Şimdi yükleniyor

Payza Nedir Para Gönderme Ve Alma 2020

Payza Nedir Para Gönderme Ve Alma 2020

Payza Nedir Para Gönderme Ve Alma 2020

Payza Nedir?
İnternetten alış veriş yapılması halunda kredi kartı ya da banka kartı bilgilerini kullanarak ödeme yapılabiliyor. Bu hal kart verilerinin çalınması tehlikesini doğurduğu amacıyla fazlası tüketici çevrimiçi ödeme mevzusu ile ilgili tedirgin olabiliyor. İnternet üstünden oluşturulan ödemelerin güvenirliğini çoğaltmak suretiyle detaylı firmalar emek verme yapıyor. Bu firmalar arasından Paypal en fazlaca tanınanı olsa da Paypal’ın Türkiye’den çekilmesinden sonrasında Payza da tercih edilen ödeme şekilleri içinde yer ediniyor.

İngiltere odaklı Alertpay adlı müessese 2012 senesinde Payza’yı geliştirerek alıcı ve satıcı içinde gerçekleşen para aktarımıni güvenilir bir halde uygulanabilmesi üzerine hizmet veriyor. Payza ile para aktarımı parasız bir halde gerçekleştirilebilirken para çekme prosedürü belli bir ücret karşılığında yapılıyor.

Payza web sitesi üstünden kullanıcılarına hizmet veren ve müşterilerine e-cüzdan hizmeti gösteren ilaveten güvenilir para aktarımı yapılmasını gerçekleştiren bir sistemdir. Payza Türkiye’de fazlaca süregelen olmasa da dünya genelinde sık sarfedilen bir ödeme şeklidir.

Payza web sayfasının Türkçe ara yüzü bulunmamasına rağmen Payza Türk vatandaşlarına hizmet vermektedir ve Türk Lirası’nı da desteklemektedir. Sadece Türkçe ara yüzü bulunmadığı amacıyla Payza’nın Türk kullanıcı adedi azdır.

Payza’ya Nasıl Üye Olunur?

Payza üyeliği açmak amacıyla öncelikle Payza’nın web sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Sonrasında web sitesinde tespit edilen kişisel hesap açma sekmesine girerek sistem doğrultusundan dilenen kişisel verilerinin kusursuz bir halde girilmesi gerekiyor. Üyelik prosedürünü tamamladıktan sonrasında eposta adresinize gelen mail ile Payza kullanıcısı olabilirsiniz.

Payza kullanıcı olduktan sonrasında yapmanız ihtiyaç duyulan başka prosedür banka kartınızı Payza’ya açıklamak olmalıdır. Banka kartınızı Payza’ya tanımlayarak banka kartınız ile Payza içinde para dolaşımını sağlayabilirsiniz.

Share this content:

Yorum gönder