Sponsorlu Bağlantılar

 

Anasayfa

kredi
Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar – 2021 Bozuk Sicile Krediler

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar – 2021 Bozuk Sicile Krediler

Bu sayfadan sicili bozuk olana kredi veren bankalar ile bozuk sicile kredi alma yollarını öğrenebilirsiniz.

 

Özellikle Korona Virüs salgınının Türkiye’yi de etkisi altına almasıyla beraber, pek çok kişi nakit sıkıntısı çekmeye başlamıştır. Banka sicili kötü kara listede olanlar bu sayfadan sicili bozuk olana kredi veren bankalar listesine ulaşarak, 2021 yılında bozuk sicile nasıl kredi çekilir sorusuna yanıt bulabilir. Sicil durumu kötü olarak kredi çekmek isteyenlere, hem hangi bankaların kolay yoldan kredi verdiklerini, sicili bozuk olan kişilerin yapması gerekenleri, yapmaması gerekenleri, alternatif kredi çekme yollarını araştırarak bu sayfamızı hazırladık. Bankalarda yer alan sicil sorgulaması KKB (Kredi Kayıt Bürosu) verilerinde saklanmaktadır. Ayrıca her bankanın kendi veritabanında sakladığı müşterilerin geçmiş hareketleri bulunmaktadır. Bir kişi kredi başvurusu yaptığında banka başvuruyu değerlendirmek için ilk olarak kredi notuna ve kişinin siciline bakmaktadır. Maddi durum olarak araştırılan geçmiş sicil; bankalarda geçminiz, aylık geliriniz, geçmiş ödemeleriniz, kredi başvurularınız gibi bilgilerinizi kapsamaktadır. Eğer daha önce siciliniz bozulduysa, bu sayfadaki bozuk sicile kredi veren bankaları ve sicili bozuk olanlara kredi çekme yöntemlerini inceleyebilirsiniz. Öncelikle içeriğimize başlarken şunu belirtelim; Eğer bankalarla avukatlık olduysanız ve borcunuzu ödemediyseniz o borcu ödeyene kadar size hiçbir banka kredi vermez. Ancak aşağıda yer alan yömtemleri inceleyerek, sicilin kötü olma durumunda bile kredi alabilmeniz (belli dönemlerde) mümkündür.

 

 

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bir çok banka, özellikle Korona virüs sürecinde kişilerin siciline bakmadan bozuk sicile kredi verdiler. Bu bankaların özellikle 3 ay ertelemeli kredi kampanyaları pek çok vatandaşımız tarafından ilgiyle karşılandı. Sicili kötü olarak bir çok bankadan kredi başvurusunda olumsuz yanıt alan pek çok kişi, sicili kötü olmasına rağmen acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kredi çekmek istemektedir. 26.03.2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 7256 Sayılı Kanun’un 48/2. “Geçici Maddesinde” belirtildiği üzere, kredi taksit ödemesi 24 Mart 2020 tarihinden önce olup; kullanılan kredinini anapara, faizlerinin ödemelerini aksatan gerçek ve tüzel kişiler 31.12.2020 yani bu yılın sonuna kadar kredinin tamamını kapatması veya yeniden yapılandırılması ile birlikte, yeni yapılacak kredi başvurularında bozuk sicil dikkate alınmaz. Kanun açık şekilde belirtmiştir ki bu yıl sonuna kadar borcunu yapılandıran kişilerin bankalara olan borçlarını yapılandırması halinde eğer kredi limiti yeterli ise yeni kredi başvurularında bozuk sicil dikkate alınmayacaktır. 2021 yılında en kolay kredi veren bankaları araştırarak bu sayfamızı sizler için hazırladık. Aşağıda yer alan bankalardan daha kolay yoldan “internetten” kredi başvurusu yaparak kredi kullanabilmeniz mümkündür. Ayrıca aşağıda yer alan bilgileri inceleyerek, sicili bozuk olanların kredi çekebilmeleri için alternatif para bulma yöntemlerini de karşılaştırabilirsiniz. Sicili bozuk olana kredi veren bankalar:

Aktif Bank sicili bozuklara kredi
Denizbank Bozuk Sicile Anında Kredi
Yapı Kredi Ön Onaylı Kredi
Fibabanka Şubesiz Online Kredi
Fibabanka Borç Kapatma Kredisi
Odeabank Borç Transfer Kredisi
Denizbank Borç Yapılandırma Kredisi
Burgan Bank Sicili Bozuk Olana Kredi
Akbank Bozuk Sicile Kredi
Garanti BBVA Borç Transfer Kredisi
Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

 

Sicili Bozuk Olana Kredi Nedir?

Önceki yıllarda kredi borçlarından dolayı takibe düşme yani sicilin bozulma süresi 3 ay yani 90 gündü. Korona virüs salgınının ülkemizi etkisi altına alması ile birlikte takip süresi 90 günden 180 güne uzatılarak, bankaların borçlarından dolayı borçlu olan kişiyi takibe alma yani sicilin bozulması durumu 180 gün sonrasında başlatılıyor. Kötü bir süreçten geçen ülkemiz, ekonomik sıkıntılarla boğuşurken özellikle korona virüs salgını sürecine karşı hükümet yeni ekonomik paketleri bir bir açıkladı. Sicili bozuk olanlara, ev hanımlarına, işsizlere, geliri olmayanlara verilen destek kredisi, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Bunun yanı sıra sicili bozuk olan vatandaşın kredi borçlarını yapılandırması için hükümet tarafından fırsat tanındı. Borçlarını yapılandıran kişilerin de yeni kredi başvurularında, eski bozuk sicilin dikkate alınmaması için geçici kanun hazırlanarak Resmi Gazete’de yayımlandı. Ocak 2021 tarihi itibariyle siz de eski borçlarınızı yapılandırdıysanız, öncelikle bu borçlarınızdan kurtulmanızı öneririz. Sicili bozuk olana kredi veren bankaların ilk şartı kredi başvurusu yapacak kişinin borcunun olmamasıdır. Eğer geçmiş dönemde sicilinizin bozukluğundan dolayı şimdi yaptığınız kredi başvurularında olumsuz yanıt alıyorsanız yani kredi çekemiyorsanız, sicilinizin bozulduğu bankaya dilekçe vermeniz gerekmektedir. Dilekçede borçlarınızı temizlediğiniz ve bankadaki eski borcunuzdan dolayı sicilinizin bozulduğunu anlatmanız gerekmektedir. Ayrıca borçlarınız varsa yapıladırma yaparak da sicililizi geçici bir süre için de olsa “temiz” olarak gösterebilirsiniz.

 

İcralık banka borçları nasıl taksitlendirilir?

Banka borç sorgulama

 

“YAPILANDIRMA SÜRESİ 1 AY UZATILDI”

Devletimizin çıkardığı geçici sicil yasasıyla beraber 2020 yılının sonuna kadar kredi borçlarını yapılandırma başvurusu yapan kişilerin sicillleri “temiz” olarak gözükecektir. Bu kanunun 31 Ocak 2021 tarihine kadar uzatılmasına karar verilerek Resmi Gazete’de 7256 sayılı kanun olarak yayımlandı. Yapılandırmayı Aralık ayı sonuna kadar yaptıysanız, 2021 yılında da kredi başvurusu yaptığınızda bozuk sicilinizin dikkate alınmayacağı kanundaki ilgili maddede açık şekilde belirtilmektedir. Yapılandırma başvurusu için bankanızın şubesine gitmeniz ve kredi borcunuzu yapılandırmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Müşteri temsilcisi kredinin yeniden yapılandırırken gerekli şartları size belirtecek ve yeniden yapılandırma için başvuruyu alacaktır. Borcunu yapılandırma yapan kişilere özellikle Garanti Bankası, İş Bankası, QNB Finansbank gibi bankalar daha kolay olarak kredi başvurularını onaylamaktadır.

 

Sicilin Temizlenmesi İçin Bankaya Dilekçe Yollama

Yapılandırma yaptıktan sonra bankanın sicilinizi bozan krediyi sistemden kaldırması için bankanızın genel müdürlüğüne dilekçe yollamanız gerekmektedir. Bu dilekçede kredi sicilinizin bozulmasına neden olan borç miktarınız, kredi bilgileriniz, ilgili kanun maddesi ve kredi sicilinizde kayıtların silinmesi talebi yer alması gerekmektedir. Bu dilekçeyi doğru bir şekilde yazdıktan sonra PTT’den “iadeli taahhütlü” olarak bankanın genel merkez adresine yollamanız gerekmektedir. 1 ay içerisinde banka size cevap vermek zorundadır, eğer yapılandırma yaptıktan sonra banka dilekçenize olumsuz bir yanıt verdiyse, siz de BDDK şikayet sayfasına giderek bu bankayı durumu açık bir şekilde anlatarak ve dilekçenizi de şikayet konunuza ekleyerek şikayet ediniz. BDDK şikayet sayfasında yer alan “Şikayet işlemleri için tıklayın” butonuna tıkladıktan sonra e-Devlet şifrenizle giriş yaparak ilgili şikayeti Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna gönderebilirniz. Ayrıca dilekçe vermek için ilgili bankanın şubesine giderek de müşteri temsilcisi aracılığıyla dilekçenizi merkeze yollayabilirsiniz.

 

Kredi sicilinin düzelmesi için yapılması gerekenler

Eğer bankalara ait kredi ve kredi kartı borçlarınız yüzündan siciliniz kötü duruma geldiyse, bu durumdaki kişilerin yapması gereken şeyler bulunmaktadır. Bunları maddeler halinde sıraladık. Sicilinizin düzelmesi için bunları yapabilirsiniz:

Birden fazla bankada hesabı bulunmak, sicili olumlu etkileyecek bir faktör değildir. Herhangi bir bankada hesap açarak ufak da olsa birikim yapmaya ve hesapta sürekli para tutmaya çalışın.
Faturalarınızı bankanızın internet bankacılığı üzerinden “otomatik ödeme” ile ödeyin.
Kira ödemesi gibi ödemelerinizi internet bankacılığından yapın.
Bankaların bireysel emeklilik gibi ürünlerini kullanın.
Altın hesabı, dolar hesabı gibi hesaplar açarak yatırımlarınızı banka üzerinde değerlendirin.

 

Sicili Bozuk Olana 50 Bin TL Kredi

5 Bin TL, 10 Bin TL, 20 Bin TL veya 50 Bin TL nakit paraya ihtiyacı olan kişiler, sicili bozuklara kredi veren bankalardan kredi çekmek istemektedir. Türkiye’de pek çok banka, belirli şartlar altında sicili kötü olan kişilere de kredi vermektedir. Özellikle sadece internet müşterileri önem veren Fibabanka, Enpara, N Kolay Kredi gibi bankaların internet şubelerinden kredi başvurusu yapanlara daha kolay kredi çıkmaktadır. Biz de bu bankaların 50 Bin TL ihtiyaç kredisini hesaplama yaparak bu sayfamıza ekledik. İşte sicili bozuklara kredi veren bankaları listesi:

 

Fibabanka (Özel)

Akbank (Özel)

Odeabank (Özel)

N Kolay Kredi (Özel)

Enpara.com (Özel)

 

İlginizi çekebilir: İhtiyaç kredisi faiz oranları 2021

 

Özel Bankalar – İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

50.000 TL – 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Banka

Faiz Oranı

Aylık Taksit

N Kolay Kredi (Aktif Bank)

%2,30

2.208 TL

Enpara.com

%1,74

1.989 TL

Fibabanka

%1,49

1.894 TL

Akbank

%1,74

1.989 TL

ING

%1,49

1.895 TL

 

Kara Listeye Nasıl Kredi Çıkar?

Sicili bozuk olan kişilerin en sık başvurduğu yöntem olan kara listeye kredi, bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bilindiği gibi kara liste tüm bankaların ortak sistemleri tarafından kullanılmaktadır. Bir kişi kara listeye girmişse, en az 2 kefil veya teminat olmadan hiçbir bankadan kredi çekemez. Eğer üzerinize kayıtlı bir ev, arsa, araba gibi ürünler varsa bunu bankaya teminat göstererek ihtiyaç kredisi çekebilir ve kredi sicilinizi düzeltebilirsiniz. Kara listeden çıkmanın bir diğer yolu blokeli kredi çekmektir. Belli bir miktarda paranızı bankaya yayırarak bloke ettirerek karşılığında kara listede olsanız bile kredi çekebilir, sicilinizin düzelmesini bu kredi sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Kara listeye direkt kredi verilemez. En az 2 kefil veya teminat göstererek kredi çekebilirsiniz. Ayrıca belli bir miktarda paranızı bankaya yatırıp bloke ettirerek blokeli kredi çekebilmeniz de mümkündür. Eğer daha önce ödenmeyen ve halen ödemediğiniz bir bankaya kredi veya kredi kartı borcunuz varsa, hiçbir finans kurumunda kefil, teminat veya ipoteğiniz bile olsa kredi alamazsınız. Kara listeden kurtulmak için düzenli olarak ödeme yapmalı, ödemelerinizi bitirmelisiniz.

 

“Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır” Reklamlarına Dikkat

Son zamanlarda dolandırıcıların en büyük hedefi haline gelen sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır gibi reklamlar internet üzerinden de artmış durumda. Bu kişilerle iletişime geçtiğimizde dolandırıcı olduklarını net şekilde anlayabiliyoruz. Bu kişiler bankalarda tanıdıkları olduklarını ve sicili bozuk olsa bile kişinin kara listeden çıkmaları için sisteme sızdıklarını iddia etmektedirler. Ancak günümüzde böyle bir şey kesinlikle mümkün değildir. Sizleri buradan uyarıyoruz; Sicili bozuk olanlara kredi verilir diye sizlerden teminat adı altında para isteyen, dosya masrafı adı altında belli bir ücret isteyen kişilere para yollamayınız. Bu sayfanın altında da pek çok dolandırıcı numarasını paylaşmak istemektedir, tabi ki biz buna izin vermiyoruz.

 

Yasal Takipte Olana Kredi

Sicili bozuk olan kişilerin olduğu gibi, bankalardan kredi başvurusuna red yanıtı alan pek çok kişi bu süreçte sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara başvuru yapmaya başladılar. Siz de yasal takipte olanlara kredi veren bankalara başvuru yaparak başvurunun olumlu değerlendirilmesi için şansınızı arttırabilirsiniz. Sicili bozuk olanlara hangi bankalar kredi veriyor diyorsanız, Enpara.com, N Kolay Kredi gibi internet bankalarına başvuru yaparak belgesiz kredi avantajlarını değerlendirebilirsiniz. Öncelikle sayfamızın başında şunu belirtelim, kredi borcu veya kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe düşmüş, avukatlık olmuş kişiler kesinlikle kredi çekemez. Sicili bozuktan kastımız kredi notunun düşük olmasıdır. Eğer sizin de kredi notunuz düşük puanda yer alıyorsa yukarıda yer alan sicili kötü olanlara kredi veren bankalardan en kolay yöntemleri kullanarak ihtiyaç kredisi veya diğer kredileri çekebilirsiniz. Siz de böyle bir durumla karşılaşırsanız bankayla anlaşmaya çalışın ve kredinizi yeniden yapılandırın. Bu sayede yeniden yapılandırma yaptıktan sonra taksit ödemeleri düşürülerek, borçlu kişinin rahat bir şekilde kredi borcunun ödenmesi için yol haritası çıkarılacaktır. Kredi sicili bozuk olan kişiler, öncelikle bankalardan kredi alabilmeleri için diğer bankalarda bulunan borçlarını tek bir bankada toparlamak zorundadır. Siz de borç transfer kredi başvurusu yaparak bir kaç bankada olan borçlarınızı tek bir bankada toparlayarak kredilerinizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Bu sayede ödeme güçlüğü çektiğiniz krediler için vade sayısını uzatarak aylık ödemenizi düşürebilir ve kredi borçlarınızı daha rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz.

 
N Kolay Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi

2021 yılında kolay kredi veren bankalar arasında yer alan Aktif Bank, N Kolay Kredi uygulaması ile anında onaylanan kredi vermektedir. Siz de siciliniz bozuk olduğundan dolayı kredi alamıyorsanız nkolaykredi.com.tr adresine giriş yaparak hemen kredi başvurusu yapabilir, 36 aya varan vadeler ve %2,30 faiz oranlarıyla belgesiz kredinizi alabilirsiniz. Eğer diğer bankalara borçlarızı zamanında ödemediyseniz N Kolay Kredi başvurunuzu reddedecektir. Aktif Bank internetten kredi veren bankalar arasında yer alıyor, Türkiye’de şubesiz olarak hizmet veren Aktif Bank’a kredi başvurusu yapmak istiyorsanız n kolay kredi sitesine girebilir veya tüm PTT şubelerinden başvurunuzu hemen iletebilirsiniz. N Kolay Kredi’ye başvuru yaptıktan sonra kredinin onaylanması durumunda N Kolay Kredi yetkilileri krediyi kullandırmak için adresinizde sizi ziyaret edecektir. Kredi onaylandıktan sonra kredinizi tüm ATM’lerden nakit çekim ücreti karşılığında çekebilirsiniz. Ayrıca tüm PTT’lerden paranızı hiçbir ek ücret ödemeden nakit olarak alabilirsiniz.

N Kolay Kredi, Kredi başvuru sayfası için tıklayınız.

 

Halkbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Bir çok kişi Halkbank’ın sicili bozuk olanlara kredi veriyor mu diye bizlere soru yöneltmektedir. Evet, yukarıda yer alan yapılandırmayı yaparsanız Halkbank sicili bozuk durumuna bakmaksızın sizin kredi başvurularınızı kanuna uyarak değerlendirmek zorundadır. Halkbank ve Vakıfbank, son yapılan düzenleme ile birlikte sicili bozuk vatandaşlarımıza kredi ve kredi kartı vermektedir. Ayrıca Halkbank, borç kapatma ve borç transfer kredisi adı altında diğer bankada borçları olan kişilerin borçlarını tek bankada toplamaları için de kredi yapılandırma yapmaktadır.

 

Denizbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Kredi yapılandırmasını 2021 yılı sonuna kadar gerçekleştiren veya sicilin bozulmasına neden olan kredi borcunu tamamen kapatan kişiler, Resmi Gazete’de yayımlanan kanun gereğince bu kişilerin başvurularında bozuk sicil dikkate alınmayacaktır. Yani yapılandırma yapan kişilere diğer bankalar gibi Denizbank da kredi vermektedir. Denizbank borç transfer kredisi ile diğer bankada olan borçlarınızı Denizbank’a 36 aya varan vadeler ve %2,12 faiz oranıyla kredi vermektedir. Denizbank, kredi başvurularında kredinin onaylanıp onaylanmayacağını kendi bünyesindeki şartları doğrultusunda tamamlayacaktır.

 

Burgan Bank Sicili Kötü Olana Kredi

Türkiye’de uzun yıllardan beridir hizmet veren Burgan Bank, sicili kötü olanlara belgesiz ve kefilsiz anında onaylanan Dijital Kredi vermektedir. Siz de Burgan Bank internet şubesine giriş yaparak 36 aya varan vadelerle, kefilsiz kredi başvurusu yapabilir ve hemen online kredinizi alabilirsiniz. Burgan Bank’ta uygun taksit ile ihtiyaç kredisi başvurusunu hemen gerçekleştirebilirsiniz. Tatil, evlilik, eğitim, sağlık gibi ihtiyaçlara özel olarak Burgan Bank’tan ihtiyaç kredisi kullanmak için hemen burgan.com.tr adresinden başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Burgan Bank müşterisiyseniz “Kişiye Özel İhtiyaç Kredisi” paketini kullanarak, size özel kredi faiz oranı indiriminden de yararlanmanız mümkündür. Ayrıca diğer bankada borçlarınızı yapılandırarak taşımak istiyorsanız, Burgan Bank’a borç transfer kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Odeabank İhtiyaç Kredisi Nakit Hazır

36 aya varan ve uygun faiz oranlarıyla banka sicili kötü olan kişilere krediyi Odeabank da vermektedir. Eğer sizin de siciliniz kötü durumdaysa, büyük ve köklü bankalara başvuru yapmak yerine henüz yeni ve müşteri kitlesi belli olan bankalara giderek daha kolay şartlarda kredi çekebilirsiniz. Odeabank müşterisi olanlara “Nakit Hazır Kredi Paketi” ile hiçbir belge ve şart olmaksızın 60 aya varan vadelerle 10.000 TL’ye kadar kredi çıkıyor.nDaha detaylı bilgiye ulaşmak ve kredi başvurusu yapmak için buraya tıklayınız.

 

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

Bir çok kişi Ziraat Bankası sicili bozuk olanlara ihtiyaç kredisi veriyor mu diye merak etmektedir. Özellikle korona virüs salgınında, Ziraat Bankası destek kredisi ile sicili bozuk olan kişilere de 3 Bin TL, 5 Bin TL ve 10 Bin TL destek kredisi verilmiştir. Bu kredinin faiz oranları da piyasaya göre oldukça düşük tutularak 6 ay ödemesiz dönemli verilmiştir. Ancak Ziraat Bankası, sicili bozuk olanlara her zaman kredi vermemektedir. Pandemi kredisi olarak da bilinen bu kredinin yanı sıra Ziraat Bankası’ndan teminat karşılığında, ipotek karşılığında veya kefil göstererek de kredi çekebilirsiniz. Ziraat Bankası’ndan kredi çekmenizin bir diğer yolu ek gelir gösterebilmektir. Eğer gelir belgeniz yoksa, kira geliri veya mevduat faizi geliri gibi ek gelirlerinizi kredi başvuru esnasında bankaya sunarak kredinin onaylanma ihtimalini daha da arttırabilirsiniz.

 

Eşi Kara Listede Olan Kredi Çekebilir Mi?

Eğer eşiniz, daha önceki kredi ödemelerinden dolayı bankalar tarafından kara listeye girmişse, bu durumda borçlarınızı yeniden yapılandırabilir veya tamamını ödeyerek kara listeden çıkabilirsiniz. Eğer eşiniz borçlarını ödememiş ve yapılandırma yapmamışsa bu durum sizin de kredi başvurularınızı zor durumda bırakacaktır. Eşimin borcundan dolayı kredi çekemiyorum sayfasına bakarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Kara Listeden Ne Zaman Çıkılır?

Banka kredi notunuzu ise Findeks, Merkez Bankası ile KKB(kredi kayıt bürosu) kayıtlarında kötü çıkmasıyla birlikte bankaların çoğu kredi, kredi kartı, konut kredisi, ihtiyaç kredisi gibi ürünleri reddetmekte, yani başvurular olumsuz kabul edilmektedir. Eğer siciliniz bozulduysa ve kara listeye girmişseniz, kara listeden çıkabilmeniz için öncelikle borçlarınızın tamamı bitmiş olması gerekmektedir. Borçlarınızı ödediğiniz son tarihten itibaren 5 yıl sonra otomatik olarak kara listeden çıkabilirsiniz. Böyle durumlarda ise kredi sicili kötü olanlara kredi veren bankalar üzerinden sizin ekonomik durumunuza bakılarak, maddi gelir toplamına göre kredi kullanılabilmektedir. Ayrıca ipotek göstererek de sicilinizi düzeltmek için kredi kullanabilirsiniz. Bir bankaya kredi başvurusunda bulunarak kredi notunuzu öğrenme şansınız vardır. Kredi notunuz kötü olabilir fakat kredi notunun düşük olmasıyla Merkez Bankası kara listesine girmek farklıdır. Kara listeye girmiş olan kişiler genelde 5 yıl kredi ve kredi kartı kullanamazlar ve kredisi bozuk olan kişilere kredi sicili kötü olana kredi veren bankalar kredi verebilmektedir. Kredi sicili kötü olanlara kredi veren bankalar, kredi başvurunuzu olumlu sonuçlandırma seviyenizi artıracak bir yöntem ise kredi başvurusu sırasında ipotek göstermektir.

 

İpotek göstererek kolaylıkla kredi kullanabilir ve sicilinizi düzeltebilirsiniz. Hem daha fazla kredi miktarına sahip olabilecek hem de daha uzun vadelerde kredi kullanabileceksiniz. Kredi sicili bozulması durumunda yapılması gereken şeyler, bankalarla aranızı iyi tutup sürekli olarak bankaya girdi çıktı göstermelisiniz. Kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödemekte güçlük çekiyorsanız, bankanıza giderek kredinizi yeniden yapılandırmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Banka bunu kabul etmiyorsa farklı bir bankaya giderek borç kapatma veya borç transfer kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu sayede tüm borçlarınızı tek bir bankada toplayarak kredi yapılandırması yapabilir, ödemelerinizi gerçekleştirerek sicilinizi düzeltebilirsiniz. Bankalara olan borçlarınızı bilmiyorsanız siz de banka borç sorgulama sayfasını ziyaret ederek hangi bankaya borcunuzun olduğunu hemen öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki sicili bozuk olana kredi çıkartan bankaları inceleyerek karşılaştırabilir, kredi özelliklerini öğrenebilirsiniz.

 

Sicili Bozuk Olana Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi çekmek isteyen sicici kötü olan pek çok kişi bu sorunun yanıtını merak etmektedir. Konut kredisi şartları hatırlatmak gerekirse; Düzenli bir gelir sahibi olmak, kredi notunun iyi seviyede olması ve alınacak konutun yaşı ve konutun eksper değerinin yüzde 20’sini peşin olarak ödemek sayılabilmektedir. Eğer daha öncesinde kullanmış olduğunuz bir kredinin ödemesini geçirdiyseniz, geçmiş borçlarınızı ödemediyseniz, bankalarla avukatlık olduysanız konut kredisi kullanmanız biraz daha zorlaşacaktır. Bu durumda konut kredisi çekmek isteyen sicili bozuk olan vatandaşlarımıza, faizsiz konut kredisi veren firmaları önereceğiz. Eğer daha öncesinden kredi sicilinizi bozan kredilerin veya kredi kartlarının ödemesini yaptıysanız ve üzerinden 1 sene gibi bir zaman geçtiyse, bankalardan konut kredisi alma şansınız yükselecektir. Bu durumda TEB, Akbank, Vakıfbank, Odeabank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Denizbank gibi konut kredisi veren bankalara başvuru yapabilirsiniz. Faizsiz firmalar, katılım yöntemiyle kişilere faizsiz kredi vermekte ve çok düşük masraflarla sicili bozuk olana da konut kredisi vermektedir. İşte sicili bozuk olana konut kredisi sağlayan firmalar:

Emin Evim
Katılım Evim
Bir Evim
FuzulEv

 

Sicili Bozuk Olana Taşıt Kredisi

Araç kredisi de, diğer krediler gibi risk değerlendirmesinden geçtiğinden dolayı kredi sicili bozuk olan kişilerin yapılandırma yapmadan önce krediye başvuru yapmaları, kredinin onaylanmasını zorlaştıracaktır. Eğer kredi borcunuzu kapatmış veya yapılandırma yaptıysanız siz de siciliniz kötü olsa bile araç kredisi çekebilirsiniz. Tabi bunun için de bankaların aradığı belli şartlar bulunmaktadır. Araç kredisi alma şartları sayfamızdan tüm güncel ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Ayrıca bankalardan kredi çekebilmek için sicili düzeltmenin yollarına bakmak veya taşıt kredisi kullanma şartlarını yerine getirmek yerine, eğer sıfır olarak araç satın almak istiyorsanız, bir çok otomotiv firmasının kendi bünyesinde sunduğu taşıt kredilerini de inceleyebilirsiniz. Mercedes, Fiat, Opel, Peugeot, Ford, Hyundai, Citroen, Volvo gibi pek çok otomotiv firması taşıt kredilerini kendi finans kuruluşları ile kullandırırlar. Ayrıca taşıt kredilerini bu firmalardan çeken kişilere özel faizsiz kredi seçenekleri de bazı dönemlerde kampanya olarak müşteriye sunulur.

 

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Veren Bankalar

Sicilin kötü olması durumu, tüm bankalarda aynı derecede incelenmektedir. Sicilin bozuk olması kredi çekmeye engel bir durum değildir ancak kredi kartı almaya engel bir durum ortaya koyar. Bankalara ipotek, kefil göstererek veya farklı alternatifler kullanılarak kredi çekilebilir ancak bankalar kişilerin sicili bozuksa, kredi notu kötüyse kolay kolay kredi kartı vermezler. Ancak çok düşük limitli bir kredi kartı talebinde bulunursanız muhtemelen karta onay gelir ve ödemeleriniz düzenli yaparak limitinizi zamanla arttırabilirsiniz. Kara listedekilere af yasası çıktıktan sonra ise, bankalar kara listeye girenlere özel olarak kredi veren bankalar olmuşlardır. Bu bankaları açıklamak gerekirse; Akbank, İNG Bank, Denizbank, TEB, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi, İCBC, Odeabank’tır. Bu sıraladığımız bankalar da sicili kötü olana kredi veren bankalardır. Ayrıca icralık olan kişiler kredi çekebilir mi diye soran kişiler de bu bankalardan sorunsuz bir şekilde kredi çekebilirler. Diğer yandan bu bankalar hangi şartları öne sürerek bozuk sicile kredi vermektedir. Bu şartları yerine getiren kişiler anında kredi çekebilir ve acil nakit ihtiyaçlarını giderebilirler. Hatta bazı durumlarda banka şubesine gitmeden de ön onay almak adına internet üzerinden kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

 

Bankalardan kredi çekmek isteyen ve sicili bozuk olana kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunu birebir yüzyüze şubeye gidip yapmalılar. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan kredi başvuruları genellikle olumsuz sonuçlanmakta ve bu da kredi notunuzun olumsuz etkilenmesine aracılık etmektedir. Bankaya giderek kredi sicilinizin bozuk olduğunu, krediye ihtiyaç duyduğunuzu ve ne yapabileceğinizi sorun. İpotekleriniz varsa bankaya sunabilir ve kredi başvurunuzun olumlu olup olmayacağını anında öğrenebilirisiniz.

 

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar

Gelir belgesiz kredi veren bankalar

 

ETİKETLER

sicili bozuk olana krediSicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar
23 yorum yapılmış

Kasım Ekenler
Kredi sicilim uzun yıllardır bozuktu, kredileri de ödemiyordum. Bu haberdeki sicili bozuk olana kredi şartlarını okuduktan sonra bankaya giderek yapılandırma yaptım. Yılbaşından sonra İnşallah bankaya giderek sicilin temizlenmesi için dilekçe vereceğim. Çok teşekkür ediyorum bu defa sicil düzelecek gibi…
2020-12-20 13:42:53 –

Tülay
Sicili bozuk olanlar kredi çekemez.
2020-11-23 16:37:57 –

Kredibankalar.com
Merhabalar Tülay hanım, bu sayfamızda verdiğimiz yöntemler ile sicili bozuk olan kişiler de artık kredi çekebiliyor.
2020-12-20 13:40:01

Hakan
E devlet ve uyap üzerinden icralik dosyalarınız kaldırılır.
2020-11-23 16:37:39 –

İcralık olanlara kredi
E-devlet üzerindeki icra ve mahkeme dosyalarınızın görünmemesi, gizlemek için boşluk bırakmadan *** MAİL PAYLAŞMAK YASAKTIR. adresimizden ulaşabilirsiniz.
2020-11-23 16:40:58 –

Uğur Söner
Son zamanlarda özellikle korona virüs sürecinde sicilin bozuk olmasıyla beraber Ziraat Bankası destek kredisinden bir çok kişi yararlandı…
2020-09-05 20:33:26 –

Yasemin Verici
Burgan Bank sicili bozuk kredi başvurusu yaptım çok teşekkür ediyorum 5 bin tl onaylandı faizleri de çok uygun öneriyorum.
2020-08-15 11:16:29 –

Yaşar Uğurlu
Sicilim bozuk ve hiçbir banka kredi vermiyordu bu içerikteki faturalı hatta kredi ile kredi çektim, para lazım olanlar bu yolu deneyebilir. Çok teşekkür ediyorum kredibankalar.com 🙂
2020-07-23 19:59:24 –

Hasan Uğurlu
5.000 tl kredi çekmek istiyorum sicilim bozuk ama borç verecek kişileri değerledirebilirim.
2020-07-13 19:13:01 –

Aydın Tatar
sicilim bozuk kredi çekmek istiyorum
2020-06-29 19:07:12 –

Yasemin
Adım Yasemin, fotoğrafçı ve haber gazeteciyim.
Benim kendi fotoğraf stüdyomda işim ve ayrıca düğün aksesuarları dükkanlarım var.
Güvenilir finansal kredi hizmetleri için onlarla iletişim kurun.
Kişisel kredi, işletme kredisi ve konut kredisi için birçok ülkede ve birçok ülkede birçok işletmeye yardımcı oldular.
2020-01-08 16:41:19 –

Kaan Haliloğlu
Bir miktar param var gerçekten ihtiyacı olan geri ödemesini düzgün yapabilecekler
2019-12-28 15:27:36 –

Ergun
Mrb benim ihtiyacım var kara listeye gırdım kredi alamıyorum dev. Memuruyum duzenlı odeme yaparım Ergun donus yaparsanız sevınırım
2020-07-13 19:13:31

Adnan
Okmeydanı eğitim ve araştırma hastanesi nde çalışıyorum.
2020-06-26 05:55:28

osman07
bana acil para lazım konuşalım isterseni
2020-01-08 16:44:01

Mesut Bahadir
Merhabalar iletisime gecebilirmiyiz
2019-12-29 23:58:56

AYŞE
abiler, ablalar bu senetle kredi konuları aldı başını gitti, zaten sitede de belirtiliyor açık açık bu iş yasal değil, bulaşmayın diyorlar. Dikkat etmek lazım, adamlar ayakta s… adamı.
2019-06-25 23:09:33 –

Ferdi arkaç
Hiç bir şekilde kredi alamıyorum yardımcı olurmusunuz acaba acil olarak 35000 liraya ihtiyacım var ve bu parayı acil olarak bulmak zorundayım yani yardımcı olabilirmisiniz acaba
2019-06-25 23:16:08 –

mustafa
tüm kredi sorunlarınız aynı gün çözüme kavuşturulur.
2019-03-25 12:26:10 –

fatih
acil nakit paraya ihtiyacım var 20000 lira ihtiyacım olan rakam 1000 lira geri öderim her ay
2019-09-10 13:52:40

Mehmet Alpaslan
20 bin lira kredi almak istiyorum.
2019-03-24 20:47:58 –

Emine yetgin
500 lira acil krediye ihtiyacim var
2019-03-24 13:34:23 –

ali rıza taşoğlu
Sicili bozuklara kredi çıkartılır. / Mart 2019
2019-03-16 19:07:35 –

Ali osman kütük
Acil olarak 27 bin krediye ihtiyacım var maaş aldığım banka 1.5 ay daha beklememi söyledi çekebilmem için kredi kartı borcu (1200tl) haricinde borcum yok 7 aydır aynı iş yerinde çalışıyorum 3 yıldır da düzenli olaral sigortam yatıyor aylık maaşım 3 binin biraz üzerinde değişiyor. 97 model clio aracım var ipotek koydurabilirim.
2019-05-15 05:25:18

Nuri Tekin
Sicilim 2010 yılında bozuldu, bana kredi çıkar mı?
2019-03-15 14:13:32 –

Ahmet YILDIZ
borc kapatma krredisi almak ıstiyorum.
yardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla
2019-02-16 21:27:45 –

halil ibrahim
bu blogun doğruluk payı nedir
2019-01-25 22:33:00 –

Bircan analay
lütfen bana yardım edin acil nakit paraya ihtiyacım var 20000 lira ihtiyacım olan rakam 1000 lira geri öderim her ay
2019-01-21 15:42:07 –

Adnan koç
15000liraya ihtiyacım var banka borcumu kapatıp sadece otomatik talimat verip tek bir bankaya ödeme yapiym istiyorum yardımcı olunursa sevinirm
2019-01-10 02:03:44 –

fikrierdemir
slm
2018-11-09 10:15:30 –

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir