Ana Sayfa > Yatırım > Size İlham Verecek 10 Değişik İş Fikri

Size İlham Verecek 10 Değişik İş Fikri

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!
100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!
(Parasız VİOP Tecrübe etme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Piyasada yaygın olan bir iş fikrini benimsemek kolaydır fakat değişik bir düşünce üretmek için cesaretli ve sabırlı olmanız gerekir. Müşterilerine değişik bir şey sunmayan minik ölçekli bir işletme olmak istemezsiniz. Bunun yerine hayatınızda tamamlanmamış olan bir şeyi düşünün. Şu anda sizi ya da sevdiğiniz insanları etkileyen bir şey var mı? Problemi belirlediğinizde ve bu problem için çözüm ürettiğinizde ortaya attığınız düşünce yüzlerce insanoğlunun yaşamını kolaylaştırabilir ve iş hayatınızda başarıya ulaşmış olmanızı sağlayabilir.
2019 senesinde kendi işinizi oluşturmak için ilhama ihtiyacınız var ise ezberleri bozan bu şirketlerden kopya çekebilir ve hangi sorunları çözebileceğinizi düşünebilirsiniz.

 
Değişik İş Fikri 1. İntikamını alan işletme

I Do Now I Don’t şirketinin arkasında garip bir öykü yatıyor. Firmanın kurucusu, nişanı atınca 10.000 $’lık yüzüğü kuyumcusuna geri satmaya çalışmış fakat kuyumcusu yüzüğe bir tek 3.500 $ biçmiş. Şirket şu anda internetten azca kullanılmış mücevher ve öteki aksesuarlar satıyor. Şirket, satıcıdan daha çok, alıcıdan ise daha azca para isteyerek komisyoncuları aradan mümkün olduğunca çıkarmaya çalışıyor.
 
Değişik İş Fikri 2. Parti (temizleme) komitesi

Büyük bir partiden sonrasında bir çok insan çoğu zaman evin dağınıklığını toplamak istemez. İşte tam da bu aşamada Hangover Helpers devreye giriyor. Bu şirket, partiden sonrasında kalan enkazı toplamakla kalmıyor bununla birlikte da kendinizi iyi duymak için size kahvaltı (isteğinize gore) hizmeti de sunuyor.
 
Değişik İş Fikri 3. Ambalajsız alışveriş

Tüketiciler, ürünlerin ambalajlanma sürecinde harcanan enerji mevzusunda artık daha da oldukça endişeleniyor. Koliler, plastik, strafor ve poşet bağları çoğu zaman geri dönüştürülmüyor, bu da çevresel atığa yol açıyor. New York merkezli sıfır atık mağazası Package Free Shop’un bu mevzuda oldukça parlak bir fikri var. Tek kullanımlık plastik ürünler yerine partik ve rahat alternatifler sunuyor. Şirket açıldığından beri ortalama 597. 640 tane plastik pipet, 851. 950 tane plastik çanta ve 490. 856 tane de geri dönüştürülemeyen bardakların çöplüğe gitmesini engellediği tahmin ediliyor.
 
Değişik İş Fikri 4. Parasız öğle yemeği (pazarlama imkanı ile beraber)

Manhattan merkezli Lunchspread şirketi, insanların parasız yiyeceğe olan isteğini alıyor ve bunu mahalli restoranlar için mükemmel bir pazarlama stratejisine dönüştürüyor. Bu şirket, yeni kurulmuş ve oldukça bilinmeyen şirketlere satın alan tabanlarını oluşturmalarına yardım ediyor. Bulundukları bölgedeki işletmelerle hoşlanacakları yiyecekleri eşleştiriyor ve bu şirketlerin kapısına parasız yemekler gönderiyor. Yemekler ilgili yere ulaştıktan sonrasında yemeği yiyen kişiler bir anket dolduruyor. Hemen sonra Lunchspread, aynı gruba yine yiyecek göndererek onları şaşırtıyor.
Her siparişin yanına kupon ve restoranla ilgili bilginin yazdığı kart koyuluyor. Bu şekilde yemeğinizin nereden geldiğini öğrenebilir, siz ve çalışanlarınız yemeği beğendiyseniz restorandan yine sipariş verebilirsiniz.
 
Değişik İş Fikri 5. Esnek, paylaşılabilen iş alanları

Çalışanların ve girişimcilerin işlerini istedikleri yerden yapması ve yönetmesi teknoloji yardımıyla her geçen gün daha da kolaylaşıyor. Bu şekilde işletmelerin kendine ofis kiralamasına da gerek kalmıyor.
WeWork, ofisi olmayan çalışanlar için emek harcama alanları ve özgür çalışan bireylerle büyük şirketlere  esnek ve aylık üyelik imkanları sunuyor. Evde çalışmak istemeyen özgür çalışanlar civardaki kahvecidense daha güvenilir bir emek harcama alanına kavuşurken firmalar ve öteki ekiplerin de ortaklık yapma ve toplantı ya da etkinlik düzenlemek için uygun bir alanı oluyor.
 
Değişik İş Fikri 6. Evcil hayvan sahiplenme için uygulama

Meşhur flört uygulaması Tinder’da kullanıcılar olası partnerlerini seçerken sayfaları dolaşırken evet ya da hayır seçeneğini kullanıyor. Aynı fikirle yola çıkan BarkBuddy uygulamasında da sizin için en uygun köpeği bulup sahiplenme imkanını sunuyor. Kullanıcılar uygulamaya iyi mi bir köpek istediğini belirtiyor ve hemen sonra da civarlarında yaşayan köpeklerin profilini gezerek istediklerini seçebiliyor. İstediğiniz köpeği bulduğunuzda uygulama vesilesiyle buluşup müstakbel köpeğinizle tanışabilirsiniz.
Şirket, uygulamayı kullanan her insanın köpek sahiplenmesine izin veriyor. Onaylanabilmek için en önce hayvan sahiplenen şahıs profili oluşturmanız gerekiyor. Profiliniz onaylanmazsa hayvan sahiplenemiyorsunuz.
Kesinlikle okuyun: Evcil Hayvan Sektörü İş Fikirleri
 
Değişik İş Fikri 7. Seç, beğen, al eğitim menüsü

Okula geri dönmeyi ya da becerikli olduğunuz bir alanda başkalarına ders vermeyi asla düşündünüz mü? 2011 senesinde kurulan Skillshare yardımıyla bu iki hayalinizi de gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Şirket, uzmanlara seçtikleri mevzuda kısa videolar vesilesiyle internetten kurs verme imkanı sunuyor. Öğrencilerse bu kursları istedikleri hızda takip edebiliyor ve geri bildirim almak için sitedeki insanlardan yardım alabiliyor. Öğrenciler isterse videoları telefonlarına ve tabletlerine de indirip hemen sonra izleyebiliyor.
Üniversitelerin pahalı ücretleri karşısında Skillshare’e aylık bir tek 10 $ ödüyorsunuz ve ilk 14 gün de parasız kullanabiliyorsunuz. Bu ücretin yarısı firmanın öğretmenlerine ödeniyor. Siz de herhangi bir mevzuda uzmansanız bu siteyi kullanarak ek gelir elde edebilirsiniz.
Skillshare ek olarak bağışta da bulunuyor: Firmanın web sitesine gore alınan her senelik üyeliğe rağmen Skillshare, firmanın burs programı vesilesiyle bir öğrenciye parasız üyelik veriyor.
 
Değişik İş Fikri 8. Gezi boyu yiyecek ve gereksinimler

Bazı insanoğlu her şeyin en büyüğünü almayı severken Minimus bu mevzuda değişik düşünüyor. 10 yıldan fazladır piyasada olan şirket, aralarında gezi boyu hela malzemelerinin ve kişiye hususi hazırlanan yiyeceklerin olduğu 2.500 tane değişik ve her biri ayrı paketlenmiş ürün sunuyor.
Şirket, New York Hampshire şehrine yaptıkları gezi sonucunda ne kadar fazla ürün tükettiğini gören Shraters ailesi tarafınca kuruldu. Firmanın şu anda Los Angeles’te iki büyük deposu ve onlarca çalışanı bulunuyor. Bireysel ürünlere ek olarak Minimus ek olarak bilhassa değişik kullanıcılar için hazırlanmış setler de sunuyor. Mesela; bebek ve aile setleri, açık hava ekipmanları, ilk yardım setleri ve askeri personelin kullanabileceği setler içeriyor.
 
Değişik İş Fikri 9. Kiralık gezici tuvaletler

Bazı etkinlikler için klasik yeşil renkli ve daracık tuvaletler kafi olmuyor. ElizaJ, dışarıda düzenlenecek herhangi bir etkinlikte kullanabileceğiniz ferah ve temiz gezici tuvaletler kiralıyor.
ElizaJ’nin her tuvaletinde taze çiçekler, marka sabunlar ve losyonlar, hasır sepetler, oda parfümü ve temiz su bulunuyor. Seçeneklerden birisi olan The Powder Room konseptinde 350 kişiye kadar etkinlik düzenlenebiliyor ve tuvaletleri en lüks restoranlardakilere rakip olacak özellikte tasarlandı. ElizaJ, öteki girişimcilerin de bu imkanları müşterilerine sunabilmesi için franchise hizmetin vermeye de başladı.
 
Değişik İş Fikri 10. Kişiye hususi masa ve kart oyunları

Kendi Monopoly ya da Clue dünyalarını yaratmak isteyerek büyüyen çocuklar, bu hayalini The Game Crafter ile gerçekleştirebiliyor. İnternette tasarladığını oyunları basma imkanı sunan şirket, oyunculara kendi masa oyunlarını ve kişiye hususi kart oyunları yaratma fırsatı sunuyor.
Bir oyunu tasarlamak ve yayınlamak oldukça zor olsa gerek. 2009 senesinde kurulan The Fame Crafter şirketi, şablonlar, kullanım kılavuzları, videolar ve kalite denetim araçları yayınlayarak bu süreci hem basitleştiriyor hem de müstakbel oyun tasarımcılarının kaliteli bir yaratı ortaya koymasını sağlıyor. Kullanıcılar da böylece herhangi bir oyunun istedikleri kadar kopyasını satın alma olanağına erişiyor.
 
İlginizi çekebilir
İlginç İş Fikirleri
Yaratıcı İş Fikirleri

Evde Çevirmenlik Meydana getirecek Dostlar Arıyoruz!

100.000 TL Paranız Olsa Iyi mi Yatırım Yapardınız? Derhal Deneyin!

0/5 (0 Reviews)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir