PTT Hesap Açma : PTT Bank Çeki Hesabı Iyi mi Açılır?

ptt hesap acma ptt bank ceki hesabi nasil acilir 614a482d0f81d PTT Hesap Açma : PTT Bank Çeki Hesabı Iyi mi Açılır?

PTT Hesap Açma; 2004 senesinde kurulan PTT Bank, 2013 senesinde isim değiştirerek Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi adını almıştır. Bu tarihten itibaren de bankacılık sektöründe rekabete dayalı esaslar uygulanarak web üstünden müşterilerine hizmet vermeye adım atmıştır. Ülkemizin dört bir yanında bulunan şubeleri ve düşük harcama imkanları ile son dönemde PTT Bank’a ilgi oldukça artmıştır. Bizde bu yazımızda PTT Bank hesap açma işlemi iyi mi yapılır? Sorusuna yanıt vereceğiz.

Mevzu BaşlıklarıPTT Hesap AçmaPTT Posta Çeki Hesabı Açma ŞartlarıPTT Hesap Açma İşlemi İnternetten Yapılabilir mi?PTT Hesap Açma ÜcretiPTT KartıPTT Bank Kart Şifresi AlmaPTT Bank Hesap KullanımıPTT Bank Vadeli Hesap Var mı?PTT Hesabı Açmanın Avantajları Nedir?
PTT Hesap Açma

PTT Bank hesap açma iyi mi yapılır; İki şekilde PTT Bank hesabı açılabilir. Bunlardan ilki web üstünden online müracaat ikincisi ise PTT şubelerinden size en yakın olanına gitmek.

PTT Bank üstünden yalnız TL değil Dolar yada Euro hesapları da açabilirsiniz. PTT Kart ile tüm alışverişlerinizi sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. PTT Bank üstünden oluşturulan hesaplara PTT Posta Çeki hesabı denmektedir. PTT Posta Çeki açma şartları nedir? Gelin birlikte bakalım.

PTT Posta Çeki Hesabı Açma Şartları

PTT Posta Çeki hesabı açma şartları nedir?

18 yaşını doldurmuş olmakHesap açılırken PTT Bank yetkililerinin sunmuş olduğu sözleşmeyi imzalamakKısacası PTT Bank üstünden hesap açmak fazlaca kolay. 18 yaşını doldurmuş olmanız ve kimlik kartınızla müracaat yapmanız yeterlidir. Sözleşmeyi imzaladıktan sonrasında hesabınız kısa sürede etken olacaktır.

PTT Hesap Açma İşlemi İnternetten Yapılabilir mi?

PTT hesap açma işlemi internetten yapılabilir mi? PTT Bank 2013 yılından itibaren online platformunu kullanmaya başladı. İnternet şubesi ve mobil bankacılık ile hizmetlerini genişletti. Yalnız ilk kez hesap açacak kişilerin PTT şubelerine gitmesi gerekmektedir. Şubedeki ilk başvurusu sonrası diğeri tüm işlemleri online platformlardan sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Hesap Açma Tutarı

PTT hesap açma tutarı ne kadar? PTT Bank hesap açma tutarı 5 TL’dir. Meydana getirilen işlemler, kart basım harcanması olarak toplamda 5 TL ücret alınmaktadır. Alınan ücret karşılığında tarafınıza alıntı verilmektedir.

İlgili Yazı :   Emeklilere 1200 TL Promosyon Ödemeleri BaşladıPTT Kartı

PTT Bank hesap açma işlemi sonrası kartınız 7-14 gün içinde tarafınıza teslim edilmektedir. Şubeye ya da eve, iş adresine teslim seçenekleri ile kartınıza haiz olabilirsiniz. SMS yolu ile kartınızın şifresini alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

PTT Bank Kart Şifresi Alma

PTT Bank kartınızın şifresini almak için sisteme kayıtlı telefon numaranız üstünden SMS atmanız gerekmektedir.

SİFRE boşluk İSTEDİĞİNİZ DÖRT HANELİ KART ŞİFRESİ boşluk PTT KART ÖNÜNDE YER ALAN 7 HANELİ NUMARA yazarak 3290’a göndermeniz gerekmektedir.

Örnek: SİFRE 9874 3932 9332

PTT Hesap AçmaPTT Bank Hesap Kullanımı

PTT Bank hesap açma işlemi sonrası Şubeler, ATM, web ve mobil bankacılık üstünden işlemlerinizi sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesi giriş için bu bağlantıya tıklayınız.

PTT Bank Vadeli Hesap Var mı?

PTT Bank vadeli hesap var mı? Faiz oranları nedir? PTT Bank’ın sunmuş olduğu hizmetlerde vadeli hesap seçeneği bulunmamaktadır. Bundan dolayı PTT Bank üstünden faiz kazanımı, parayı faize yatırma benzer şekilde seçenekler bulunmamaktadır.

PTT Hesabı Açmanın Avantajları Nedir?

PTT hesabı açmanın avantajları nedir?

Ülkemizin dört bir yanında bulunan PTT şubelerini kullanabilirsiniz.7 gün 24 saat süresince istediğiniz süre para çekim işlemi yapabilirsiniz.Düşük komisyonlu para transferi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.İnternet ve mobil bankacılık üstünden tek tıkla satmaca ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz.PTT Kargo benzer şekilde PTT’nin diğeri kuruluşlarından hususi indirimler alabilirsiniz.PTT Bank hesap açma iyi mi yapılır ve PTT hesap acma tutarı 2021, PTT posta çeki hesabı iyi mi açılır benzer şekilde Sorularına yanıt verdiğimiz yazımız ile ilgili görüşlerinizi bizlere alt bölümdeki yorum alanından iletebilirsiniz. (Ek olarak PTT Personel Alımı 2021 yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.)
Evraklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir