Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Kara Sıralama Kredisi)

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Kara Sıralama Kredisi)
Bu sayfadan sicili bozuk olana kredi veren bankalar ulaşarak, sicili fena olanlara hangi bankalar kredi veriyor sorusuna cevap bulabilirsiniz.
 
Sponsorlu reklamlar

 

Banka sicili fena kara listede olanlar bu sayfadan sicili bozuk olanlara kredi veren banka listesine ulaşarak, 2021 senesinde bozuk sicile iyi mi kredi çekilir sorusuna cevap bulabilir. Sicil durumu fena olarak kredi çekmek isteyenlere, hem hangi bankaların kolay yoldan kredi verdiklerini, sicili bozuk olan kişilerin yapması gerekenleri, yapmaması gerekenleri, alternatif kredi çekme yollarını araştırarak bu sayfamızı hazırladık. Bankalarda yer edinen sicil sorgulaması KKB (Kredi Kayıt Bürosu) verilerinde saklanmaktadır. Ek olarak her bankanın kendi veritabanında saklamış olduğu müşterilerin geçmiş hareketleri bulunmaktadır. Bir şahıs kredi başvurusu yaptığında banka başvuruyu değerlendirmek için ilk olarak kredi notuna ve kişinin siciline bakmaktadır. Maddi durum olarak araştırılan geçmiş sicil; bankalarda geçminiz, aylık geliriniz, geçmiş ödemeleriniz, kredi başvurularınız benzer halde bilgilerinizi kapsamaktadır.

 

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Eğer daha ilkin siciliniz bozulduysa, bu sayfadaki bozuk sicile kredi veren bankaları ve sicili bozuk olanlara kredi çekme yöntemlerini inceleyebilirsiniz. Ilk olarak içeriğimize başlarken şunu belirtelim; Eğer bankalarla avukatlık olduysanız ve borcunuzu ödemediyseniz o borcu ödeyene kadar size hiçbir banka kredi vermez. Yalnız aşağıda yer edinen yömtemleri inceleyerek, sicilin fena olma durumunda bile kredi alabilmeniz (belli dönemlerde) mümkündür. Bir fazlaca banka, bilhassa Korona virüs sürecinde kişilerin siciline bakmadan bozuk sicile kredi verdiler. Bu bankaların bilhassa 3 ay ertelemeli kredi kampanyaları pek fazlaca vatandaşımız tarafınca ilgiyle karşılandı. Sicili fena olarak bir fazlaca bankadan kredi başvurusunda negatif cevap alan pek fazlaca şahıs, sicili fena olmasına karşın acil nakit gereksinimlerini karşılamak amacıyla kredi çekmek istemektedir. En kolay kredi veren bankaları araştırarak bu sayfamızı sizler için hazırladık. Aşağıda yer edinen bankalardan daha kolay yoldan “internetten” kredi başvurusu yaparak kredi kullanabilmeniz mümkündür. Ek olarak aşağıda yer edinen detayları inceleyerek, sicili bozuk olanların kredi çekebilmeleri için alternatif para bulma yöntemlerini de karşılaştırabilirsiniz. Sicili bozuklara kredi veren bankalar sıralaması:

Etken Bank
Denizbank
Yapı Kredi
Fibabanka Şubesiz Online Kredi
Odeabank
Burgan Bank
Akbank
Güvence BBVA
Ziraat Bankası
Halkbank
HSBC
CEPTETEB
QNB Finansbank

 

Sicili Bozuk Olanlara Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Önceki yıllarda kredi borçlarından dolayı takibe düşme doğrusu sicilin bozulma süresi 3 ay doğrusu 90 gündü. Korona virüs salgınının ülkemizi tesiri altına alması ile beraber takip süresi 90 günden 180 güne uzatılarak, bankaların borçlarından dolayı borçlu olan kişiyi takibe alma doğrusu sicilin bozulması durumu 180 gün sonrasında başlatılıyor. Fena bir süreçten geçen ülkemiz, ekonomik sıkıntılarla boğuşurken bilhassa korona virüs salgını sürecine karşı hükümet yeni ekonomik paketleri tek tek deklare etti. Sicili bozuk olanlara, ev hanımlarına, işi olmayanlara, geliri olmayanlara verilen destek kredisi, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafınca gerekseme sahiplerine ulaştırıldı. Bunun yanı sıra sicili bozuk olan vatandaşın kredi borçlarını yapılandırması için hükümet tarafınca fırsat tanındı. Borçlarını yapılandıran kişilerin de yeni kredi başvurularında, eski bozuk sicilin dikkate alınmaması için geçici kanun hazırlanarak Resmi Gazete’de yayımlandı. Ocak 2021 zamanı itibariyle siz de eski borçlarınızı yapılandırdıysanız, ilk olarak bu borçlarınızdan kurtulmanızı tavsiye ederiz. Sicili bozuk olana kredi veren bankaların ilk şartı kredi başvurusu meydana getirecek kişinin borcunun olmamasıdır. Eğer geçmiş dönemde sicilinizin bozukluğundan dolayı şimdi yaptığınız kredi başvurularında negatif cevap alıyorsanız doğrusu kredi çekemiyorsanız, sicilinizin bozulmuş olduğu bankaya dilekçe vermeniz gerekmektedir. Dilekçede borçlarınızı temizlediğiniz ve bankadaki eski borcunuzdan dolayı sicilinizin bozulduğunu anlatmanız gerekmektedir. Ek olarak borçlarınız var ise yapıladırma yaparak da sicililizi geçici bir süre için de olsa “temiz” olarak izah edebilirsiniz.

 

İcralık banka borçları iyi mi taksitlendirilir?

Banka borç sorgulama

 

Kara Listeye Kredi Alma Şekilleri

Bankaya olan borçlarınızı gününde ödeyemeyen kişiler malesef ki bankalar tarafınca “sicili bozuk” olarak kabul edilmektedir. Günümüzde tüm bankaların sistemleri birbirine bağlı olduğundan dolayı sicili bozulan şahıs bankalardan kolay kredi alamaz. Korona virüs sürecinde sicili bozuk olana kredi kullandıran bankalar Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olmuştur. Belli dönemlerde bu bankalar kampanyalar yaparak kara listeye ve sicili bozuk olanlara bile kredi vermektedir. Yalnız bir fazlaca şahıs de Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın vermiş olduğu destek kredisi başvurularından da red yemiştir. Peki bu bankalardan red yiyen sicili bozuk vatandaşlar ne yapmalı, aklınıza takılan tüm detaylar bu sayfamızda vardır.

 

“YAPILANDIRMA SÜRESİ 1 AY UZATILDI”

Devletimizin çıkardığı geçici sicil yasasıyla birlikte 2020 yılının sonuna kadar kredi borçlarını yapılandırma başvurusu oluşturan kişilerin sicillleri “temiz” olarak gözükecektir. Bu kanunun 31 Ocak 2021 evveliyatına kadar uzatılmasına karar verilerek Resmi Gazete’de 7256 sayılı kanun olarak yayımlandı. Yapılandırmayı Aralık ayı sonuna kadar yaptıysanız, 2021 senesinde da kredi başvurusu yaptığınızda bozuk sicilinizin dikkate alınmayacağı kanundaki ilgili maddede açık şekilde belirtilmektedir. Yapılandırma başvurusu için bankanızın şubesine gitmeniz ve kredi borcunuzu yapılandırmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Alan kişi temsilcisi kredinin tekrardan yapılandırırken lüzumlu şartları size belirtecek ve tekrardan yapılandırma için başvuruyu alacaktır. Borcunu yapılandırma oluşturan kişilere bilhassa Güvence Bankası, İş Bankası, QNB Finansbank benzer halde bankalar daha kolay olarak kredi başvurularını onaylamaktadır. 26.03.2020 tarihinde Resmi Gazete’de piyasaya sürülen 7256 Sayılı Kanun’un 48/2. “Geçici Maddesinde” belirtildiği suretiyle, kredi taksit ödemesi 24 Mart 2020 tarihinden ilkin olup; kullanılan kredinini anapara, faizlerinin ödemelerini aksatan gerçek ve tüzel kişiler 31.12.2020 doğrusu bu senenin sonuna kadar kredinin tamamını kapatması yada tekrardan yapılandırılması ile beraber, yeni yapılacak kredi başvurularında bozuk sicil dikkate alınmaz. Kanun açık şekilde belirtmiştir ki bu yıl sonuna kadar borcunu yapılandıran kişilerin bankalara olan borçlarını yapılandırması halinde eğer kredi limiti kafi ise yeni kredi başvurularında bozuk sicil dikkate alınmayacaktır. 

 

Sicilin Temizlenmesi İçin Bankaya Dilekçe Yollama

Yapılandırma yaptıktan sonrasında bankanın sicilinizi bozan krediyi sistemden kaldırması için bankanızın genel müdürlüğüne dilekçe yollamanız gerekmektedir. Bu dilekçede kredi sicilinizin bozulmasına yol açan borç miktarınız, kredi bilgileriniz, ilgili kanun maddesi ve kredi sicilinizde kayıtların silinmesi talebi yer alması gerekmektedir. Bu dilekçeyi doğru bir halde yazdıktan sonrasında PTT’den “iadeli taahhütlü” olarak bankanın genel merkez adresine yollamanız gerekmektedir. 1 ay içinde banka size yanıt vermek zorundadır, eğer yapılandırma yaptıktan sonrasında banka dilekçenize negatif bir cevap verdiyse, siz de BDDK yakınma sayfasına giderek bu bankayı durumu açık bir halde anlatarak ve dilekçenizi de yakınma mevzunuza ilave ederek yakınma ediniz. BDDK yakınma sayfasında yer edinen “Yakınma işlemleri için tıklayın” butonuna tıkladıktan sonrasında e-Devlet şifrenizle giriş yaparak ilgili şikayeti Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna gönderebilirniz. Ek olarak dilekçe vermek için ilgili bankanın şubesine giderek de satın alan temsilcisi vesilesiyle dilekçenizi merkeze yollayabilirsiniz.

 

Kredi sicilinin düzelmesi için yapılması gerekenler

Eğer bankalara ilişik kredi ve kredi kartı borçlarınız yüzündan siciliniz fena duruma geldiyse, bu durumdaki kişilerin yapması gereksinim duyulan şeyler bulunmaktadır. Bu şekil şeyleri maddeler halinde sıraladık. Sicilinizin düzelmesi için bu şekil şeyleri yapabilirsiniz:

Birden fazla bankada hesabı bulunmak, sicili pozitif etkileyecek bir unsur değildir. Herhangi bir bankada hesap açarak küçük da olsa birikim hayata geçirmeye ve hesapta devamlı para tutmaya çalışın.
Faturalarınızı bankanızın web bankacılığı üstünden “otomatik ödeme” ile ödeyin.
Kira ödemesi benzer halde ödemelerinizi web bankacılığından yapın.
Bankaların bireysel emeklilik benzer halde ürünlerini kullanın.
Altın hesabı, dolar hesabı benzer halde hesaplar açarak yatırımlarınızı banka üstünde değerlendirin.

 

Sicili Bozuk Olana 50 Bin TL Kredi

5 Bin TL, 10 Bin TL, 20 Bin TL yada 50 Bin TL nakit paraya gereksinim duyan kişiler, sicili bozuklara kredi veren bankalardan kredi çekmek istemektedir. Türkiye’de pek fazlaca banka, belirli şartlar altında sicili fena olan kişilere de kredi vermektedir. Bilhassa bir tek web müşterileri ehemmiyet veren Fibabanka, Enpara, N Kolay Kredi benzer halde bankaların web şubelerinden kredi başvurusu yapanlara daha kolay kredi çıkmaktadır. Ikimiz de bu bankaların 50 Bin TL gerekseme kredisini hesaplama yaparak bu sayfamıza ekledik. İşte sicili bozuklara kredi veren bankaları sıralaması:

 

Fibabanka (Hususi)

Akbank (Hususi)

Odeabank (Hususi)

N Kolay Kredi (Hususi)

Enpara.com (Hususi)

 

İlginizi çekebilir: İhtiyaç kredisi faiz oranları 2021

 

Hususi Bankalar – İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

50.000 TL – 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Banka

Faiz Oranı

Aylık Taksit

ING

%1,44

1.876 TL

TEB

%1,45

1.880 TL

İş Bankası

%1,50

1.899 TL

Güvence BBVA

%1,64

1.951 TL

Yapı Kredi

%2,03

2.101 TL

 

Yukarıda yer edinen hesaplama 27 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Güncel olarak hesaplamanızı İhtiyaç kredisi hesaplama aracı sayfamızdan gerçekleştirebilirsiniz.

 

“Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır” Reklamlarına Dikkat

Son zamanlarda dolandırıcıların en büyük hedefi haline gelen sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır benzer halde reklamlar web üstünden de artmış durumda. Bu kişilerle iletişime geçtiğimizde dolandırıcı olduklarını net şekilde anlayabiliyoruz. Bu kişiler bankalarda tanıdıkları olduklarını ve sicili bozuk olsa bile kişinin kara listeden çıkmaları için sisteme sızdıklarını iddia etmektedirler. Yalnız günümüzde bu şekilde bir durum kesinlikle mümkün değildir. Sizleri buradan uyarıyoruz; Sicili bozuk olanlara kredi verilir diye sizlerden güvence adı altında para isteyen, dosya harcanması adı altında belli bir ücret isteyen kişilere para yollamayınız. Bu sayfanın altında da pek fazlaca dolandırıcı numarasını paylaşmak istemektedir, naturel olarak ki biz buna izin vermiyoruz.

 

Yasal Takipte Olana Kredi

Sicili bozuk olan kişilerin olduğu benzer halde, bankalardan kredi başvurusuna red yanıtı alan pek fazlaca şahıs bu süreçte sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara müracaat hayata geçirmeye başladılar. Siz de yasal takipte olanlara kredi veren bankalara müracaat yaparak başvurunun pozitif değerlendirilmesi için şansınızı fazlalaştırabilirsiniz. Sicili bozuk olanlara hangi bankalar kredi veriyor diyorsanız, Enpara.com, N Kolay Kredi benzer halde web bankalarına müracaat yaparak belgesiz kredi avantajlarını değerlendirebilirsiniz. Ilk olarak sayfamızın başlangıcında şunu belirtelim, kredi borcu yada kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe düşmüş, avukatlık olmuş kişiler kesinlikle kredi çekemez. Sicili bozuktan kastımız kredi notunun düşük olmasıdır. Eğer sizin de kredi notunuz düşük puanda yer alıyorsa yukarıda yer edinen sicili fena olanlara kredi veren bankalardan en kolay şekilleri kullanarak gerekseme kredisi yada diğeri kredileri çekebilirsiniz. Siz de bu şekilde bir durumla karşılaşırsanız bankayla anlaşmaya çalışın ve kredinizi tekrardan yapılandırın. Bu sayede tekrardan yapılandırma yaptıktan sonrasında taksit ödemeleri düşürülerek, borçlu kişinin rahat bir halde kredi borcunun ödenmesi için yol haritası çıkarılacaktır. Kredi sicili bozuk olan kişiler, ilk olarak bankalardan kredi alabilmeleri için diğeri bankalarda bulunan borçlarını tek bir bankada toparlamak zorundadır. Siz de borç aktarma kredi başvurusu yaparak bir kaç bankada olan borçlarınızı tek bir bankada toparlayarak kredilerinizi tekrardan yapılandırabilirsiniz. Bu sayede ödeme güçlüğü çektiğiniz krediler için vade sayısını uzatarak aylık ödemenizi düşürebilir ve kredi borçlarınızı daha rahat bir halde ödeyebilirsiniz.

 
N Kolay Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi

2021 senesinde kolay kredi veren bankalar içinde yer edinen Etken Bank, N Kolay Kredi uygulaması ile anında onaylanan kredi vermektedir. Siz de siciliniz bozuk olduğundan dolayı kredi alamıyorsanız nkolaykredi.com.tr adresine giriş yaparak derhal kredi başvurusu yapabilir, 36 aya varan vadeler ve %2,30 faiz oranlarıyla belgesiz kredinizi alabilirsiniz. Eğer diğeri bankalara borçlarızı zamanında ödemediyseniz N Kolay Kredi başvurunuzu reddedecektir. Etken Bank internetten kredi veren bankalar içinde yer ediniyor, Türkiye’de şubesiz olarak hizmet veren Etken Bank’a kredi başvurusu yapmak istiyorsanız n kolay kredi sitesine girebilir yada tüm PTT şubelerinden başvurunuzu derhal iletebilirsiniz. N Kolay Kredi’ye müracaat yaptıktan sonrasında kredinin onaylanması durumunda N Kolay Kredi yetkilileri krediyi kullandırmak için adresinizde sizi ziyaret edecektir. Kredi onaylandıktan sonrasında kredinizi tüm ATM’lerden nakit çekim tutarı karşılığında çekebilirsiniz. Ek olarak tüm PTT’lerden paranızı hiçbir ek ücret ödemeden nakit olarak alabilirsiniz.

N Kolay Kredi, Kredi müracaat sayfası için tıklayınız.

 

Halkbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Bir fazlaca şahıs Halkbank’ın sicili bozuk olanlara kredi veriyor mu diye bizlere sual yöneltmektedir. Evet, yukarıda yer edinen yapılandırmayı yapmış olursanız Halkbank sicili bozuk durumuna bakmaksızın sizin kredi başvurularınızı kanuna uyarak değerlendirmek zorundadır. Halkbank ve Vakıfbank, son meydana getirilen düzenleme ile beraber sicili bozuk yurttaşlarımıza kredi ve kredi kartı vermektedir. Ek olarak Halkbank, borç kapatma ve borç aktarma kredisi adı altında diğeri bankada borçları olan kişilerin borçlarını tek bankada toplamaları için de kredi yapılandırma yapmaktadır.

 

Denizbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Kredi yapılandırmasını 2021 yılı sonuna kadar gerçekleştiren yada sicilin bozulmasına yol açan kredi borcunu tamamen kapatan kişiler, Resmi Gazete’de piyasaya sürülen kanun gereğince bu kişilerin başvurularında bozuk sicil dikkate alınmayacaktır. Doğrusu yapılandırma oluşturan kişilere diğeri bankalar benzer halde Denizbank da kredi vermektedir. Denizbank borç aktarma kredisi ile diğeri bankada olan borçlarınızı Denizbank’a 36 aya varan vadeler ve %2,12 faiz oranıyla kredi vermektedir. Denizbank, kredi başvurularında kredinin onaylanıp onaylanmayacağını kendi bünyesindeki şartları doğrultusunda tamamlayacaktır.

 

Burgan Bank Sicili Fena Olana Kredi

Türkiye’de uzun yıllardan beridir hizmet veren Burgan Bank, sicili fena olanlara belgesiz ve kefilsiz anında onaylanan Dijital Kredi vermektedir. Siz de Burgan Bank web şubesine giriş yaparak 36 aya varan vadelerle, kefilsiz kredi başvurusu yapabilir ve derhal online kredinizi alabilirsiniz. Burgan Bank’ta uygun taksit ile gerekseme kredisi başvurusunu derhal gerçekleştirebilirsiniz. Dinlence, evlilik, eğitim, esenlik benzer halde ihtiyaçlara hususi olarak Burgan Bank’tan gerekseme kredisi kullanmak için derhal burgan.com.tr adresinden başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak Burgan Bank müşterisiyseniz “Kişiye Hususi İhtiyaç Kredisi” paketini kullanarak, size hususi kredi faiz oranı indiriminden de yararlanmanız mümkündür. Ek olarak diğeri bankada borçlarınızı yapılandırarak taşımak istiyorsanız, Burgan Bank’a borç aktarma kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Odeabank İhtiyaç Kredisi Nakit Hazır

36 aya varan ve uygun faiz oranlarıyla banka sicili fena olan kişilere krediyi Odeabank da vermektedir. Eğer sizin de siciliniz fena durumdaysa, büyük ve köklü bankalara müracaat yapmak yerine nerede ise yeni ve satın alan kitlesi belli olan bankalara giderek daha kolay şartlarda kredi çekebilirsiniz. Odeabank müşterisi olanlara “Nakit Hazır Kredi Paketi” ile hiçbir belge ve koşul olmaksızın 60 aya varan vadelerle 10.000 TL’ye kadar kredi çıkıyor.nDaha detaylı bilgiye ulaşmak ve kredi başvurusu yapmak için buraya tıklayınız.

 

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

Bir fazlaca şahıs Ziraat Bankası sicili bozuk olanlara gerekseme kredisi veriyor mu diye merak etmektedir. Bilhassa korona virüs salgınında, Ziraat Bankası destek kredisi ile sicili bozuk olan kişilere de 3 Bin TL, 5 Bin TL ve 10 Bin TL destek kredisi verilmiştir. Bu kredinin faiz oranları da piyasaya gore oldukça düşük tutularak 6 ay ödemesiz dönemli verilmiştir. Yalnız Ziraat Bankası, sicili bozuk olanlara devamlı kredi vermemektedir. Pandemi kredisi olarak da malum bu kredinin yanı sıra Ziraat Bankası’ndan güvence karşılığında, ipotek karşılığında yada kefil göstererek de kredi çekebilirsiniz. Ziraat Bankası’ndan kredi çekmenizin bir diğeri yolu ek gelir gösterebilmektir. Eğer gelir belgeniz yoksa, kira geliri yada mevduat faizi geliri benzer halde ek gelirlerinizi kredi müracaat esnasında bankaya sunarak kredinin onaylanma ihtimalini daha da fazlalaştırabilirsiniz.

 

Sicili Bozuk Olana Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi çekmek isteyen sicici fena olan pek fazlaca şahıs bu probleminin yanıtını merak etmektedir. Konut kredisi şartları hatırlatmak gerekirse; Tertipli bir gelir sahibi olmak, kredi notunun iyi seviyede olması ve alınacak konutun yaşı ve konutun eksper değerinin yüzde 20’sini peşin olarak ödemek sayılabilmektedir. Eğer daha öncesinde kullanmış olduğunuz bir kredinin ödemesini geçirdiyseniz, geçmiş borçlarınızı ödemediyseniz, bankalarla avukatlık olduysanız konut kredisi kullanmanız birazcık daha zorlaşacaktır. Bu durumda konut kredisi çekmek isteyen sicili bozuk olan yurttaşlarımıza, faizsiz konut kredisi veren firmaları önereceğiz. Eğer daha öncesinden kredi sicilinizi bozan kredilerin yada kredi kartlarının ödemesini yaptıysanız ve üstünden 1 yıl benzer halde bir süre geçtiyse, bankalardan konut kredisi alma şansınız terfi edecektir. Bu durumda TEB, Akbank, Vakıfbank, Odeabank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Denizbank benzer halde konut kredisi veren bankalara müracaat yapabilirsiniz. Faizsiz firmalar, katılım yöntemiyle kişilere faizsiz kredi vermekte ve fazlaca düşük harcamalarla sicili bozuk olana da konut kredisi vermektedir. İşte sicili bozuk olana konut kredisi elde eden firmalar:

Güvenilir Evim
Katılım Evim
Bir Evim
FuzulEv

 

Sicili Bozuk Olana Taşıt Kredisi

Vasıta kredisi de, diğeri krediler benzer halde risk değerlendirmesinden geçtiğinden dolayı kredi sicili bozuk olan kişilerin yapılandırma yapmadan ilkin krediye müracaat yapmaları, kredinin onaylanmasını zorlaştıracaktır. Eğer kredi borcunuzu kapatmış yada yapılandırma yaptıysanız siz de siciliniz fena olsa bile vasıta kredisi çekebilirsiniz. Organik olarak bunun için de bankaların aramış olduğu belli şartlar bulunmaktadır. Vasıta kredisi alma şartları sayfamızdan tüm güncel ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Ek olarak bankalardan kredi çekebilmek için sicili düzeltmenin yollarına bakmak yada taşıt kredisi kullanma şartlarını yerine getirmek yerine, eğer sıfır olarak vasıta satın almak istiyorsanız, bir fazlaca otomotiv firmasının kendi bünyesinde sunmuş olduğu taşıt kredilerini de inceleyebilirsiniz. Mercedes, Fiat, Opel, Peugeot, Ford, Hyundai, Citroen, Volvo benzer halde pek fazlaca otomotiv şirketi taşıt kredilerini kendi finans kuruluşları ile kullandırırlar. Ek olarak taşıt kredilerini bu firmalardan çeken kişilere hususi faizsiz kredi seçenekleri de bazı dönemlerde kampanya olarak müşteriye sunulur.

 

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Veren Bankalar

Sicilin fena olması durumu, tüm bankalarda aynı derecede incelenmektedir. Sicilin bozuk olması kredi çekmeye engel bir durum değildir yalnız kredi kartı almaya engel bir durum ortaya koyar. Bankalara ipotek, kefil göstererek yada değişik alternatifler kullanılarak kredi çekilebilir yalnız bankalar kişilerin sicili bozuksa, kredi notu kötüyse kolay kolay kredi kartı vermezler. Yalnız fazlaca düşük limitli bir kredi kartı talebinde bulunursanız muhtemelen karta onay gelir ve ödemeleriniz tertipli yaparak limitinizi zaman içinde fazlalaştırabilirsiniz. Kara listedekilere af yasası çıktıktan sonrasında ise, bankalar kara listeye girenlere hususi olarak kredi veren bankalar olmuşlardır. Bu bankaları açıklamak gerekirse; Akbank, İNG Bank, Denizbank, TEB, Güvence Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi, İCBC, Odeabank’tır. Bu sıraladığımız bankalar da sicili fena olana kredi veren bankalardır. Ek olarak icralık olan kişiler kredi çekebilir mi diye soran kişiler de bu bankalardan sorunsuz bir halde kredi çekebilirler. Diğeri taraftan bu bankalar hangi şartları öne sürerek bozuk sicile kredi vermektedir. Bu şartları yerine getiren kişiler anında kredi çekebilir ve acil nakit gereksinimlerini giderebilirler. Hatta bazı durumlarda banka şubesine gitmeden de ön onay almak adına web üstünden kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

 

Sicili bozuk olanlar iyi mi kredi çeker?

Bankalara olan borçlarını zamanında ödeyemeyen kişiler bankalar tarafınca “sicili bozuk satın alan” olarak kabul edilir. Artık tüm bankaların sistemi birbirlerine bağlantılı olduğundan dolayı bir bankada olan borçlarınızı, diğeri bir banka da görebilmektedir. Bundan dolayı bir  bankadan sicilinizi bozduysanız diğeri bankalar da bu durumu görüntüleyebilirler. Sicili bozuk olanların kredi çekebilmesi için pek fazlaca yol bulunmaktadır. Bu yolların başlangıcında belli dönemlerde bankaların uyguladığı kampanyaları takip etmektir. Belli dönemlerde sicili bozuk olana, avukatlık olana, kredi notu düşük olanlara hususi olarak bankalar “destek kredisi” vermektedir. Bu kredi kampanyalarını takip ederek siz de daha kolay yoldan kredi çekebilirsiniz. Ek olarak kredi notunuzu arttırma tekniklerini uygulayarak da sicilinizin temizlenmesi için emekler gerçekleştirebilir ve ileride yapacağınız kredi başvurularının daha kolay onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar

Pek fazlaca şahıs kara listeye girmesinden dolayı hiçbir bankadan kredi çekememektedir. Bu durumda yapılması gereksinim duyulan tek şey “sicil affını” beklemektir. Geçtiğimiz yıl aralık ayında gelen sicil affı başvurusunun zamanı malesef geçmiştir, sicil affı belli dönemlerde hükümet tarafınca çıkarılmaktadır ve yasa niteliği taşımaktadır. Sicil affı tarihlerini takip ederek siz de Akbank, Güvence, İNG, Yapı Kredi benzer halde kara listeye kredi veren bankalara kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Sicili bozuk olanlara ipotekli kredi

Geçtiğimiz yıllarda bankalarda en fazlaca tercih edilen krediler içinde yer edinen ipotekli kredilere artık sicili bozuk olan kişiler de müracaat yapmak istemektedir. Fakat, ipoteğinizin olması kredi başvurusunun “kati onaylanması” anlamı taşımamaktadır. Doğrusu, taşınmazınızı bankaya ipotek ettirerek kredi alabilmeniz mümkündür yalnız siciliniz fazlaca fena durumdaysa, kredi notunuz düşük seviyedeyse ve aylık tertipli bir geliriniz yoksa kredi başvurunuz büyük olasılıkla reddedilecektir. Bu durumda yapmanız gereksinim duyulan tek şey kredi notunuzu arttırma yöntemlerini uygulamak ve sicilinizi düzeltecek emekler gerçekleştirmektir.

 

Eşi Kara Listede Olan Kredi Çekebilir Mi?

Eğer eşiniz, daha önceki kredi ödemelerinden dolayı bankalar tarafınca kara listeye girmişse, bu durumda borçlarınızı tekrardan yapılandırabilir yada tamamını ödeyerek kara listeden çıkabilirsiniz. Eğer eşiniz borçlarını ödememiş ve yapılandırma yapmamışsa bu durum sizin de kredi başvurularınızı zor durumda bırakacaktır. Eşimin borcundan dolayı kredi çekemiyorum sayfasına bakarak daha detaylı informasyon sahibi olabilirsiniz.

 

Kara Listeden Ne Süre Çıkılır?

Banka kredi notunuzu ise Findeks, Merkez Bankası ile KKB(kredi kayıt bürosu) kayıtlarında fena çıkmasıyla beraber bankaların bir oldukça kredi, kredi kartı, konut kredisi, gerekseme kredisi benzer halde ürünleri reddetmekte, doğrusu başvurular negatif kabul edilmektedir. Eğer siciliniz bozulduysa ve kara listeye girmişseniz, kara listeden çıkabilmeniz için ilk olarak borçlarınızın tamamı bitmiş olması gerekmektedir. Borçlarınızı ödediğiniz son tarihten itibaren 5 yıl sonrasında otomatikman kara listeden çıkabilirsiniz. Bu şekilde durumlarda ise kredi sicili fena olanlara kredi veren bankalar üstünden sizin ekonomik durumunuza bakılarak, maddi gelir toplamına gore kredi kullanılabilmektedir. Ek olarak ipotek göstererek de sicilinizi düzeltmek için kredi kullanabilirsiniz. Bir bankaya kredi başvurusunda bulunarak kredi notunuzu öğrenme şansınız vardır. Kredi notunuz fena olabilir fakat kredi notunun düşük olmasıyla Merkez Bankası kara listesine girmek farklıdır. Kara listeye girmiş olan kişiler genel olarak 5 yıl kredi ve kredi kartı kullanamazlar ve kredisi bozuk olan kişilere kredi sicili fena olana kredi veren bankalar kredi verebilmektedir. Kredi sicili fena olanlara kredi veren bankalar, kredi başvurunuzu pozitif sonuçlandırma seviyenizi artıracak bir yöntem ise kredi başvurusu esnasında ipotek göstermektir.

 

İpotek göstererek kolaylıkla kredi kullanabilir ve sicilinizi düzeltebilirsiniz. Hem daha oldukça kredi miktarına haiz olabilecek hem de daha uzun vadelerde kredi kullanabileceksiniz. Kredi sicili bozulması durumunda yapılması gereksinim duyulan şeyler, bankalarla aranızı iyi tutup devamlı olarak bankaya girdi çıktı göstermelisiniz. Kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödemekte güçlük çekiyorsanız, bankanıza giderek kredinizi tekrardan yapılandırmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Banka bunu kabul etmiyorsa değişik bir bankaya giderek borç kapatma yada borç aktarma kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu sayede tüm borçlarınızı tek bir bankada biriktirerek kredi yapılandırması yapabilir, ödemelerinizi gerçekleştirerek sicilinizi düzeltebilirsiniz. Bankalara olan borçlarınızı bilmiyorsanız siz de banka borç sorgulama sayfasını ziyaret ederek hangi bankaya borcunuzun bulunduğunu derhal öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki sicili bozuk olana kredi çıkartan bankaları inceleyerek karşılaştırabilir, kredi özelliklerini öğrenebilirsiniz.

 

Kara Listeye Iyi mi Kredi Çıkar?

Sicili bozuk olan kişilerin en sık başvurduğu yöntem olan kara listeye kredi, bir fazlaca şahıs tarafınca tercih edilmektedir. Bilinmiş olduğu benzer halde kara sıralama tüm bankaların ortak sistemleri tarafınca kullanılmaktadır. Bir şahıs kara listeye girmişse, minimum 2 kefil yada güvence olmadan hiçbir bankadan kredi çekemez. Eğer üzerinize kayıtlı bir ev, arsa, otomobil benzer halde ürünler var ise bunu bankaya güvence göstererek gerekseme kredisi çekebilir ve kredi sicilinizi düzeltebilirsiniz. Kara listeden çıkmanın bir diğeri yolu blokeli kredi çekmektir. Belli bir oranda paranızı bankaya yayırarak bloke ettirerek karşılığında kara listede olsanız bile kredi çekebilir, sicilinizin düzelmesini bu kredi yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. Kara listeye direkt kredi verilemez. Minimum 2 kefil yada güvence göstererek kredi çekebilirsiniz. Ek olarak belli bir oranda paranızı bankaya yatırıp bloke ettirerek blokeli kredi çekebilmeniz de mümkündür. Eğer daha ilkin ödenmeyen ve halen ödemediğiniz bir bankaya kredi yada kredi kartı borcunuz var ise, hiçbir finans kurumunda kefil, güvence yada ipoteğiniz bile olsa kredi alamazsınız. Kara listeden kurtulmak için tertipli olarak ödeme yapmalı, ödemelerinizi bitirmelisiniz.

 

Bankalardan kredi çekmek isteyen ve sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar üstünden kredi başvurusunu birebir yüzyüze şubeye gidip yapmalılar. İnternet bankacılığı üstünden meydana getirilen kredi başvuruları bir oldukça zaman negatif sonuçlanmakta ve bu da kredi notunuzun negatif etkilenmesine aracılık etmektedir. Bankaya giderek kredi sicilinizin bozuk bulunduğunu, krediye gerekseme duyduğunuzu ve ne yapabileceğinizi problem. İpotekleriniz var ise bankaya sunabilir ve kredi başvurunuzun pozitif olup olamayacağını anında öğrenebilirisiniz.

 

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar

Gelir belgesiz kredi veren bankalar

Paylaş

Bankalar

Akbank
Albaraka Türk
Denizbank
QNB Finansbank
Güvence BBVA
Halkbank
TEB
İNG
İCBC Turkey
İş Bankası
Kuveyt Türk
Odeabank
Şekerbank
Türkiye Finans
Vakıfbank
Yapı Kredi
Ziraat Bankası

Kredi Hesapla

Kredi hesaplama
İhtiyaç Kredisi
Konut Kredisi
Taşıt Kredisi
Faiz Hesaplama

Kredibankalar.com

Kredibankalar.com Hakkında
Kredi Blog
Kişisel verilerin korunması
Çerez politikası
Gizlilik politikası
İletişim

copyright @ 2021 Tüm haklarımız saklıdır.

Feysbuk

Twitter

Instagram

Yayınlanan ccv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir