Piyade Subay Alınıyor! Topçu, Tankçı, Personel Subay Alımları NeZaman

Piyade Subay Alınıyor! Topçu, Tankçı, Personel Subay Alımları Ne Zaman

Ulusal Müdafa Bakanlığından uzun süredir subay alımı ilanı beklenirken geçtiğimiz ay subay alımı yayımlandı bir tek bir tek mühendis ile öğretmen sınıfı için yapılmış oldu (MSÜ’de görevli). Bugün yeni bir duyuru daha yayımlandı fakat bu ilanda mühendis ve öğretmen (MSÜ’de görevli) harici olarak bir tek piyade sınıfı için subay alımına müracaat olanağı verilmektedir. Peki tankçı, topçu, hava müdafa, personel vb. benzer halde diğeri sınıflara alımlar ne vakit yapılacak?

Tüm Sınıflara Subay Ne Süre Alınacak?

Ulusal Müdafa Bakanlığı iki ilanda da bir tek mühendis ile öğretmen ilanı verirken son ilanında piyade içinde başvuruları açtı peki tüm sınıflara subay alımı ne vakit yapılacak? Buna bakılırsa son ilanın müracaatları 10 Aralık tarihinde sona erecek. Diğeri ilanında değerlendirmeleri devam ettiğinden dolayı yoğunluğun yaşanmaması için tüm sınıflara subay alımlarının erken Ocak ya da Şubat ayında yayımlanacağı ön görülmektedir.

Mühendis ile Öğretmen sınıfı için iki duyuru yayımlandı ve son ilanda piyade içinde başvurular başlatıldı. Bunların mülakatları ve fiziki yeterlilik testleri derken diğeri sınıflar için ilanın yayımlanması ve tamamlanması süreci 2021 yılının ikinci çeyreğini bulabilir. Tüm sınıfların subay ilanı ulaştığında anlık bildirim almak ister misiniz? Mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.