Şimdi yükleniyor

Teknosa Sıfır Faizli Taksitli Telefon Kredisi, Teknokredi Nasıl Alınır

Teknosa Sıfır Faizli Taksitli Telefon Kredisi, Teknokredi Nasıl Alınır

Teknosa Sıfır Faizli Taksitli Telefon Kredisi, Teknokredi Nasıl Alınır

Teknosa’dan telefon kredisi almak için tüketicilerin ING Bank ile sağlanan antak kalma doğrultusunda lüzumlu şartları sağlamaları gerekmektedir. Teknokredi adı ile anılan telefon kredisi, uygun telefonun bulunmasının adından müşterilere SMS başvurusu yöntemiyle iletilmektedir.

Teknosa Telefon Kredisinin SMS ile Alımı

SMS yöntemiyle telefon kredisi almak için ilk olarak alacağınız telefonun ortalama limitini bilmelisiniz. Bu kapsamda verilecek kredinin başvurusu için TEKNOSA boşluk T.C. kimlik numarasını 2229’a SMS göndererek yapabilirsiniz. Gönderilen mesajın ING Bank tarafınca anında değerlendirmeye alınacağından güvenilir olabilirsiniz. En geç 15 dakika içinde sonuçlanacak kredi başvurusu sonucunun pozitif yönde olması halinde tüketicilerin en yakın Teknosa şubesine gidip kimlik onayı yaptırması gerekmektedir.

En yakın Teknosa’dan kimlik onayınızı yaptırdıktan sonrasında krediniz kullanılabilir hale gelecektir. Tüketiciler, limit dahilinde dilediği cep telefonunu alırken, alınan kredi yardımıyla daha ilkin anlaşılmış olan taksit sayısına bakılırsa ödemelerini gerçekleştirebilmektedirler.

Teknosa Telefon Kredisinden Yararlanma Şartları

Telefon kredisi alma koşulları şu şekilde sıralanabilir:

  • Teknokredi adı ile kullanılabilecek kredinin tutarı 500 TL ile 15.000 TL içinde değişim göstermektedir.
  • Kredi kullanımında, öteki krediler benzer biçimde yaşam sigortası, kredi tahsis tutarı benzer biçimde şartlara gerekseme yoktur.
  • Kullanılan kredinin başka mağazalara bölünmemesi gerekmektedir. Kredi tutarının maksimum alınması ve tek bir üründe tutarın bitirilememesi halinde değişik ürünler de alınabilir.
  • Kredi başvurusu, hafta içi ya da hafta sonu fark etmeksizin, sabah 10.00 ile akşam 22.00 içinde yapılmaktadır. Teknosa mağazalarından yapılacak kredi onayı da bu saatlere dahildir.
  • Teknokredinin onay alması durumunda aynı gün içinde Teknosa mağazalarına gidilmelidir.

Teknokredinin Geri Ödemesi

Teknokredinin kredisinin geri ödemesi, kullanımın peşinden mağazada herhangi bir ödeme yapılmadan alınır. Tüketicilerin aldıkları cep telefonunun tutarı direkt olarak kredi kapsamında ING Bank tarafınca Teknosa şubelerine ödenir. Geri ödemeler için ise bir sonraki aydan itibaren ING Bank şubeleri ve ATM’leri kullanılabilir.

Telefon kredisinin geri ödemesi için otomatik ödeme talimatı verilebilir. Bu kapsamda ING Bank’ta hesabınızın olması halinde hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Isterseniz, yalnız bu krediyi ödemek için web ve mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanarak kredili mevduat hesabı açabilir, bu hesap vesilesiyle ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Teknokredi Örnek Ödeme Planı

Telefon kredisi ödeme planı şu şekilde örneklendirilebilir:

  • 500 TL’lik en düşük tutarın kredi olarak alındığını düşünelim. 9 aylık vade yapmak isteyen bir tüketici her ay 61 TL ödeyecek, toplam ödemesi ihtiyaç duyulan meblağ 549 TL olacaktır.
  • 000 TL Teknokredi kullanarak averaj bir telefon alan tüketici, 10 ay vade yapmak istediğinde her ay 222 TL ödeyecektir. Bu yüzden ödemesi ihtiyaç duyulan toplam borç 2.216 TL olacaktır.
  • 000 TL kredi kullanmak isteyen bir tüketici için 11 ay vade yapılabilmektedir. Bu yüzden her ay 305 TL olan ödeme, toplamda 3.354 TL’ye karşılık edecektir.

Teknokredi Kullanımında Ön Onay Koşulu

Telefon kredisinde onay problemleri çoğunlukla yaşanmaktadır. Eğer belirtilen şekilde SMS gönderdiyseniz, SMS ile size pozitif yönde cevap verildiyse, yapmanız ihtiyaç duyulan Teknosa şubelerinden ön onayınızı aynı gün içinde yaptırmak olmalıdır. Bu kapsamda yapacağınız ön onay, hemen hemen telefonunuzu seçmeden ilkin yaptığınız bir işlemdir. Telefonunuzu seçtikten sonrasında kati onay vererek kredinizi alabilirsiniz. Kredinizin miktarı banka tarafınca kredi notunuza ve satın alan profilinize bakılırsa değişim göstermektedir. Ön onay koşulu ile alınan kredi, Teknosa mağazaları vesilesiyle verilmektedir. Müşterinin banka hesabına ya da müşteriye krediler ulaştırılmaz. Telefon kredisi, direkt olarak Teknosa şubesine iletilir.

Share this content:

Yorum gönder