Superonline Wifi Şifresi Değişim yapma

superonline wifi sifresi degistirme 605b52c79971f Superonline Wifi Şifresi Değişim yapma

Makalede Neler Var

Superonline Gizyazı Değişim yapma İşlemi Iyi mi Yapılır?Superonline Satın alan Hizmetlerini Arayarak Wifi Gizyazı DeğiştirmeTelefondan Superonline Gizyazı DeğiştirmeSuperbox Gizyazı Değişim yapma Telefondan
Superonline Wifi Gizyazı Değişim yapma; Abonelerine fiber web başta olmak suretiyle pek oldukça alanda web hizmeti sunan ve bir Turkcell grup şirketi olan Superonline, müşterilerine tanımış olduğu kablolu web, fiber web, ADSL seçenekleri ile senelerdir en oldukça tercih edilen markalar içinde içeriyor.

Müşteriler, oldukça uygun fiyatlara web hizmeti alabiliyor, ev, ofis ve işyerlerinde internete diledikleri benzer halde girebiliyorlar.
Ülkemizin en oldukça tercih edilen web servis sağlayıcılarından önde gelen Turkcell Superonline müşterileri de kimi zaman modem şifresini değişim yapma ihtiyacı duyabiliyorlar.

Bilhassa web şifresi başkası tarafınca kırılan, bu yüzden de internete erişimde yavaşlama ve kopma ile karşılaşan müşteriler, önceliklerini Superonline wifi şifresini değiştirmeye veriyorlar.
Bu yazımızda Superonline müşterileri için özetlemek gerekirse wifi gizyazı değişim yapma işlemi iyi mi yapılır? sorusunu yanıtlamaya, mevzuyla ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.
Superonline Gizyazı Değişim yapma İşlemi Iyi mi Yapılır?
Şifrenizi gerek bilgisayarlarınız gerekse telefonunuz üstünden kolaylıkla değişim yapma ve güncelleme şansınız bulunuyor.

Adım adım Superonline wifi gizyazı değişim yapma işlemini iyi mi yapabileceğinizi özetlemek gerekirse aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

İlk olarak bilgisayarınızın tarayıcısında yeni bir sayfa açın( Bilgisayarınızın da wifiye bağlı olduğundan güvenilir olun)
Ondan sonrasında arama motoruna 192.168.1.1 yazın ve Enter tuşuna basın.
Yeni oluşturulan sayfada ‘kullanıcı adı’ yazan kısma admin; gizyazı yazan kısma ise küçük harflerle olacak şekilde superonline yazın.
Ekranın derhal altındaki Oturum Aç butonuna tıklayın.

** Oturum aç butonuna tıkladığınızda ise karşınıza ‘Oturum açma parolasını değiştir’ ya da ‘Değiştirmeden Geçiniz’ şeklinde iki seçenek çıkıyor.
Bu seçenekler arasından Değiştirmeden Geç seçeneğine tıklayıp, işleminize devam etmeniz gerekiyor.

Oluşturulan yeni sayfada seçenekler arasından ‘Yerel Ağ’ yazan yere tıklayın.
Sonrasında kablosuz ağ ayarları seçeneğine tıklayın.
Yeni oluşturulan sayfa ekranında aşağıya doğru inin. VPA evvelinde oluşturulan anahtar kısmına yeni oluşturmak istediğiniz şifrenizi yazın.

Bu bölümde sizin eski şifreniz de içeriyor. Doğrusu eski şifrenizi öğrenmek istediğinizde de bu alandan şifrenizi kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz.
Modeminize diğeri cihazların kolaylıkla bağlanmasını ve wifi şifrenizi kırmalarını istemiyorsanız; kesinlikle güçlü bir gizyazı oluşturmanızı öneriyoruz.
Şifrenizde minimum bir büyük harf, minimum 1 sayı kullanarak, daha güçlü bir parola elde edebilirsiniz.
Turkcell Superonline gizyazı değişim yapma işleminizi tamamladığınızda artık eski şifrenizle birlikte bilgisayar, tablet, akıllı telefon vb. diğeri cihazlardan internete bağlanamıyorsunuz.
Doğrusu tüm cihazlarınıza da yeni şifreyi girmeniz, eski şifreyi cihazlarınızdan silmeniz gerekiyor.

Cihazlarınızda gizyazı değişiklik işlemini iyi mi gerçekleştirebileceğinizi aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Ilk olarak cihazınızın Ayarlar kısmına girin ve Ağlar menüsünü açın.
Karşınıza çıkan wifi ağları arasından kendi kullandığınız ağın üzerine tıklayın ve ağı unut kısmını seçin.
Ondan sonrasında aynı ağa gene bağlanın ve bu sefer, yeni oluşturduğunuz şifreyi girin. Bu işlemi wifiye bağlandığınız tüm cihazlarda gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Superonline Satın alan Hizmetlerini Arayarak Wifi Gizyazı Değişim yapma
Teknolojiyle pek aranız yoksa özetlemek gerekirse telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan birkaç işlem yaparak, şifrenizi değiştirebileceğinizi düşünmüyorsanız; Turkcell Superonline satın alan hizmetleri numarasını arayarak, bu mevzuda satın alan temsilcisinden teknik ve canlı destek alabilirsiniz.
Satın alan temsilcilerinin modeminize ve internetinize erişim hakları olduğundan sizler, gizyazı değişim yapma talebinizi onlara ilettiğinizde şifreniz, dakikalar içinde değiştiriliyor.
Satın alan hizmetlerine direk bağlanmak için ilk olarak akıllı telefonunuzdan 0850 222 02 22 şeklinde olan satın alan hizmetleri numarasını çevirmelisiniz.
Sizi karşılayan sesli komut, sizden TC kimlik numaranızı, satın alan numaranızı ya da sisteme kayıtlı telefon numaranızı klavyeye girmenizi isteyebiliyor.

İstenilen bilgiyi klavyeye girdikten sonrasında direk satın alan temsilcisine bağlanmak ve diğeri tuşlamalarla süre kaybetmemek adına 6 rakamını tuşlamalısınız.
Ondan sonrasında dakikalar içinde satın alan temsilcisine bağlanıyorsunuz.
Satın alan temsilcisine mevcut şifrenizi değişim yapma istediğinizi dile getirerek, Superonline wifi gizyazı değişim yapma işlemini kısa sürede gerçekleştirebilmeniz mümkün.
Bununla birlikte satın alan temsilcisinden mevcut şifrenizi de öğrenebilirsiniz.
Telefondan Superonline Gizyazı Değişim yapma
Modem şifrenizi bilgisayarınızın yanı sıra akıllı telefonunuzdan ya da tabletinizden de değiştirebilirsiniz.

Telefondan ya da tabletten gerçekleştireceğiniz gizyazı değişiklik işlemlerinde de ilk olarak şifresini değişim yapmak istediğiniz Superonline wifi ağına bağlı iken değişiklik işlemini yapmanız gerekiyor.
Bu aşamada telefonunuzun ya da tabletinizin arama motoruna 192.168.1.1 yazdıktan sonrasında yukarıda bahsettiğimiz adımları sırasıyla telefon ya da tabletiniz üstünden gerçekleştirmelisiniz.
Doğrusu telefon ve tabletten meydana getirilen gizyazı değişiklik işlemlerinde de bilgisayardan yaptığınız işlemlerin aynısını yapmanız gerekiyor.
Superbox Gizyazı Değişim yapma Telefondan
Turkcell tarafınca sunulan Superbox web hizmeti ile müşteriler, Superbox kablosuz cihazları ile elektrik prizinin mevcut olduğu her yerden internete erişebiliyorlar.
Doğrusu aboneler, internete bağlanmak için ADSL alt yapısına gereksinim duymuyorlar.

Üstelik internete de fiber web hızında bağlanabiliyorlar.
Superbox da Superonline tarafınca sunulan bir web hizmeti olduğundan Superbox wifi şifrenizi değiştirebilmek için aynı işlemleri yapmanız gerekiyor.
Sizler de Turkcell Superbox müşterisiyseniz; telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan Turkcell Superbox şifrenizi değiştirebilmek için;

İlk olarak kullandığınız arama motorunun adres kısmına 192.168.1.1 yazın.
Yeni oluşturulan sayfada sizden istenilen kullanıcı adına admin, gizyazı kısmına ise superonline yazın.
Ondan sonrasında yerel ağlar—kablosuz ağ seçeneklerine tıklayın.
Yeni sayfada aşağı doğru inip, parola yazan yerdeki mevcut parolanızı silip, yeni parolanızı girin.
Yaptığınız değişimleri kesinlikle kaydedin.

Superbox gizyazı değişiklik işlemini de Superonline da olduğu benzer halde aynı yöntemle gerçekleştirebiliyorsunuz.
Superbox gizyazı güncelleme işleminden sonrasında da bu wifi ağına bağlandığınız tüm cihazlarınızdaki ağ gizyazı bilgilerinizi yenilemeniz ve güncellemeniz gerekiyor.

Superbox müşterisiyseniz, gizyazı değişiklik işlemi için satın alan hizmetlerini de arayabilmeniz mümkün!
Satın alan hizmetlerine bağlanmak için Superonline satın alan hizmetleri numarası olan 0850 222 02 22 numarasını arayabilirsiniz.
Ya da tüm Turkcell wifi gizyazı değişiklik işlemleriniz için Turkcell hattınızdan Turkcell Satın alan Hizmetleri numarası olan 532’yi, diğeri operatörlerden ve durağan(durgun) hatlardan ise 0532 532 00 00 numarasını çevirebilirsiniz.
Bu yazımızda özetlemek gerekirse Superonline ve Superbox wifi gizyazı değişim yapma işlemine dair sizleri bilgilendirmeye çalıştık.
Sizler de mevzuyla ilgili her türlü sual ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi kıymetli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Yayınlanan ccv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir