Problemli Windows güncelleme çözümü ve çözümü

problemli windows guncelleme sorunu ve cozumu 62bbd208e8a3b Problemli Windows güncelleme çözümü ve çözümü

Cihazınıza yüklediğiniz bazı güncelleme paketleri işletim sisteminin eski haline gore daha fena çalışmasına sebep olabilir.Bu biçim sorunlara sebep olan Windows problemli güncellemeleri kaldırmak için yapmanız gerekenler aşağıda anlatılmıştır.

Bu güncellemelerin yaşattığı sorundan kurtulmak için güncellemeyi kaldırabilir ve yine yüklenmemesi için Windows 10’da gizleyebilirsiniz.Böylece problemli güncellemenin yaşattığı sorunlardan kurtulmuş olmuş olursunuz ve Windows ise bu güncellemeyi yine cihazınıza kurmaya çalışmaz.

Sadece bu işlem tüm güncelleme paketlerinde işe yaramayabilir.Şu demek oluyor ki bazı Windows güncelleme paketlerini cihazınızdan kaldıramazsınız.Yada güncelleme paketini kaldırsanız bile gizleyemezsiniz.Yinede bu şekilde bir problemler karşılaşırsanız Microsoft şirketi bu çözümü kısa bir süre içerinde yeni bir güncelleme ile iyileştirecektir.

İşlemi uygulayabilmeniz için şu adımları sırasıyla yapmalısınız…

Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update > Güncelleme Geçmişini Görüntüle pencerelerini üst ve alttaki görselde olduğu benzer biçimde sırasıyla açınız.

Karşınıza aşağıdaki görselde mevcud pencere gelecektir.Burada size problem yaşatan problemli güncellenmeyi kaldırabilirsiniz.

UYARI !
 
Bazı güncelleme paketleri kaldırılamaz.Kaldırılsa bile gizleme işlemi uygulanamaz.
Windows.old klasörü yoksa bazı güncelleme paketlerini kaldıramazsınız.
Bir güncelleme paketini topyekün kaldırmak istiyorsanız bunu güncellemeden sonrasında 10 gün içinde yapabilirsiniz.10 günden sonrasında bu paketleri kaldıramazsınız.

Post Views:
312