu kapatıp SIM kartınızı telefondan çıkarıp biraz bekledikten ardından yeniden takının.

Telefon İnterneti nasıl Daha İyi Çeker
Eğer sık sık kullandığınız internete telefonunuzdan bağlanıp giriş yapıyorsanız ve telefonunuz dahi ki internet süratinden şikayetçiyseniz, yapmanız ihtiyaç duyulan birkaç adım var. İlk olarak, telefonunuza indirmiş olduğunuz uygulamalara göz gezdirmelisiniz. Her Uygulamaya farklı farklı göz atarak hangi programın telefonunuzda ki interneti yavaşlattığını ve internet paketinizin daha ivedi bitirmiş bulunduğunu öğrenebilirsiniz. Tüm bunların nasıl teşhis edildiğini bilmiyorsanız, telefonunuz dahi ayarlara girip, data Kullanımı seçeneklerinden hangi programın ne kadar internet tükettiğini göz atarak basit bir halde öğrenebilirsiniz.

Telefon İnternetini nasıl Hızlandırabilirim
Telefon internetini süratlendirmek ne yapılması sorusuna cevaplamak için sizlere telefon internetini hızlandıran tesirli bir yöntemden nakletmek isterim. Telefon internetim oldukca yavaş diyenlerin yapması ihtiyaç duyulan yöntemler şayet;

Telefon internetini süratlendirmek için 1. usul şayet Ayarlar > Kablosuz ve Ağlar/Diğeri > Mobil ağlar > Erişim Noktası Adları > evresinde kullandığınız operatörün adının olmasına dikkat edin. Sonrasında şayet opsiyon tuşuna basıp bütün ayarları sıfırlamanız telefon netin daha iyi çekmesini elde edecektir.
Telefon interneti süratlendirmek için 2. usul şayet telefonun ayarlar kısmına girip Diğeri Ağlar/Mobil Ağlar kısmından Ağ Modu kısmına giriş yapmanız gereklidir. Burada telefonu 2G/Yalnızca GSM moduna getirip 1 dakikam kadar bekledikten ardından yeniden 4.5G/LTE/Otomatik ilişki getirip telefonunuzu açıp kapatırsanız telefonunuzun hızlandığını görmüş olacaksınız.

Telefonum oldukca yavaş diyenler için 3. usul şayet telefonunuzun 4.5 g yi desteklemiyorsa operatörünüzü arayıp sim kartınızı 4.5g ye kapatık 3G faktör etmenizi tavsiye ederim. Bazı cihazların 4.5 G yi desteklemediği bilinmektedir.
Yukarıda saydığımız ayarları mutlaka Mobil Veri açılmış olduğu zaman denemelisiniz.
Telefonun İnterneti Fazlaca Yavaş
Telefonun interneti oldukca yavaş ve telefonun interneti niye çekmiyor sorusu bazı zaman nedenlere tabi olarak meydana çıkabilir. Bilhassa internet ile yoğun şekilde çalışanlar veya film izleyenler donma ve yavaş lamalardan epey şikayetçiler. Eğer telefonun interneti oldukca yavaş ise bunun esas nedenleri şayet;

Wifi Bağlantısının Uzak Olması
Yavaş internet bağlantısının en büyük sebeplerinden biri wifi bağlantısına ırak olmasıdır. Wifi çekim olanı ortalama 70 m olmasına rağmen 3 metreden ilişki ile 50 metreden ilişki tıpkı nitelikte olmaz. Ek olarak duvar benzeri şekilde kapalı ortamlar çekim standardını düşürür. Evinizdeki modemi evin merkezi noktasına koymak çekim kalitesinin yükselmesini sağlar.

Yoğun Wİfi Bağlantısı
Aynı anda bir oldukca bireyin tıpkı internet paketine bağlanması data tüketimi artıracağı için internetinizin yavaşlamasına niye olur. Aynı anda bir oldukca bireyin internete bağlanıp film, video veya musiki dinlemesi sinyal kalitesinin düşmesine niye olacaktır. Ek olarak modeme kimler tabi diyerek arayüzden incele yaparak haberiniz olmadan bağlananları görmeniz gereklidir.
Wifi Parazitleri

Wifi bağlantısının kalitesinin düşmesinin bir öteki nedeni şayet modemin yanımda bulunun elektrik cihazlar gelen sinyallerin sıhhatli gelmesini önleyebilir. Modemin beraberinde bulunan cihazları modemden uzaklaştırarak sıhhatli internet bağlantısı elde edebilirsiniz.

Yavaş VPN Kullanmak
Devletimizde birtakım internet sayfalarına giriş yasak olmasından VPN ile ilişki en oldukca tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Bilhassa ücretisiz VPN sizin internete yavaş girmenize niye olmaktadır.

Zayıf 4.5G Kapsam Alanı
Kablosuz ağlarda olduğu benzeri şekilde bazı zaman taşınabilir data kullananlar tıpkı şekilde internetinin yavaş bulunduğunu belirtmektedirler. Bilhassa yoğun şekilde tıpkı baz istasyonuna bağlanması çekim kalitesinin düşmesine niye olur. Operatörünüzü arayarak ilişki ayarlarını yeniden kurmanız taşınabilir netin hızlanmasına olarak karşılamaktadır. Bazı hallerde netin bağlantısı 3G düşüyorsa internet bağlantınız epey yavaşlayacağı için mutlaka satın alan hizmetlerini aramanız ve dayanak almanız gereklidir.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom İnternet Hızlandırma Ayarları
İnternet hızın yavaşlaması taşınabilir cihazlarda sık görülen ve bir oldukca zaman keyif kaçıran bir haldir. Bilhassa evde veya iş yerinde taşınabilir netin hızının hemen düşmemesi ve bitmemesi için wifi ağına bağlanmaya özen göstermelisiniz.
Telefon hızının besbelli bir halde düşmüş olduğu görüyorsanız bunun en büyük sebeplerinden biri arka planda çalışan uygulamalardır. Bilhassa Tik Tok benzeri şekilde programlar ekstrem şekilde data harcar ve kapalı dahi olsa arka planda alın teri harcayarak internet hızının düşmesine niye olur.
iPhone’dahi; Ayarlar > Hücresel adımlarını izleyerek uygulamaların data tüketimlerini görebilir ve devir dışı bırakabilirsiniz.
Android’de şayet; Ayarlar > Veri Kullanımı adımlarını izleyerek tıpkı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunun ayarlar evresinde bulunan programlar kısmına göz atarak hangi programın ne kadar data harcadığını inceleyerek gerekli önlemleri temin edebilirsiniz. Gereksiz veya katiyen kullanmadığınız programlar yalnız netin yavaşlamasına niye olmaz ilave olarak şarjında ivedi bitmesine niye olur.
Telefonun internetini hızlandırmanın yolları şayet;

Telefonunuzu kapatıp yeniden açın
Bulunduğunuz pozisyon internet yavaşlamasına niye olabilir
Kullanmadığınız programları devir dışı bırakın veya telefondan kaldırın
Telefonda bulunan VPN uygulamasının bağlantısını kesin veya devir dışı bırakın
Ağ bağlantısını deneyin
Sim kartı deneyin
Ağ ayarlarını sıfırlayın

Telefon bağlantısının yavaş olması halde ağ ayarlarını sıfırlamak için yapmanız gerekli olanlar şayet;
iPhone’dahi ağ ayarlarınızı sıfırlamak için Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını seyredebilirsiniz.
Android’de ağ ayarlarını sıfırlamak için; Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını seyredebilirsiniz.

İnternetim Fazlaca Yavaş Ne Yapabilirim
İnternetiniz oldukca yavaş veya internete katiyen bağlanmıyorsa sizlere yukarda verdiğim şekilleri tecrübe ederek ilişki standardını yükseltebilirsiniz. Kimi zaman devletimizde geçici olarak internet kısıtlamaları olduğunda dönemsel olarak internet bağlantısı kısıtlanabilir.
Telefon internetini nasıl hızlandırırım, telefon internetini hızlandırma yolları. Sizlere bu yazımızda telefon interneti nasıl hızlandırılır ile ilgili informasyon vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.