Per. May 6th, 2021
ruh sagliginizi ve finansal sagliginizi gelistirmenin 12 yolu 5ff751afbfccb

Şükredin: Düşün, yaz ve söyle. Şu anda hayatınızda olanlara içtenlikle şükredin.

Meditasyon Yapın: Meditasyon beynin daha kuvvetli olmasına, daha iyi çalışmasına ve daha çok netlik kazanmasına destek sunar.

Daha Fazla Uyuyun: Kimi zaman daha çok çalışmanın ve daha azca uykunun daha verimli bulunduğunu düşünüyoruz, sadece aslen zihnimizi ve bedenimizi uykudan yoksun ederek kendimize bir fenalık yapıyoruz. Uyku, kişisel ve ustalaşmış olarak daha üretken olmamız için ihtiyacımız olan yakıtı sağlıyor.

Günlük Egzersiz Yapın: Bir antrenman esnasında zihninize ve vücudunuza meydan okuma şekliniz, finansal yolculuğunuzdaki zorlukları aşma şeklinize dönüşebilir. YouTube ve Instagram’da evde egzersiz yapmak için kullanabileceğiniz parasız egzersiz videoları var. Yalnız 15 dakika da olsa halledin.

Dostlar ve Aileyle Söyleşi Edin: Anlamlı sohbetlerin tadını çıkarmak ve güzel zamanları anımsamak için sevdiklerimizin bu bağlantılarına ihtiyacımız var.

İyi Beslenin: Daha çok su için yada öğünlerinize daha çok meyve ve sebze ilave edin. Besinler ne kadar sıhhatli olursa zihin ve gövde o denli kuvvetli olur.

Parayı Konuşun: Kendinizle yada evinizdekilerle haftada minimum bir kez, iki haftada bir yada ayda bir görüşün. Geliri artırma, giderleri azaltma yada her ikisiyle ilgili… Bu toplantı, ilerlemenizi denetlemek için idealdir.

Birine Yardım Edin: Hepimizin hayatımızın değişik dönemlerinde desteğe ihtiyacı var. Zamanınızı, paranızı yada maddi şeylerinizi verebilirsiniz. Bireysel olarak harikayız, sadece topluluk olarak güçlüyüz.

Çalma Listeleri Oluşturun: Müzik bizim ilacımızdır. Yaşayabileceğiniz değişik ruh halleri için sizi güçlendirecek birkaç oynatma sıralaması oluşturun. Finansal yolculuğunuz esnasında kendinizi heyecanlandırmak için bir para oynatma sıralaması eklediğinizden güvenli olun.

Kendinizi Eğitin: Videolar izleyin, kitap ve makaleler okuyun, web seminerlerine katılın ve toplumsal medyada etkili kişileri takip edin. Çoğumuz yaşam boyu talebe olduğumuz için kendi araştırmanızı yapmak gereklidir. Dünya bizim sınıfımızdır.

İşi Bilene Mesele: Kendi başınıza yapmak harikadır, sadece işi bitirmenize destek olacak bir profesyonelle konuşmanın en iyisi bulunduğunu anladığınız zamanlar gelir. Finansal Koç, Vergi Uzmanı, Finansal Terapist, Psikolog, Mali Danışman yada Evlilik Danışmanı olabilir. En fazlaca ihtiyacınız bulunduğunu bildiğiniz anda yardım alın.

Mola Verin: Çalışmaktan başka bir şey yapmazsanız, delirirsiniz. Zihnimizin ve vücudumuzun yenilenmesine destek olmak için molalara ihtiyacımız var. Film izleyin, oyun oynayın, yürüyüşe çıkın, bisiklete binin, deniz kenarında oturun, yüzmeye ya da kahvaltıya gidin. Toplumsal medyadan ve tv izlemeye de arada mola verin, buna ihtiyacımız var. Bir saat bile olsa…
 
Kaynak: https://myfabfinance.com/the-link-between-your-mental-health-and-your-finances/

Sağlığınız ve Finansal Durumunuz Arasındaki BağlantıYaptığınız para seçimlerini niçin yaptığınızı asla merak ettiniz mi? İyi seçimler. Fena seçimler. Hepsi ruh sağlığımızın durumundan kaynaklanıyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir