Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar – 2021 Bozuk Sicile Krediler

Sponsorlu Bağlantılar

 

Anasayfa

kredi
Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar – 2021 Bozuk Sicile Krediler

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar – 2021 Bozuk Sicile Krediler

Bu sayfadan sicili bozuk olana kredi veren bankalar ile bozuk sicile kredi alma yollarını öğrenebilirsiniz.

 

Bilhassa Korona Virüs salgınının Türkiye’yi de tesiri altına almasıyla beraber, pek fazlaca kişi nakit sıkıntısı çekmeye adım atmıştır. Banka sicili kötü kara listede olanlar bu sayfadan sicili bozuk olana kredi veren bankalar listesine ulaşarak, 2021 senesinde bozuk sicile iyi mi kredi çekilir sorusuna yanıt bulabilir. Sicil durumu kötü olarak kredi çekmek isteyenlere, hem hangi bankaların kolay yoldan kredi verdiklerini, sicili bozuk olan kişilerin yapması gerekenleri, yapmaması gerekenleri, alternatif kredi çekme yollarını araştırarak bu sayfamızı hazırladık. Bankalarda yer edinen sicil sorgulaması KKB (Kredi Kayıt Bürosu) verilerinde saklanmaktadır. Ek olarak her bankanın kendi veritabanında saklamış olduğu müşterilerin geçmiş hareketleri bulunmaktadır. Bir kişi kredi başvurusu yaptığında banka başvuruyu değerlendirmek için ilk olarak kredi notuna ve kişinin siciline bakmaktadır. Maddi durum olarak araştırılan geçmiş sicil; bankalarda geçminiz, aylık geliriniz, geçmiş ödemeleriniz, kredi başvurularınız benzer halde bilgilerinizi kapsamaktadır. Eğer daha ilkin siciliniz bozulduysa, bu sayfadaki bozuk sicile kredi veren bankaları ve sicili bozuk olanlara kredi çekme yöntemlerini inceleyebilirsiniz. Ilk olarak içeriğimize başlarken şunu belirtelim; Eğer bankalarla avukatlık olduysanız ve borcunuzu ödemediyseniz o borcu ödeyene kadar size hiçbir banka kredi vermez. Bir tek aşağıda yer edinen yömtemleri inceleyerek, sicilin kötü olma durumunda bile kredi alabilmeniz (belli dönemlerde) mümkündür.

 

 

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bir fazlaca banka, bilhassa Korona virüs sürecinde kişilerin siciline bakmadan bozuk sicile kredi verdiler. Bu bankaların bilhassa 3 ay ertelemeli kredi kampanyaları pek fazlaca vatandaşımız tarafınca ilgiyle karşılandı. Sicili kötü olarak bir fazlaca bankadan kredi başvurusunda negatif yanıt alan pek fazlaca kişi, sicili kötü olmasına rağmen acil nakit gereksinimlerini karşılamak amacıyla kredi çekmek istemektedir. 26.03.2020 tarihinde Resmi Gazete’de piyasaya sürülen 7256 Sayılı Kanun’un 48/2. “Geçici Maddesinde” belirtildiği suretiyle, kredi taksit ödemesi 24 Mart 2020 tarihinden ilkin olup; kullanılan kredinini anapara, faizlerinin ödemelerini aksatan gerçek ve tüzel kişiler 31.12.2020 özetlemek gerekirse bu senenin sonuna kadar kredinin tamamını kapatması yada tekrardan yapılandırılması ile birlikte, yeni yapılacak kredi başvurularında bozuk sicil dikkate alınmaz. Kanun açık şekilde belirtmiştir ki bu yıl sonuna kadar borcunu yapılandıran kişilerin bankalara olan borçlarını yapılandırması halinde eğer kredi limiti kafi ise yeni kredi başvurularında bozuk sicil dikkate alınmayacaktır. 2021 senesinde en kolay kredi veren bankaları araştırarak bu sayfamızı sizler için hazırladık. Aşağıda yer edinen bankalardan daha kolay yoldan “internetten” kredi başvurusu yaparak kredi kullanabilmeniz mümkündür. Ek olarak aşağıda yer edinen bilgileri inceleyerek, sicili bozuk olanların kredi çekebilmeleri için alternatif para bulma yöntemlerini de karşılaştırabilirsiniz. Sicili bozuk olana kredi veren bankalar:

Etken Bank sicili bozuklara kredi
Denizbank Bozuk Sicile Anında Kredi
Yapı Kredi Ön Onaylı Kredi
Fibabanka Şubesiz Online Kredi
Fibabanka Borç Kapatma Kredisi
Odeabank Borç Aktarma Kredisi
Denizbank Borç Yapılandırma Kredisi
Burgan Bank Sicili Bozuk Olana Kredi
Akbank Bozuk Sicile Kredi
Güvence BBVA Borç Aktarma Kredisi
Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

 

Sicili Bozuk Olana Kredi Nedir?

Önceki yıllarda kredi borçlarından dolayı takibe düşme özetlemek gerekirse sicilin bozulma süresi 3 ay özetlemek gerekirse 90 gündü. Korona virüs salgınının ülkemizi tesiri altına alması ile birlikte takip süresi 90 günden 180 güne uzatılarak, bankaların borçlarından dolayı borçlu olan kişiyi takibe alma özetlemek gerekirse sicilin bozulması durumu 180 gün sonrasında başlatılıyor. Kötü bir süreçten geçen ülkemiz, ekonomik sıkıntılarla boğuşurken bilhassa korona virüs salgını sürecine karşı hükümet yeni ekonomik paketleri tek tek deklare etti. Sicili bozuk olanlara, ev hanımlarına, işi gücü olmayanlara, geliri olmayanlara verilen destek kredisi, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafınca gereksinim sahiplerine ulaştırıldı.

Bunun yanı sıra sicili bozuk olan vatandaşın kredi borçlarını yapılandırması için hükümet tarafınca fırsat tanındı. Borçlarını yapılandıran kişilerin de yeni kredi başvurularında, eski bozuk sicilin dikkate alınmaması için geçici kanun hazırlanarak Resmi Gazete’de yayımlandı. Ocak 2021 zamanı itibariyle siz de eski borçlarınızı yapılandırdıysanız, ilk olarak bu borçlarınızdan kurtulmanızı tavsiye ederiz. Sicili bozuk olana kredi veren bankaların ilk şartı kredi başvurusu meydana getirecek kişinin borcunun olmamasıdır. Eğer geçmiş dönemde sicilinizin bozukluğundan dolayı şimdi yaptığınız kredi başvurularında negatif yanıt alıyorsanız özetlemek gerekirse kredi çekemiyorsanız, sicilinizin bozulmuş olduğu bankaya dilekçe vermeniz gerekmektedir. Dilekçede borçlarınızı temizlediğiniz ve bankadaki eski borcunuzdan dolayı sicilinizin bozulduğunu anlatmanız gerekmektedir. Ek olarak borçlarınız var ise yapıladırma yaparak da sicililizi geçici bir süre için de olsa “temiz” olarak izah edebilirsiniz.

 

İcralık banka borçları iyi mi taksitlendirilir?

Banka borç sorgulama

 

“YAPILANDIRMA SÜRESİ 1 AY UZATILDI”

Devletimizin çıkardığı geçici sicil yasasıyla beraber 2020 yılının sonuna kadar kredi borçlarını yapılandırma başvurusu icra eden kişilerin sicillleri “temiz” olarak gözükecektir. Bu kanunun 31 Ocak 2021 evveliyatına kadar uzatılmasına karar verilerek Resmi Gazete’de 7256 sayılı kanun olarak yayımlandı. Yapılandırmayı Aralık ayı sonuna kadar yaptıysanız, 2021 senesinde da kredi başvurusu yaptığınızda bozuk sicilinizin dikkate alınmayacağı kanundaki ilgili maddede açık şekilde belirtilmektedir. Yapılandırma başvurusu için bankanızın şubesine gitmeniz ve kredi borcunuzu yapılandırmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Satın alan temsilcisi kredinin tekrardan yapılandırırken lüzumlu şartları size belirtecek ve tekrardan yapılandırma için başvuruyu alacaktır. Borcunu yapılandırma icra eden kişilere bilhassa Güvence Bankası, İş Bankası, QNB Finansbank benzer halde bankalar daha kolay olarak kredi başvurularını onaylamaktadır.

 

Sicilin Temizlenmesi İçin Bankaya Dilekçe Yollama

Yapılandırma yaptıktan sonrasında bankanın sicilinizi bozan krediyi sistemden kaldırması için bankanızın genel müdürlüğüne dilekçe yollamanız gerekmektedir. Bu dilekçede kredi sicilinizin bozulmasına neden olan borç miktarınız, kredi bilgileriniz, ilgili kanun maddesi ve kredi sicilinizde kayıtların silinmesi talebi yer alması gerekmektedir. Bu dilekçeyi doğru bir halde yazdıktan sonrasında PTT’den “iadeli taahhütlü” olarak bankanın genel merkez adresine yollamanız gerekmektedir. 1 ay içinde banka size cevap vermek zorundadır, eğer yapılandırma yaptıktan sonrasında banka dilekçenize negatif bir yanıt verdiyse, siz de BDDK yakınma sayfasına giderek bu bankayı durumu açık bir halde anlatarak ve dilekçenizi de yakınma mevzunuza ilave ederek yakınma ediniz. BDDK yakınma sayfasında yer edinen “Yakınma işlemleri için tıklayın” butonuna tıkladıktan sonrasında e-Devlet şifrenizle giriş yaparak ilgili şikayeti Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna gönderebilirniz. Ek olarak dilekçe vermek için ilgili bankanın şubesine giderek de alan şahıs temsilcisi vasıtasıyla dilekçenizi merkeze yollayabilirsiniz.

 

Kredi sicilinin düzelmesi için yapılması gerekenler

Eğer bankalara ilişik kredi ve kredi kartı borçlarınız yüzündan siciliniz kötü duruma geldiyse, bu durumdaki kişilerin yapması gereksinim duyulan şeyler bulunmaktadır. Bu biçim şeyleri maddeler halinde sıraladık. Sicilinizin düzelmesi için bu biçim şeyleri yapabilirsiniz:

Birden fazla bankada hesabı bulunmak, sicili pozitif etkileyecek bir unsur değildir. Herhangi bir bankada hesap açarak ufak da olsa birikim hayata geçirmeye ve hesapta sürekli para tutmaya çalışın.
Faturalarınızı bankanızın web bankacılığı üstünden “otomatik ödeme” ile ödeyin.
Kira ödemesi benzer halde ödemelerinizi web bankacılığından yapın.
Bankaların bireysel emeklilik benzer halde ürünlerini kullanın.
Altın hesabı, dolar hesabı benzer halde hesaplar açarak yatırımlarınızı banka üstünde değerlendirin.

 

Sicili Bozuk Olana 50 Bin TL Kredi

5 Bin TL, 10 Bin TL, 20 Bin TL yada 50 Bin TL nakit paraya gereksinim duyan kişiler, sicili bozuklara kredi veren bankalardan kredi çekmek istemektedir. Türkiye’de pek fazlaca banka, belirli şartlar altında sicili kötü olan kişilere de kredi vermektedir. Bilhassa yalnız web müşterileri önem veren Fibabanka, Enpara, N Kolay Kredi benzer halde bankaların web şubelerinden kredi başvurusu yapanlara daha kolay kredi çıkmaktadır. Ikimiz de bu bankaların 50 Bin TL gereksinim kredisini hesaplama yaparak bu sayfamıza ekledik. İşte sicili bozuklara kredi veren bankaları sıralaması:

 

Fibabanka (Hususi)

Akbank (Hususi)

Odeabank (Hususi)

N Kolay Kredi (Hususi)

Enpara.com (Hususi)

 

İlginizi çekebilir: İhtiyaç kredisi faiz oranları 2021

 

Hususi Bankalar – İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

50.000 TL – 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Banka

Faiz Oranı

Aylık Taksit

N Kolay Kredi (Etken Bank)

%2,30

2.208 TL

Enpara.com

%1,74

1.989 TL

Fibabanka

%1,49

1.894 TL

Akbank

%1,74

1.989 TL

ING

%1,49

1.895 TL

 

Kara Listeye Iyi mi Kredi Çıkar?

Sicili bozuk olan kişilerin en sık başvurduğu yöntem olan kara listeye kredi, bir fazlaca kişi tarafınca tercih edilmektedir. Bilinmiş olduğu benzer halde kara sıralama tüm bankaların ortak sistemleri tarafınca kullanılmaktadır. Bir kişi kara listeye girmişse, minimum 2 kefil yada güvence olmadan hiçbir bankadan kredi çekemez. Eğer üzerinize kayıtlı bir ev, arsa, otomobil benzer halde ürünler var ise bunu bankaya güvence göstererek gereksinim kredisi çekebilir ve kredi sicilinizi düzeltebilirsiniz. Kara listeden çıkmanın bir diğeri yolu blokeli kredi çekmektir. Belli bir oranda paranızı bankaya yayırarak bloke ettirerek karşılığında kara listede olsanız bile kredi çekebilir, sicilinizin düzelmesini bu kredi yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. Kara listeye direkt kredi verilemez. Minimum 2 kefil yada güvence göstererek kredi çekebilirsiniz. Ek olarak belli bir oranda paranızı bankaya yatırıp bloke ettirerek blokeli kredi çekebilmeniz de mümkündür. Eğer daha ilkin ödenmeyen ve halen ödemediğiniz bir bankaya kredi yada kredi kartı borcunuz var ise, hiçbir finans kurumunda kefil, güvence yada ipoteğiniz bile olsa kredi alamazsınız. Kara listeden kurtulmak için tertipli olarak ödeme yapmalı, ödemelerinizi bitirmelisiniz.

 

“Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır” Reklamlarına Dikkat

Son zamanlarda dolandırıcıların en büyük hedefi haline gelen sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır benzer halde reklamlar web üstünden de artmış durumda. Bu kişilerle iletişime geçtiğimizde dolandırıcı olduklarını net şekilde anlayabiliyoruz. Bu kişiler bankalarda tanıdıkları olduklarını ve sicili bozuk olsa bile kişinin kara listeden çıkmaları için sisteme sızdıklarını iddia etmektedirler. Bir tek günümüzde bu şekilde bir durum kesinlikle mümkün değildir. Sizleri buradan uyarıyoruz; Sicili bozuk olanlara kredi verilir diye sizlerden güvence adı altında para isteyen, dosya harcanması adı altında belli bir ücret isteyen kişilere para yollamayınız. Bu sayfanın altında da pek fazlaca dolandırıcı numarasını paylaşmak istemektedir, naturel olarak ki biz buna izin vermiyoruz.

 

Yasal Takipte Olana Kredi

Sicili bozuk olan kişilerin olduğu benzer halde, bankalardan kredi başvurusuna red yanıtı alan pek fazlaca kişi bu süreçte sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara müracaat hayata geçirmeye başladılar. Siz de yasal takipte olanlara kredi veren bankalara müracaat yaparak başvurunun pozitif değerlendirilmesi için şansınızı fazlalaştırabilirsiniz. Sicili bozuk olanlara hangi bankalar kredi veriyor diyorsanız, Enpara.com, N Kolay Kredi benzer halde web bankalarına müracaat yaparak belgesiz kredi avantajlarını değerlendirebilirsiniz. Ilk olarak sayfamızın başlangıcında şunu belirtelim, kredi borcu yada kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe düşmüş, avukatlık olmuş kişiler kesinlikle kredi çekemez. Sicili bozuktan kastımız kredi notunun düşük olmasıdır. Eğer sizin de kredi notunuz düşük puanda yer alıyorsa yukarıda yer edinen sicili kötü olanlara kredi veren bankalardan en kolay şekilleri kullanarak gereksinim kredisi yada diğeri kredileri çekebilirsiniz. Siz de bu şekilde bir durumla karşılaşırsanız bankayla anlaşmaya çalışın ve kredinizi tekrardan yapılandırın. Bu sayede tekrardan yapılandırma yaptıktan sonrasında taksit ödemeleri düşürülerek, borçlu kişinin rahat bir halde kredi borcunun ödenmesi için yol haritası çıkarılacaktır. Kredi sicili bozuk olan kişiler, ilk olarak bankalardan kredi alabilmeleri için diğeri bankalarda bulunan borçlarını tek bir bankada toparlamak zorundadır. Siz de borç aktarma kredi başvurusu yaparak bir kaç bankada olan borçlarınızı tek bir bankada toparlayarak kredilerinizi tekrardan yapılandırabilirsiniz. Bu sayede ödeme güçlüğü çektiğiniz krediler için vade sayısını uzatarak aylık ödemenizi düşürebilir ve kredi borçlarınızı daha rahat bir halde ödeyebilirsiniz.

 
N Kolay Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi

2021 senesinde kolay kredi veren bankalar içinde yer edinen Etken Bank, N Kolay Kredi uygulaması ile anında onaylanan kredi vermektedir. Siz de siciliniz bozuk olduğundan dolayı kredi alamıyorsanız nkolaykredi.com.tr adresine giriş yaparak derhal kredi başvurusu yapabilir, 36 aya varan vadeler ve %2,30 faiz oranlarıyla belgesiz kredinizi alabilirsiniz. Eğer diğeri bankalara borçlarızı zamanında ödemediyseniz N Kolay Kredi başvurunuzu reddedecektir. Etken Bank internetten kredi veren bankalar içinde içeriyor, Türkiye’de şubesiz olarak hizmet veren Etken Bank’a kredi başvurusu yapmak istiyorsanız n kolay kredi sitesine girebilir yada tüm PTT şubelerinden başvurunuzu derhal iletebilirsiniz. N Kolay Kredi’ye müracaat yaptıktan sonrasında kredinin onaylanması durumunda N Kolay Kredi yetkilileri krediyi kullandırmak için adresinizde sizi ziyaret edecektir. Kredi onaylandıktan sonrasında kredinizi tüm ATM’lerden nakit çekim tutarı karşılığında çekebilirsiniz. Ek olarak tüm PTT’lerden paranızı hiçbir ek ücret ödemeden nakit olarak alabilirsiniz.

N Kolay Kredi, Kredi müracaat sayfası için tıklayınız.

 

Halkbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Bir fazlaca kişi Halkbank’ın sicili bozuk olanlara kredi veriyor mu diye bizlere sual yöneltmektedir. Evet, yukarıda yer edinen yapılandırmayı yapmış olursanız Halkbank sicili bozuk durumuna bakmaksızın sizin kredi başvurularınızı kanuna uyarak değerlendirmek zorundadır. Halkbank ve Vakıfbank, son meydana getirilen düzenleme ile birlikte sicili bozuk yurttaşlarımıza kredi ve kredi kartı vermektedir. Ek olarak Halkbank, borç kapatma ve borç aktarma kredisi adı altında diğeri bankada borçları olan kişilerin borçlarını tek bankada toplamaları için de kredi yapılandırma yapmaktadır.

 

Denizbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Kredi yapılandırmasını 2021 yılı sonuna kadar gerçekleştiren yada sicilin bozulmasına neden olan kredi borcunu tamamen kapatan kişiler, Resmi Gazete’de piyasaya sürülen kanun gereğince bu kişilerin başvurularında bozuk sicil dikkate alınmayacaktır. Şu demek oluyor ki yapılandırma icra eden kişilere diğeri bankalar benzer halde Denizbank da kredi vermektedir. Denizbank borç aktarma kredisi ile diğeri bankada olan borçlarınızı Denizbank’a 36 aya varan vadeler ve %2,12 faiz oranıyla kredi vermektedir. Denizbank, kredi başvurularında kredinin onaylanıp onaylanmayacağını kendi bünyesindeki şartları doğrultusunda tamamlayacaktır.

 

Burgan Bank Sicili Kötü Olana Kredi

Türkiye’de uzun yıllardan beridir hizmet veren Burgan Bank, sicili kötü olanlara belgesiz ve kefilsiz anında onaylanan Dijital Kredi vermektedir. Siz de Burgan Bank web şubesine giriş yaparak 36 aya varan vadelerle, kefilsiz kredi başvurusu yapabilir ve derhal online kredinizi alabilirsiniz. Burgan Bank’ta uygun taksit ile gereksinim kredisi başvurusunu derhal gerçekleştirebilirsiniz. Dinlence, evlilik, eğitim, sağlık benzer halde ihtiyaçlara hususi olarak Burgan Bank’tan gereksinim kredisi kullanmak için derhal burgan.com.tr adresinden başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak Burgan Bank müşterisiyseniz “Kişiye Hususi İhtiyaç Kredisi” paketini kullanarak, size hususi kredi faiz oranı indiriminden de yararlanmanız mümkündür. Ek olarak diğeri bankada borçlarınızı yapılandırarak taşımak istiyorsanız, Burgan Bank’a borç aktarma kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Odeabank İhtiyaç Kredisi Nakit Hazır

36 aya varan ve uygun faiz oranlarıyla banka sicili kötü olan kişilere krediyi Odeabank da vermektedir. Eğer sizin de siciliniz kötü durumdaysa, büyük ve köklü bankalara müracaat yapmak yerine neredeyse yeni ve alan şahıs kitlesi belli olan bankalara giderek daha kolay şartlarda kredi çekebilirsiniz. Odeabank müşterisi olanlara “Nakit Hazır Kredi Paketi” ile hiçbir belge ve şart olmaksızın 60 aya varan vadelerle 10.000 TL’ye kadar kredi çıkıyor.nDaha detaylı bilgiye ulaşmak ve kredi başvurusu yapmak için buraya tıklayınız.

 

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

Bir fazlaca kişi Ziraat Bankası sicili bozuk olanlara gereksinim kredisi veriyor mu diye merak etmektedir. Bilhassa korona virüs salgınında, Ziraat Bankası destek kredisi ile sicili bozuk olan kişilere de 3 Bin TL, 5 Bin TL ve 10 Bin TL destek kredisi verilmiştir. Bu kredinin faiz oranları da piyasaya gore oldukça düşük tutularak 6 ay ödemesiz dönemli verilmiştir. Bir tek Ziraat Bankası, sicili bozuk olanlara daima kredi vermemektedir. Pandemi kredisi olarak da malum bu kredinin yanı sıra Ziraat Bankası’ndan güvence karşılığında, ipotek karşılığında yada kefil göstererek de kredi çekebilirsiniz. Ziraat Bankası’ndan kredi çekmenizin bir diğeri yolu ek gelir gösterebilmektir. Eğer gelir belgeniz yoksa, kira geliri yada mevduat faizi geliri benzer halde ek gelirlerinizi kredi müracaat esnasında bankaya sunarak kredinin onaylanma ihtimalini daha da fazlalaştırabilirsiniz.

 

Eşi Kara Listede Olan Kredi Çekebilir Mi?

Eğer eşiniz, daha önceki kredi ödemelerinden dolayı bankalar tarafınca kara listeye girmişse, bu durumda borçlarınızı tekrardan yapılandırabilir yada tamamını ödeyerek kara listeden çıkabilirsiniz. Eğer eşiniz borçlarını ödememiş ve yapılandırma yapmamışsa bu durum sizin de kredi başvurularınızı zor durumda bırakacaktır. Eşimin borcundan dolayı kredi çekemiyorum sayfasına bakarak daha detaylı data sahibi olabilirsiniz.

 

Kara Listeden Ne Zaman Çıkılır?

Banka kredi notunuzu ise Findeks, Merkez Bankası ile KKB(kredi kayıt bürosu) kayıtlarında kötü çıkmasıyla birlikte bankaların bir oldukça kredi, kredi kartı, konut kredisi, gereksinim kredisi benzer halde ürünleri reddetmekte, özetlemek gerekirse başvurular negatif kabul edilmektedir. Eğer siciliniz bozulduysa ve kara listeye girmişseniz, kara listeden çıkabilmeniz için ilk olarak borçlarınızın tamamı bitmiş olması gerekmektedir. Borçlarınızı ödediğiniz son tarihten itibaren 5 yıl sonrasında otomatikman kara listeden çıkabilirsiniz. Bu şekilde durumlarda ise kredi sicili kötü olanlara kredi veren bankalar üstünden sizin ekonomik durumunuza bakılarak, maddi gelir toplamına gore kredi kullanılabilmektedir. Ek olarak ipotek göstererek de sicilinizi düzeltmek için kredi kullanabilirsiniz. Bir bankaya kredi başvurusunda bulunarak kredi notunuzu öğrenme şansınız vardır. Kredi notunuz kötü olabilir fakat kredi notunun düşük olmasıyla Merkez Bankası kara listesine girmek farklıdır. Kara listeye girmiş olan kişiler genel olarak 5 yıl kredi ve kredi kartı kullanamazlar ve kredisi bozuk olan kişilere kredi sicili kötü olana kredi veren bankalar kredi verebilmektedir. Kredi sicili kötü olanlara kredi veren bankalar, kredi başvurunuzu pozitif sonuçlandırma seviyenizi artıracak bir yöntem ise kredi başvurusu esnasında ipotek göstermektir.

 

İpotek göstererek kolaylıkla kredi kullanabilir ve sicilinizi düzeltebilirsiniz. Hem daha oldukça kredi miktarına haiz olabilecek hem de daha uzun vadelerde kredi kullanabileceksiniz. Kredi sicili bozulması durumunda yapılması gereksinim duyulan şeyler, bankalarla aranızı iyi tutup sürekli olarak bankaya girdi çıktı göstermelisiniz. Kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödemekte güçlük çekiyorsanız, bankanıza giderek kredinizi tekrardan yapılandırmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Banka bunu kabul etmiyorsa değişik bir bankaya giderek borç kapatma yada borç aktarma kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu sayede tüm borçlarınızı tek bir bankada biriktirerek kredi yapılandırması yapabilir, ödemelerinizi gerçekleştirerek sicilinizi düzeltebilirsiniz. Bankalara olan borçlarınızı bilmiyorsanız siz de banka borç sorgulama sayfasını ziyaret ederek hangi bankaya borcunuzun bulunduğunu derhal öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki sicili bozuk olana kredi çıkartan bankaları inceleyerek karşılaştırabilir, kredi özelliklerini öğrenebilirsiniz.

 

Sicili Bozuk Olana Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi çekmek isteyen sicici kötü olan pek fazlaca kişi bu probleminin yanıtını merak etmektedir. Konut kredisi şartları hatırlatmak gerekirse; Tertipli bir gelir sahibi olmak, kredi notunun iyi seviyede olması ve alınacak konutun yaşı ve konutun eksper değerinin yüzde 20’sini peşin olarak ödemek sayılabilmektedir. Eğer daha öncesinde kullanmış olduğunuz bir kredinin ödemesini geçirdiyseniz, geçmiş borçlarınızı ödemediyseniz, bankalarla avukatlık olduysanız konut kredisi kullanmanız birazcık daha zorlaşacaktır. Bu durumda konut kredisi çekmek isteyen sicili bozuk olan yurttaşlarımıza, faizsiz konut kredisi veren firmaları önereceğiz. Eğer daha öncesinden kredi sicilinizi bozan kredilerin yada kredi kartlarının ödemesini yaptıysanız ve üstünden 1 yıl benzer halde bir süre geçtiyse, bankalardan konut kredisi alma şansınız terfi edecektir. Bu durumda TEB, Akbank, Vakıfbank, Odeabank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Denizbank benzer halde konut kredisi veren bankalara müracaat yapabilirsiniz. Faizsiz firmalar, katılım yöntemiyle kişilere faizsiz kredi vermekte ve fazlaca düşük harcamalarla sicili bozuk olana da konut kredisi vermektedir. İşte sicili bozuk olana konut kredisi elde eden firmalar:

Güvenli Evim
Katılım Evim
Bir Evim
FuzulEv

 

Sicili Bozuk Olana Taşıt Kredisi

Araç kredisi de, diğeri krediler benzer halde risk değerlendirmesinden geçtiğinden dolayı kredi sicili bozuk olan kişilerin yapılandırma yapmadan ilkin krediye müracaat yapmaları, kredinin onaylanmasını zorlaştıracaktır. Eğer kredi borcunuzu kapatmış yada yapılandırma yaptıysanız siz de siciliniz kötü olsa bile araç kredisi çekebilirsiniz. Naturel olarak bunun için de bankaların aramış olduğu belli şartlar bulunmaktadır. Araç kredisi alma şartları sayfamızdan tüm güncel ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Ek olarak bankalardan kredi çekebilmek için sicili düzeltmenin yollarına bakmak yada taşıt kredisi kullanma şartlarını yerine getirmek yerine, eğer sıfır olarak araç satın almak istiyorsanız, bir fazlaca otomotiv firmasının kendi bünyesinde sunmuş olduğu taşıt kredilerini de inceleyebilirsiniz. Mercedes, Fiat, Opel, Peugeot, Ford, Hyundai, Citroen, Volvo benzer halde pek fazlaca otomotiv şirketi taşıt kredilerini kendi finans kuruluşları ile kullandırırlar. Ek olarak taşıt kredilerini bu firmalardan çeken kişilere hususi faizsiz kredi seçenekleri de bazı dönemlerde kampanya olarak müşteriye sunulur.

 

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Veren Bankalar

Sicilin kötü olması durumu, tüm bankalarda aynı derecede incelenmektedir. Sicilin bozuk olması kredi çekmeye engel bir durum değildir yalnız kredi kartı almaya engel bir durum ortaya koyar. Bankalara ipotek, kefil göstererek yada değişik alternatifler kullanılarak kredi çekilebilir yalnız bankalar kişilerin sicili bozuksa, kredi notu kötüyse kolay kolay kredi kartı vermezler. Bir tek fazlaca düşük limitli bir kredi kartı talebinde bulunursanız muhtemelen karta onay gelir ve ödemeleriniz tertipli yaparak limitinizi vakit içinde fazlalaştırabilirsiniz. Kara listedekilere af yasası çıktıktan sonrasında ise, bankalar kara listeye girenlere hususi olarak kredi veren bankalar olmuşlardır. Bu bankaları açıklamak gerekirse; Akbank, İNG Bank, Denizbank, TEB, Güvence Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi, İCBC, Odeabank’tır. Bu sıraladığımız bankalar da sicili kötü olana kredi veren bankalardır. Ek olarak icralık olan kişiler kredi çekebilir mi diye soran kişiler de bu bankalardan sorunsuz bir halde kredi çekebilirler. Diğeri taraftan bu bankalar hangi şartları öne sürerek bozuk sicile kredi vermektedir. Bu şartları yerine getiren kişiler anında kredi çekebilir ve acil nakit gereksinimlerini giderebilirler. Hatta bazı durumlarda banka şubesine gitmeden de ön onay almak adına web üstünden kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

 

Bankalardan kredi çekmek isteyen ve sicili bozuk olana kredi veren bankalar üstünden kredi başvurusunu birebir yüzyüze şubeye gidip yapmalılar. İnternet bankacılığı üstünden meydana getirilen kredi başvuruları bir çok vakit negatif sonuçlanmakta ve bu da kredi notunuzun negatif etkilenmesine aracılık etmektedir. Bankaya giderek kredi sicilinizin bozuk bulunduğunu, krediye gereksinim duyduğunuzu ve ne yapabileceğinizi sorun. İpotekleriniz var ise bankaya sunabilir ve kredi başvurunuzun pozitif olup olamayacağını anında öğrenebilirisiniz.

 

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar

Gelir belgesiz kredi veren bankalar

 

ETİKETLER

sicili bozuk olana krediSicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Toplumsal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar
23 yorum yapılmış

Kasım Ekenler
Kredi sicilim uzun senelerdir bozuktu, kredileri de ödemiyordum. Bu haberdeki sicili bozuk olana kredi şartlarını okuduktan sonrasında bankaya giderek yapılandırma yaptım. Yılbaşından sonrasında İnşallah bankaya giderek sicilin temizlenmesi için dilekçe vereceğim. Fazlaca teşekkür ediyorum bu kez sicil düzelecek benzer halde…
2020-12-20 13:42:53 –

Tülay
Sicili bozuk olanlar kredi çekemez.
2020-11-23 16:37:57 –

Kredibankalar.com
Merhabalar Tülay hanım, bu sayfamızda verdiğimiz yöntemler ile sicili bozuk olan kişiler de artık kredi çekebiliyor.
2020-12-20 13:40:01

Hakan
E devlet ve uyap üstünden icralik dosyalarınız kaldırılır.
2020-11-23 16:37:39 –

İcralık olanlara kredi
E-devlet üstündeki icra ve mahkeme dosyalarınızın görünmemesi, gizlemek için boşluk bırakmadan *** MAİL PAYLAŞMAK YASAKTIR. adresimizden ulaşabilirsiniz.
2020-11-23 16:40:58 –

Uğur Söner
Son zamanlarda bilhassa korona virüs sürecinde sicilin bozuk olmasıyla beraber Ziraat Bankası destek kredisinden bir fazlaca kişi yararlandı…
2020-09-05 20:33:26 –

Yasemin Verici
Burgan Bank sicili bozuk kredi başvurusu yaptım fazlaca teşekkür ediyorum 5 bin tl onaylandı faizleri de fazlaca uygun öneriyorum.
2020-08-15 11:16:29 –

Yaşar Uğurlu
Sicilim bozuk ve hiçbir banka kredi vermiyordu bu içerikteki faturalı hatta kredi ile kredi çektim, para lazım olanlar bu yolu deneyebilir. Fazlaca teşekkür ediyorum kredibankalar.com 🙂
2020-07-23 19:59:24 –

Hasan Uğurlu
5.000 tl kredi çekmek isterim sicilim bozuk fakat borç verecek kişileri değerledirebilirim.
2020-07-13 19:13:01 –

Aydın Tatar
sicilim bozuk kredi çekmek isterim
2020-06-29 19:07:12 –

Yasemin
Adım Yasemin, fotoğrafçı ve haber gazeteciyim.
Benim kendi fotoğraf stüdyomda işim ve ek olarak düğün takıları dükkanlarım var.
Güvenilir finansal kredi hizmetleri için onlarla kontakt kurun.
Kişisel kredi, işletme kredisi ve konut kredisi için birçok ülkede ve birçok ülkede birçok işletmeye destek oldular.
2020-01-08 16:41:19 –

Kaan Haliloğlu
Bir miktar param var hakikaten gereksinim duyan geri ödemesini muntazam yapabilecekler
2019-12-28 15:27:36 –

Ergun
Mrb benim ihtiyacım var kara listeye gırdım kredi alamıyorum dev. Memuruyum duzenlı odeme yaparım Ergun donus yapmış olursanız sevınırım
2020-07-13 19:13:31

Adnan
Okmeydanı eğitim ve araştırma hastanesi nde çalışıyorum.
2020-06-26 05:55:28

osman07
bana acil para lazım konuşalım isterseni
2020-01-08 16:44:01

Mesut Bahadir
Merhabalar iletisime gecebilirmiyiz
2019-12-29 23:58:56

AYŞE
abiler, ablalar bu senetle kredi mevzuları aldı başını gitti, esasen sitede de belirtiliyor açık açık bu iş yasal değil, bulaşmayın diyorlar. Dikkat etmek lazım, adamlar ayakta s… adamı.
2019-06-25 23:09:33 –

Ferdi arkaç
Asla bir halde kredi alamıyorum destek olurmusunuz acaba acil olarak 35000 liraya ihtiyacım var ve bu parayı acil olarak bulmak zorundayım özetlemek gerekirse destek olabilirmisiniz acaba
2019-06-25 23:16:08 –

mustafa
tüm kredi sorunlarınız aynı gün çözüme kavuşturulur.
2019-03-25 12:26:10 –

fatih
acil nakit paraya ihtiyacım var 20000 lira ihtiyacım olan sayı 1000 lira geri öderim her ay
2019-09-10 13:52:40

Mehmet Alpaslan
20 bin lira kredi almak isterim.
2019-03-24 20:47:58 –

Emine yetgin
500 lira acil krediye ihtiyacim var
2019-03-24 13:34:23 –

ali rıza taşoğlu
Sicili bozuklara kredi çıkartılır. / Mart 2019
2019-03-16 19:07:35 –

Ali osman kütük
Acil olarak 27 bin krediye ihtiyacım var maaş aldığım banka 1.5 ay daha beklememi söylemiş oldu çekebilmem için kredi kartı borcu (1200tl) haricinde borcum yok 7 aydır aynı iş yerinde çalışıyorum 3 senedir da tertipli olaral sigortam yatıyor aylık maaşım 3 binin birazcık üstünde değişiyor. 97 model clio aracım var ipotek koydurabilirim.
2019-05-15 05:25:18

Nuri Tekin
Sicilim 2010 senesinde bozuldu, bana kredi çıkar mı?
2019-03-15 14:13:32 –

Ahmet YILDIZ
borc kapatma krredisi almak ıstiyorum.
destek olursanız sevinirim. saygılarımla
2019-02-16 21:27:45 –

halil ibrahim
bu blogun doğruluk oranı nedir
2019-01-25 22:33:00 –

Bircan analay
lütfen bana yardım edin acil nakit paraya ihtiyacım var 20000 lira ihtiyacım olan sayı 1000 lira geri öderim her ay
2019-01-21 15:42:07 –

Adnan koç
15000liraya ihtiyacım var banka borcumu kapatıp yalnız otomatik yönerge verip tek bir bankaya ödeme yapiym isterim destek olunursa sevinirm
2019-01-10 02:03:44 –

fikrierdemir
slm
2018-11-09 10:15:30 –

Yayınlanan ccv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir