Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileridir? Kara Listede Olana Kredi

sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileridir kara listede olana kredi 619178844122b Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileridir? Kara Listede Olana Kredi

Sicili bozuk olması durumunda kredi çekmek isteyen vatandaşların en oldukça merak etmiş olduğu husus sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileridir? Olmuştur. Bizde bu makalemizde kara listede olanlara kredi veren banka ya da bankalar var mı? Bu mevzu hakkında data verelim istedik.

Mevzu BaşlıklarıBanka Kredi Sicilinin Bozuk Olması Ne Demek?Sicili Bozuk Olana Kredi Veren BankalarSicili Bozuk Olanlara Kredi Veren BankalarZiraat Bankası Sicili Bozuk Olana KrediKara Listede Olanlar Kredi Çekebilir Mi?Kara Listede Olanlara Ne Kadar Kredi Verilir?Yasal Takipte Olanlar Kredi Çekebilir mi?
Banka Kredi Sicilinin Bozuk Olması Ne Demek?

Banka kredi sicili, kullanılmakta olan bir kredinin ya da kredi kartının ödemelerinin tertipli olarak yapılması ya da yapılmaması durumunda tüketiciye verilmiş olan finansal bir karnedir.  KKB kredi talebinde bulunan kişileri değerlendirmek amacıyla bu puanlama sistemini kullanır. Yüksek kredi notu (1500’ün üstü) olan bir tüketici geri ödeme mevzusunda problemsizdir. Düşük kredi (900’ün altı) ise kredi alma ihtimali yok denecek kadar azdır. Yukarıda da belirttiğimiz şeklinde kredi sicili tüketicinin krediyi ödeyip ödeyemeyeceğine dair bankaların ortak oluşturmuş olduğu bir sistemdir.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Pek oldukça insan nakit ihtiyacını karşılayabilmek için bankaların kapısını çalıyor, fakat bazı insanların kredi sicillerinin bozuk olmasından dolayı kara listede bulunması, kredi çekmesinde güçlük yaşamasına niçin oluyor. Bir çok bankaların kara listede olanlara kredi vermemesi ise tüketiciyi alternatif yöntemlere başvurmaya teşvik ediyor.

Sicili Bozuk Olana Kredi ÇekmekSicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olan kişiler her ne kadar kara listeye girmiş olsalar da onların nakit paraya ulaşabilmesi için bazı bankalar değişik emek harcamalar yürüyorlar. Aşağıda sıralayacağımız bankalar kara listede olan vatandaşlara kredi imkanı sağlamaktadır.

Kara Listede olanlara kredi veren bankalar;

QNB FinansbankDenizbankAkbankICBCZiraat Bankası sicili bozuk olana krediGaranti BBVAYapı KrediN Kolay KrediAktif BankEnpara.comCepteteb.comTürkiye FinansVakıf KatılımZiraat KatılımKuveyt TürkOdeabankZiraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

Ziraat Bankası, devlete ilişik bir banka ve bu yüzden sicili bozuk olan kişilerin ilk başvurdukları adres oluyor. Devlet bankalarının tercih edilmesinin ana sebebi ise güvenilir olmasından kaynaklanıyor. Sicili bozuk olması durumunda kara listeye girmiş olan bir tüketici Ziraat Bankasına 50 bin TL’lik kredi için başvurduğunda toplam 36 ay vadeyle %1,54 faizli kredi çekebiliyor. 

İlgili Yazı :   Gezim Teşvik Kredisi Iyi mi Alınır?

Kredi Kartı Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Kara Listede Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Kara listede olması durumunda kredi talebinde bulunan kişilerle ilgili bankalar hususi düzenleme yapıyor. Bu düzenlemeye gore kredi miktarının devasa yükseklikte olmaması ve kişinin aylık geliriyle doğru orantılı olması koşul. Bankalar bu düzenlemeleri gerekseme kredisi adı altında yapıyor. Özelikle son dönemde yaşanmış olan Pandemi sürecinde vatandaşın zor duruma düşmemesi için bankalar ekonomik güçlüklerin üstesinden gelebilmek adına bu yöntemi uyguluyorlar.

Yukarıdaki açıklamalardan da yola çıktığımızda kara listede olanlar kredi çekebilir mi? Sorusunun yanıtı evet olacaktır. Bundan dolayı gerekseme duymanız halinde yukarıdaki bankalara başvurabilirsiniz.

Kara Listede Olanlara Ne Kadar Kredi Verilir?

Evet, kara listede olsanız bile kredi çekebilme imkanınız var. Peki, çekeceğiniz kredinin miktarı ne kadar olacak? Derhal belirtelim! kredi çekebilmek için talep edeceğiniz miktarın oldukça olmaması gerekiyor. Doğrusu kara listede olan bir vatandaşın bankadan çekebileceği gerekseme kredisi miktarı 6 bin lira ile 10 bin lira içinde değişiyor. Sadece daha yüksek miktarlar için bankayla birebir görüşmek kati ve net cevap alınması mevzusunda yararlı olacaktır.

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Yasal Takipte Olanlar Kredi Çekebilir mi?

Yasal takipte olan tüketicilerde sicili bozuk olan tüketiciler şeklinde kredi çekebilme olanağına haizdir. Yasal takip kredi borcunu ödememiş yada geciktirmiş olan tüketicilere başlatılan bir süreç. Kısacası günümüzde bankalar yasal takibe düşmüş, kredi sicili bozuk ya da kara listede olan vatandaşlara her ne kadar güvenmiyor olsa da gereksinimlerini giderebilmek için bazı fırsatlar sunuyor. Sicili bozuk olana kredi veren bankalar bu şekildedir..
Evraklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir