Şimdi yükleniyor

Sodexo Geçen Market Ve Yemek Restoranları

Sodexo Geçen Market Ve Yemek Restoranları

Sodexo Geçen Market Ve Yemek Restoranları

Sodexo geride bıraktığımız bölgeler ve marketler nereden bulunur? Sodexo geride bıraktığımız bölgeler ile ilgili verileri sizlere bu yazımızda vereceğiz. Çoğu zaman büyük şehirlerimizden olan İzmir, İstanbul ve Ankara illerinde sodexo geride bıraktığımız bölgeler merak edilmektedir. Sodexo kartı bilinmiş olduğu benzer biçimde iş yerlerinin çalışanları amacıyla verdikleri yiyecek kartıdır. Bu yiyecek kartı ile aylık olarak yiyecek masraflarınızı ödeyebilirsiniz. Çoğunlukla iş bölgeleri öğle yiyeceklerini doğrusu bir öğün yiyecek harcamalarını bu kartlara aylık olarak ödemektedir. Sizde bu kart ile yiyecek harcamasından kurtulabilirsiniz.

Sodexo kartları bundan sonrasında yalnızca yemekler amacıyla kullanılmamaktadır. Eğer sodexo kartınız ile yiyecek alış verişi yapmıyorsanız bu kartınızla alış veriş de yapmanız mümkündür. Sizlere bu yazımızda sodexo geride bıraktığımız bölgeler nerelerdir, yiyecek harici kart tüketimini iyi mi yapılabilirsiniz bunun ile ilgili bulgular vereceğiz.

Sodexo Geçen Şehirler ve Bölgeler

İş yerlerinin sizler amacıyla verilen bu kartlarla market alış verişi ve giyim alış verişi yapmanız mümkündür. Fakat bu prosedürü gerçekleştirmek istiyorsanız sodexo geride bıraktığımız bölgeler bulmanız gerekiyor. Her marketin bu prosedürü yapmadığını söylemek istiyoruz. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Gaziantep, Bursa, Adana, Konya, Kayseri, Trabzon, Diyarbakır benzer biçimde büyükşehirlerde sodexo bazı süpermarketlerde de kullanılmaktadır.

Sodexo kartlarının aylık olarak yenilendiği amacıyla içersinde kalan bakiyeyi çalışanlar kullanmak istemektedirler. Bu şekilde bir prosedürle karşılaştığınızda sodexo geride bıraktığımız bölgelere giderek belirli bir komisyon karşılığında (Bazı bölgeler komisyon almaz) prosedür yapılabilir ve alış verişinizi sodexo kartınız ile ödeyebilirsiniz. İş bölgeleri çalışanlarına aylık 500 ile 750 TL içinde bir yiyecek gideri olarak kartlarına bakiye yüklemektedir. Eğer bu karttaki parayı kullanmazsanız ay başlangıcında, maaş aldığınız gün sıfırlanır ve yeni bakiye yüklenir. Bu parayı da harcamak isteyenler cafelerde, marketlerde, iş bölgelerinde doğrusu özetle sodexo geride bıraktığımız yerlerde bu prosedürleri gerçekleştirmek istemektedirler. Yaptığınız alış verişlerin ödemesini sodexo ile yapabileceğiniz mağazalar vardır.

Sodexo Bakiyeyi Paraya Dönüştüren Bölgeler 

Aylık maaşlarınız yattığında sodexo kartlarınıza da bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Eğer kart ile yiyecek işlerinizi çözmek istemiyorsanız bazı firmalar bu kartları belirli bir komisyon ile kırmaktadırlar ve size nakit olarak para vermektedirler. Kısaca sodexo içersinde yatan paranızı bu yerlerde çektirerek komisyon ücretini ödedikten sonrasında nakit olarak temin edebilirsiniz ve hal böyle olunca nakit sıkıntınızı giderebilirsiniz.

Bu firmalar genel anlamda büyükşehirlerin merkezi bölgelerinde bulunmaktadır. İstanbul amacıyla Mecidiyeköy, Kadıköy, bağcılar ilçelerinde, Ankara ilinde Çankaya, kızılay bölgesinde, İzmir ilinde ise Çankaya ve Karşıyaka bölgelerinde bu biçim prosedürler icra eden yerlerin bulunduğunu söyleyebiliriz. Sizde bu yerlerle iletişime geçerek gidip anında sodexo kartınızı kırdırabilirsiniz.

Sodexo ile ilgili rastgele bir probleminiz olursa Sodexo Satın alan Hizmetleri ile Whatsapp ve ya telefon görüşmesi yapılabilirsiniz.

Sodexo Ne İşe Yarar Ve Nedir?

Sodexo işyerlerinin çalışanları amacıyla verilen bir yiyecek kartıdır. Bu yiyecek kartı ile aylık olarak yiyecek masraflarınızı karşılayabilirsiniz. Sodexo yiyecek kartı bireysel müşterilere verilmemektedir. Yalnız iş yeri sahipleri çalışanları amacıyla müracaatte bulunmaktadır.

Aylık olarak güncellenen limitler iş yerlerine bakılırsa detaylı para yüklemeleri gerçekleştirdikten sonrasında kullanıma açılmaktadır. Sodexo kartları 81 ilimizde de kullanılmakta olup, yiyecek haricinde bazı alış verişlerinizde de kullanacağınız bir kart olmuştur. Sodexo kartınız ile yediğiniz yiyeceklerden sonrasında bu yemekler amacıyla misket paralar kazanılmaktadır. Bu misket paraları istediğiniz zaman misket delegesi olan iş yerinden harcayabiliyorsunuz. Bu paralar senelik olarak biriktirilmektedir. Yıl sonu geldiği zaman bu biriken misket paraları harcamanız gerekiyor.

Sodexo bilhassa son senelerde işyerlerinin vazgeçilmezi olmuştur. Sizlerin de eğer bir iş yeriniz var ise çalışanlarınız amacıyla yiyecek harcamalarını sodexo kart alarak çözebilirsiniz. Maaş yatırdığınız zaman sodexo kartınızı da ödeyecek ve bireylerin yiyecek harcamalarını bu kart ile ödemelerini sağlayabilirsiniz. Her gün günlük olarak yiyecek harcaması vermek yerine bu şekilde bir sistem yapmış olursanız yiyecek işleri sizin takibinizden çıkmış olacaktır.

Sodexo Kart Kullanmanın Avantajları Nedir?

Sodexo kart hem iş veren hem de çalışan amacıyla basitlik gerçekleştiren bir karttır. Sodexo kartlarında çevrimiçi prosedür yapmanız da mümkündür. Bu prosedürler amacıyla bu kartın çevrimiçi uygulamasını indirebilirsiniz. Eğer yanınızda nakit paranız yoksa yiyecek ve alış verişlerinizi de bu kartla yapabiliyorsunuz. Sodexo kartın bir başka üstünlüğü ise vergidir. Vergi üstünlüğü ile istediğiniz yerden yiyecek yiyebilirsiniz. Yediğiniz yemeklerde rastgele bir faiz ve vergi ödemesi yapmazsınız.

Sodexo Kartı Nasıl Kullanılır?

Sodexo ülkemizin her ilinde ve eyaletinde sarfedilen bir kart olmuştur. Sodexo kartınızı kullanmanız amacıyla bu kartın içersinde limit olması gerekiyor. İş yeriniz size aylık olarak bir limit belirler ve bu limit dahilinde harcamanızı yapılabilirsiniz. İsterseniz bir günde isterseniz her gün ayrı ayrı bu parayı harcayabiliyorsunuz. Sodexo kartınızda para bulunmuş olduğu prosese restoran ve cafelerde ödemelerinizi bu kart ile yapılabilirsiniz. İş yerinden aldığınız bu kartta rastgele bir yer belirtilmez ve devamlı bu iş yerinden alış veriş yapın demezler. Siz istediğiniz restoranda (sodexo geride bıraktığımız) bu harcamanızı yapılabilirsiniz. Ay sonu geldiği zaman de limitiniz yenilecektir. Bu sebeple aylık olarak içersinde hesap bırakmamaya itina gösteriniz.

Sodexo Kabul Eden Firmaların Listesi

Sodexo geride bıraktığımız bölgeler listesini firmanın resmi web sitesi üstünden öğrenebilirsiniz. Bunun amacıyla www.sodexoplus.com sitesine girip hangi ilde oturuyorsanız listeleyebilirsiniz. Çoğunlukla her ilin sodexo geride bıraktığımız bölgeleri farklıdır. Eğer sodexo kartınız ile yiyecek yiyecekseniz büyük firmaların bu kart ile prosedür yaptığını söyleyebiliriz. Öteki yerlerde de eğer girişte sodexo logosu görüyorsanız bu işbölgelerinde de yaptığınız yiyecek prosedürleri kartınız ile ödenebilmektedir.

Sodexo kartların iki tür bulunduğunu söylemek isteriz. Turuncu olan sodexo kartları kurumsal, mavi olan sodexo kartları da restoran kartı olarak geçmektedir. Mavi olan sodexo kartları marketlerde geçmemektedir. Fakat turuncu sodexo kartınız var ise bazı marketlerde bu prosedürlerin yapıldığını söylemek isteriz. Resmi sitesine girerek data temin edebilirsiniz.

Sodexo Kart Yemek Yeme Harici Harcanır Mı ?

Sodexo yiyecek harici harcanabiliyor. Her restoran ve cafenin haricinde bazı alış veriş mağazaları ile marketler sodexo ödemelerini kabul etmektedir. Fakat hal böyle olunca da sodexo kartınızın kurumsal kart olması gerekmektedir. Turuncu olan sodexo kartı kurumsal bir karttır ve yiyecek harici başka tüm alış verişlerinizde kullanabilirsiniz. Bir başka kart ise mavi karttır. Bu yalnızca yiyecek kartıdır. Yiyecek kartını da yalnızca restoran ve kafelerde kullanabilirsiniz.

Sodexo kartınıza para yatırdığınız zaman bazı yerlerde bu parayı komisyonlu bir halde çektirebilirsiniz. Hal böyle olunca nakit olarak paranızı almanız mümkündür. Sodexo amacıyla bu bölgeleri araştırabilirsiniz. Bu bölgeler çekim peşinden sizden çektikleri paranın %5’i seviyesinde bir para alacaklardır.

Share this content:

Yorum gönder