Outlook Onarma – PST, Veri Dosyası {Nasıl} Onarılır?

Outlook onarma, Outlook, Microsoft tarafınca Office 365 aboneliğiyle sunulan popüler bir e-posta uygulamasıdır. Sadece birçok kullanıcı, Outlook kullanırken çoğu zaman emek harcamayı durdurması yada “Başlatılamadı” hatası göstermesi benzer biçimde sorunlarla karşılaşır. Bilhassa Windows 10’da Office 365 uygulamalarını kullanan kişiler bu sorunlarla en fazlaca karşılaşmaktadır.
Outlook’u günlük olarak şirket, kurumsal e-postalar için kullanıyorsanız, Windows 10’da Outlook 365’i onarmak fazlaca önemlidir. Bu makalede, Windows 10’da Outlook Office 365’i onarmanıza müsaade eden bazı yöntemlerden bahsettik.
Microsoft Outlook Onarma
Outlook onarma, Microsoft, Office 365 uygulamalarıyla ilgili yaygın sorunların çoğunu çözebilen parasız bir Office 365 problem yok etme aracı bulunuyor. Sadece, Office 365 uygulamalarıyla ilişkili tüm sorunların ele alınmasında destek olmayabilir, sadece Outlook yada muntazam çalışmayan öteki uygulamalar benzer biçimde yaygın sorunları kolayca çözülebilir. Aşağıdaki adımları izleyin:
Outlook 2010/2013/2016/2019/365 Onarma:

Bilgisayarınızdan Denetim Masası‘nı açın.
Programlar‘a, peşinden Programlar ve Özellikler‘e tıklayın.
Oluşturulan listede Microsoft Office 2010/2013/2016/2019 hangisini kullanıyorsanız bulun ve seçin. (Microsoft Office 365 isminde da yazabilir.)
Sağ tıklayın ve Değiştir‘e tıklayın.
Onar‘ı seçin, Devam Et‘e tıklayın. Peşinden Outlook onarmanın bitmesini bekleyin.
Onarım tamamlandıktan sonrasında Outlook’a giriş yapabilirsiniz.

Outlook Oturum Açma
Hotmail, Microsoft’un yeni e-posta hizmeti olan Outlook.com ile birleşmeden ilkin hesabınızda oturum açtığınızda, Windows Live giriş sayfası görünüyordu. Ana sayfadan gelen kutunuza kolayca giriş yapılıyordu. Outlook.com’un ortaya çıkmasıyla, gelen kutusuna erişim basitleştirildi ve artık direkt mail hesabınıza erişebiliyorsunuz.
outlook.live.com/owa/ yada → Outlook oturum açma ← bağlantısına tıklayarak, giriş sayfasına girin, peşinden hesap bilgilerinizi girin ve Oturum Aç’a tıklayın. Gelen Kutusu, Gereksiz E-posta, Taslaklar… Klasörler sayfası saniyeler içinde açılacaktır.
Outlook PST Onarma
Outlook pst onarma, Genel olarak, bozuk PST dosyalarını onarmak için kullanılabilecek iki güvenilir yöntem vardır. İlk yöntem, doğrusu manuel yöntem, Microsoft tarafınca sağlanan dahili destek program “ScanPST ” nin kullanılmasını ihtiva eder. İkinci yöntem, üçüncü taraf yazılımdır.
Gelen Kutusu Onarım aracı olarak da malum ScanPST, bozuk/hasarlı outlook veri dosyası dosyalarını onarmanıza destek sağlar. Kurulum içinde gelen bu destek programa bilgisayar sürücünüzden erişebilirsiniz.
Outlook 2019/2016/2013/2010 kullananlar aşağıdaki yolları deneyebilir;

C:Program FilesMicrosoft Officerootoffice16
C:Program Files (x86)Microsoft OfficeOffice16
C:Program Files (x86)Microsoft OfficeOffice15
C:Program Files (x86)Microsoft OfficeOffice14

Artık ScanPST yazılımını bulduğunuza bakılırsa, kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin.

ScanPST aracını başlatmak için çift tıklayın.
Onarmak istediğiniz PST dosyasını eklemek için Gözat‘a tıklayın ve seçin peşinden dosyayı taramak için Başlat‘a tıklayın.

Tarama tamamlandığında, outlook pst dosyası onarma adımlarını başlatmak için Onar butonuna basın.
Not: Bu PST dosyası için bir yedek oluşturmanızı tavsiye ederim. Burada “Onarmadan ilkin taranan dosyanın yedeğini al” kutucuğunu işaretleyin.
ScanPST aracının PST dosyasını onarması birkaç saniye sürecektir. Dosyayı onardıktan yada düzelttikten sonrasında Outlook’a aktarabilirsiniz.

Yazı İçeriği

Microsoft Outlook OnarmaOutlook Oturum AçmaOutlook PST Onarma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.