Outlook Toplu Mail Silme {Nasıl} Yapılır?

Dünyanın dört bir yanında, milyonlarca kullanıcısı olan Outlook, piyasadaki en popüler e-posta istemcilerinden biridir. Bunun sebebi, bir e-posta aracından oldukça daha fazlası olmasıdır. Kullananların ustalaşmış işlerini, hayatlarını düzenlemek için de birçok seçenek var.
Zaman içinde, Outlook gelen kutunuz dağınık, gereksiz maillerle dolacaktır. Bu, e-postanızda gezinmenizi ve en mühim detayları bulmanızı oldukça daha zor hale getirir. Outlook bunu kolaylaştıracak işlevlerle donatılmış olarak gelse de, gelen kutunuzdaki netlik eksikliğini telafi etmek için çoğu zaman kafi değildirler.
Bu kargaşalık size güçlük çıkardığında, e-postanızı elinizden gelen en iyi şekilde düzenlemek isteyeceksiniz. Her neyse ki, birden fazla gereksiz mail kategorisini ve hatta outlook da toplu mail silme için birkaç yol vardır. Şimdi sizlerle mevcut, toplu mail silme seçenekleri gözden geçirelim.
Outlook Mail Giriş
Hotmail, Microsoft’un yeni e-posta hizmeti olan Outlook.com ile birleşmeden ilkin hesabınızda oturum açtığınızda, Windows Live giriş sayfası görünüyordu. Ana sayfadan gelen kutunuza kolayca giriş yapılıyordu. Outlook.com’un ortaya çıkmasıyla, gelen kutusuna erişim basitleştirildi ve artık direkt mail hesabınıza erişebiliyorsunuz.
outlook.live.com/owa/ yada → Outlook mail giriş ← bağlantısına tıklayarak, giriş sayfasına girin, peşinden hesap bilgilerinizi girin ve Oturum Aç’a tıklayın. Gelen Kutusu, Gereksiz E-posta, Taslaklar… Klasörler sayfası saniyeler içinde açılacaktır.
Outlook.com Toplu Mail Silme
Microsoft hizmetlerinden olan, Outlook.com web e-posta hizmeti, bir klasördeki tüm e-posta iletilerini silmenize destek olan en iyi ve kolay e-posta hizmetidir.

İlk olarak Outlook.com adresinden hesabınıza giriş yapın.
Sol taraftan Klasörler listesine tıklayarak açın.

Toplu mail silme işlemini yapacağınız Klasörü seçin.

Klasöre Sağ Tıklayın ve Klasörü Boşalt(Empty folder) seçeneğini seçin.

Toplu Mail Silme işlemleri için bir Onay kutucuğu açılacaktır. Tümünü Sil(Delete all) butonuna tıklayın.

Seçtiğiniz Klasör silme, boşaltma işlemi tamamlandıktan sonrasında onay mesajı görmüş olacaksınız.

Microsoft Outlook Programı Toplu Mail Silme
Microsoft outlook toplu mail silme, E-postaları belirli bir klasörden kaldırmak yada silmek istiyorsanız, bunu yapmanın oldukça kolay bir yolu vardır. İşte izlemeniz ihtiyaç duyulan adımlar:
Klasör menüsünü açın. Bölmenin sol üst köşesinde bulunan oka tıklayarak bunu yapabilirsiniz.

Klasör bölmesinde, e-postaların kaldırılmasını istediğiniz klasöre sağ tıklayın, peşinden Tümünü Sil‘e tıklayın.

Silmeyi onayla uyarısı açılacaktır, Evet’i tıklayarak silmeyi onaylayın.

Bunun e-postaları programdan tamamen kaldırmadığını ihmal etmeyin. Bu işlem bir tek mailleri yalnızca Silinmiş Öğeler klasörüne taşır. Ana amacınız Outlook’u birazcık daha iyi organize etmekse, sizin için bu kafi olacaktır. Sadece, birazcık yer açmak istiyorsanız, Silinmiş Öğeler klasörünü boşaltmanız gerekir.
Bunu yapmak için, Klasörler bölmesini açın ve Silinmiş Öğeler klasörüne sağ tıklayın ve peşinden Klasörü Boşalt’a basın. Kaldırma, silme işlemini onaylamanız istendiğinde Evet’i tıklayın.

Yazı İçeriği

Outlook Mail GirişOutlook.com Toplu Mail SilmeMicrosoft Outlook Programı Toplu Mail Silme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.