Outlook Okundu Bilgisi İsteme {Nasıl} Yapılır?

Birini aradığınızda ve şahıs cevaplamadığında, en azından yanıt vermediğini bilirsiniz. E-postalar söz mevzusu olduğunda, birisi e-postanızı hakkaten okumuşsa bir bildirim almazsınız. Alıcı size bir cevap göndermeye ve e-postanızı yanıtlamaya karar verene kadar bilginiz olmuyor.
Outlook’u e-posta programı olarak kullanıyorsanız, aslına bakarsak yukarıdaki şeklinde durumlarla başa çıkmanıza destek olabilecek bir özellik vardır. Outlook okundu bilgisi isteme, birisinine gönderdiğiniz e-postayı açıp açmadığını öğrenmenize olanak sağlar.
Not: Bu makaledeki talimatlar Outlook 2019, 2016 ve 2013 için geçerlidir.
Outlook Okundu Bilgisi Nedir?
Outlook okundu bilgisi, e-postanız alıcı tarafınca hakkaten açıldığında oluşturulan bir geri bildirimdir. E-postanız gelen kutusunda okunmamış yada açılmamış olarak kalmış olduğu sürece bu geri bildirim oluşturulmaz.
Böylece, bu geri bildirimi aldığınızda birisinin e-postanıza baktığından güvenilir olabilirsiniz.
Sadece, tüm e-posta sağlayıcılarının ve uygulamalarının outlook mail okundu bilgisi desteklemediğini ihmal etmeyin. Desteklemeyenler için, Outlook’ta e-postalarınız için herhangi bir geri bildirim almayacaksınız.
Outlook Live
Hotmail, Microsoft’un yeni e-posta hizmeti olan Outlook.com ile birleşmeden ilkin hesabınızda oturum açtığınızda, Windows Live giriş sayfası görünüyordu. Ana sayfadan gelen kutunuza kolayca giriş yapılıyordu. Outlook.com’un ortaya çıkmasıyla, gelen kutusuna erişim basitleştirildi ve artık direkt mail hesabınıza erişebiliyorsunuz.
outlook.live.com/owa/ yada → Outlook live ← bağlantısına tıklayarak, giriş sayfasına girin, peşinden hesap bilgilerinizi girin ve Oturum Aç’a tıklayın. Gelen Kutusu, Gereksiz E-posta, Taslaklar… Klasörler sayfası saniyeler içinde açılacaktır.
Outlook Okundu Bilgisi İsteme
Outlook okundu bilgisi isteme, tek bir mail yada tüm mail için okundu bilgisi isteme seçeneğini ayarlayabilir yada gönderdiğiniz her ileti için okundu bilgisi isteyebilirsiniz.

İlk olarak Outlook programını çalıştırın.
Sol üstten Dosya > Seçenekler. Oluşturulan pencerede Sol menüden Posta kısmını seçin.
Posta bölümünden aşağıya doğru inin ve İzleme kısmını bulun

İletinin alıcının e-posta sunucusuna teslim edildiğini onaylan teslim bilgisi: Bir kişiye mail gönderdiğinizde alıcıya ulaşmış olduğu anda size iletildi bilgisi geliyor.
Alıcının iletiyi görüntülediğini onaylayan okundu bilgisi: Alıcıya gönderdiğiniz mail okunduğunda size okundu bilgisi iletiyor.
Devamlı okundu bilgisini gönder: Outlook, bir iletiyi açtığınızda otomatikman okundu bilgisi gönderir ve bunu Evet, Hayır seçeneği olmadan yapar.
Hiçbir vakit okundu bilgisi gönderme: Outlook, bir iletiyi açtığınızda okundu bilgisini göndermez Hayır seçeneğini otomatikman seçmiş olmuş olursunuz.
Okundu bilgisi gönderilip gönderilmeyeceğini daima sor: Outlook, alıcı şahıs bir e-postayı okuduktan sonrasında bir kontakt kutusu açar. Okundu bilgisi gönderip, göndermeyeceğini alıcıya seçenek sunar.

Yazı İçeriği

Outlook Okundu Bilgisi Nedir?Outlook LiveOutlook Okundu Bilgisi İsteme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.