Outlook Otomatik Cevap {Nasıl} Yapılır?

Tatile ya da izne çıkıyorsanız e-postalarınız için otomatik bir “ofis haricinde” yanıtı ayarlamak fazlaca yararlıdır. Özetlemek gerekirse outlook otomatik cevap, size e-posta gönderen kişilerin mesajlarını yanıtlayamayacağınızı bilmesini sağlar. Microsoft Outlook masaüstü uygulamasında ve web sürümünde otomatik yanıtı {nasıl} ayarlayacağınız aşağıda detaylı şekilde açıklanmıştır.
Outlook Otomatik Cevap PC
Outlook otomatik cevap, Microsoft Outlook masaüstü uygulamasında otomatikman, ofis haricinde yanıtları ayarlamak için Dosya> Otomatik Yanıtlar> Otomatik cevap gönder seçeneğinden ayarlayabilirsiniz.

Sol üst köşeden Dosya kısmına tıklayın.

Arkasından Otomatik Yanıtlar seçeneğine tıklayın, Otomatik Yanıtlar penceresi açılacaktır.

Arkasından, Otomatik cevap gönder’e tıklayın.
“Yalnızca bu süre aralığında gönder” kutusunu işaretleyin. Ofis haricinde olacağınız tarihleri ​​belirleyin. Ofise döndüğünüzde otomatik yanıtları manuel olarak kapatmak istiyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz.
Arkasından, Kuruluşumun İçi sekmesi altında otomatikman gönderilecek yanıtınızı ayarlayın. Bu, şirketinizden yada işinizden uzaktayken size e-posta gönderen kişilere gönderilen otomatik cevap olacaktır.

Not: Outlook, otomatik yanıtlar gönderdiğinde imzanızı eklemez. İmzanız var ise, bunu mesajınızın altına eklemek isteyebilirsiniz.
Kuruluşumun Haricinde sekmesi altında otomatik şekilde yanıtınızı ayarlayın. Bu, müşteriler ve tedarikçiler benzer biçimde değil de şirketinizin, işinizin dışındaki kişiler içindir. Kuruluşumun İçin sekmesinde ayarladığınız yanıtı buraya koyabilir yada kuruluşunuzun dışındaki kişiler için başka bir cevap koyabilirsiniz. Dışarıdayken bu benzer biçimde kişilere otomatik bir cevap göndermek istemiyorsanız, “Otomatik cevap…” kutusunun işaretini kaldırabilirsiniz.
Not: Değişik kişiler için (ofis, müessese) haricinde yanıtları da ayarlayabilirsiniz. Sol alt köşedeki Kurallar… düğmesini tıklamanız ve her şahıs yada e-posta adresi için bir kaide eklemeniz kafi olacaktır.
Son olarak Tamam butonuna tıklayarak outlook da otomatik cevap işlemini tamamlayabilirsiniz.

Outlook Hesabına Giriş
Hotmail, Microsoft’un yeni e-posta hizmeti olan Outlook.com ile birleşmeden ilkin hesabınızda oturum açtığınızda, Windows Live giriş sayfası görünüyordu. Ana sayfadan gelen kutunuza kolayca giriş yapılıyordu. Outlook.com’un ortaya çıkmasıyla, gelen kutusuna erişim basitleştirildi ve artık direkt mail hesabınıza erişebiliyorsunuz.
outlook.live.com/owa/ yada → Outlook hesabına giriş ← bağlantısına tıklayarak, giriş sayfasına girin, arkasından hesap bilgilerinizi girin ve Oturum Aç’a tıklayın. Gelen Kutusu, Gereksiz E-posta, Taslaklar… Klasörler sayfası saniyeler içinde açılacaktır.
Outlook.com Web Üstünden Otomatik Cevap Ayarlama
Outlook’un web sürümünü kullanıyorsanız, Ayarlar > Tüm Outlook ayarlarını görüntüle > Posta > Otomatik yanıtlar seçeneğine giderek ofis haricinde yada izindeyseniz otomatik yanıtları ayarlayabilirsiniz. Otomatik yanıtları açın, notunuzu yazın ve Kaydet’e tıklayın.

Outlook.com, https://outlook.live.com/mail/0/inbox adresinden hesabınıza giriş yapın. Bağlantıya tıklayarak yada herhangi bir web tarayıcısına gidip adres çubuğuna outlook.live.com yazarak süratli bir halde giriş yapabilirsiniz.
Arkasından, Ayarlar simgesine tıklayın. Sayfanın sağ üst köşesinde bulabileceğiniz dişli simgedir.
Arkasından Tüm Outlook ayarlarını görüntüle’yi seçin.
Posta sekmesini seçin ve arkasından Otomatik yanıtlar’a tıklayın.

Otomatik yanıtları aç, bağlantısına tıklayın. Ondan sonra, “Yalnızca belirli bir süre diliminde cevap gönder” kutusunu işaretleyerek otomatik cevap tarihlerinizi ayarlayabilirsiniz. Ne süre işinize döneceğinizden güvenli değilseniz ve ofise döndüğünüzde otomatik yanıtları manuel olarak kapatmak istiyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz.
Ofis, iş haricinde gönderilecek mesajınızı yazın. Bu, şirketinizden siz uzaktayken size e-posta gönderen kişilere gönderilen otomatik cevap olacaktır.

Not: Outlook, otomatik yanıtlar gönderdiğinde imzanızı eklemez. İmzanız var ise, bunu mesajınızın altına eklemek iyi bir seçenek olacaktır.
Son olarak, Kaydet’i tıklarak mail otomatik cevap işlemini tamamlayın.

Yazı İçeriği

Outlook Otomatik Cevap PCOutlook Hesabına GirişOutlook.com Web Üstünden Otomatik Cevap Ayarlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.