Roblox Connection Error Hatası (ÇÖZÜLDÜ)

Makalede Neler Var

Roblox Connection Error Hata ÇözümüRoblox Connection Error Hatası AndroidRoblox Hata VeriyorRoblox Connection Error Hatası 2021
Roblox, küçük ve delikanlı zamanlarında olan oyuncuların oldukca sevilmiş olduğu bir oyun. Roblox yakınlarınız ile fazlasıyla keyifli süre geçirmenizi ve eğlenmenizi sağlamaktadır. Oyunda, oyunculara gösterilmekte olan özgürlük yardımıyla pek oldukca oyuncu, talep etmiş olduğu her şeyi tasarlayabilme ve pek oldukca seçeneğe kolay bir halde yetişebilme olanağına haiz.
Fakat düzgüsel olarak ki çevrimiçi olan derhal her oyunda ortaya çıkan hatalar bu oyunda da karşımıza çıkıyor.

Yakınlarınız ile bir oyuna başlayabilmek için bir oda oluştururken ve oyunda keyifli süre geçirirken karşılaşabileceğiniz bazı hatalar hakikaten fazlasıyla rahatsız edici olabiliyorlar. Bilhassa Roblox Connection Error hatası, merak etmeyin bu yazımızda bu problemi nasıl çözeceğinizi anlatacağız.
Roblox Connection Error Hata Çözümü
Roblox connection error hatası çözümü için aşağıdakileri uygulayabilirsiniz;

İnternet bağlantınızı kesinlikle deneyin; oyunda karşınıza çıkan bu şekil hatalar bir fazlaca zaman sizlerden kaynaklanıyor olabilir. Bu hatanın sebebi ise modeminiz ile ilgili olabilir. Eğer sorun modeminizdeyse, modemi resetleme yoluna gidebilir ve bağlantınızı durağan(durgun) bir duruma getirebilirsiniz. Modeminizi, bağlı olduğu prizden çıkarabilir ve 15 saniye beklemenin peşinden tekrardan yerine takabilirsiniz. Bu uygulamayı yaparak modeminizi optimize etmiş olmuş olmuş olmuş olmuş olursunuz.
Tarayıcınızın ayarlarını sıfırlamayı deneyin; oyunun çalışmasında büyük bir etken oluşturan durumların başlangıcında gelenlerden ön bellekleme ve tutulan ayarlamaları sıfırlamak, küçük ufak küçük bir ihtimal bu problemi çözmenizde destek olabilir. Tarayıcılarda genel olarak karşılaşılan bu sorun sebebiyle Roblox oyununda çeşitli bağlantı hataları meydana geliyor olabilir.
Ethernet Bağlantısını kullanarak oyuna bağlanmayı deneyin; Bilgisayarınıza bir Ethernet kablosu bağlamanızın peşinden oyuna bağlanmayı deneyin. Bu yöntemi kullanarak oyunda stabil bir performans elde etme şansı yakalayabilirsiniz. Wi-Fi bağlantısı ile karşılaştırıldığı zaman oldukca daha durağan(durgun) bir web bağlantısını, bu kablo bağlantısını sağlayarak elde etme imkânı yakalarsınız.
Oyunu gene kurun; pek oldukca oyunda kullanılmakta olan bu klasik çözümü uygulamak kim bilir sizin için en kolay yol olabilir. İndirmiş olduğunuz oyunu kaldırdıktan sonrasında tekrardan kurarak çözüm elde edebilirsiniz.

Roblox Connection Error Hatası Android
Android mobil cihazınızdan oyuna girdiyseniz ve bağlantı problemi yaşıyorsanız, oyunu silip gene yüklemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte, oyundan kaynaklı bir hata olursa kısa süre içinde oyuna güncelleme gelecek ve bu sorun çözülecektir. Güncellemeleri takip ederek çözüm bulabilirsiniz.
Roblox Hata Veriyor
Her gün güncellenmekte ve oyun severlere yepyeni oyun modları getirilmekte olan Roblox, senelerdir popülaritesini asla kaybetmeyen nadir oyunlardan bir tanesidir. Yalnız pek oldukca yerde Roblox hata veriyor problemlerine çözüm arayan oyuncular görmemiz mümkün. Bu mevzu ile ilgili bilmenizde yarar olan şey, bilgisayarınızın bu oyunu destekleyebilmesi için bazı gereksinimleri karşılaması gerektiğidir. Bunlar olmadığı takdirde Roblox hata verecek ve hatta oyunun açılmamasına sebep olacaktır. Bu gereksinimler ise;

İşlemcinizin 1,6 GHz değerine haiz bir işlemci olması gerekmektedir
Belleğin; Windows Vista üzerindekiler için 1 GB olması; Windows XP için ise 512 MB olması gerekmektedir
İşletim sisteminin; Windows XP, 7, 8, 10 olması gerekmektedir.
Ekran Kartının; NVIDA GeForce FX 5500 ya da ATI Radeon 9500 ya da Intel GMA 3100 olması gerekmektedir.
Depolama ise 20 GB olmalıdır.

Roblox Connection Error Hatası 2021
Roblox Connection Error hatası 2021 genel olarak Ağ Bağlantısı, DNS ile ilgili bir hatadan meydana gelmektedir ve uygulayabileceğiniz çözümler de oldukça basittir. Bu problemi; web bağlantınızı denetim ederek, tarayıcınızın ayarlarını sıfırlayarak, Ethernet bağlantısı kullanarak ya da oyunu silip tekrardan kurarak çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.