Outlook Mailleri Arşivleme, Yedekleme {Nasıl} Yapılır?

Outlook mailleri arşivleme, e-postaları posta sunucusundan, mahalli bilgisayarınıza arşivleyecektir. Outlook vasıtasıyla arşiv dosyasına gene erişebilirsiniz. Outlook mail arşivleme işlemini sık sık tekrarlayarak cihazınızda yer açılmasına destek sağlar.
Öğeleri istediğiniz vakit manuel olarak arşivleyebilirsiniz. Bu şekilde, hangi öğelerin arşivleneceğini, nerede saklanacağını ve arşivlenmeden ilkin belirli tarihler arası arşiv seçeneği ile kolayca yedekleyebilirsiniz.
Outlook Mailleri Arşivleme {Nasıl} Yapılır?
Outlook mailleri arşivleme, işlemi özetlemek gerekirse şu adımlardan oluşuyor: Sol üst kısımdan Dosya > Posta Kutusu Temizleme menüsü açın ve Arşiv… seçeneğine tıklayın. Size iki seçenek sunacaktır: Otomatik Arşiv ve Klasör Arşivleme(alt klasörde dahil). Size uygun bir seçeneği seçip outlook tüm mailleri yedekleme yapabilirsiniz.

İlk olarak Outlook programını çalıştırın.
Sol üst köşede bulunan Dosya menüsüne tıklayın.
Posta Kutusu Temizleme menüsü açın ve Arşiv… aracını seçin.

Burada iki seçenek sizleri karşılayacaktır;
Tüm klasörleri, Otomatik Arşiv ayarlarına gore arşivle: Bunu seçmeniz halinde tüm Outlook dosyalarınızı, tek bir dosyada birleştirecek ve otomatik arşivleme yapmış olacaktır.
Bu klasörü ve tüm alt klasörleri arşivle: Bir tek seçeceğiniz Klasörü(alt klasör dahil) arşivler.

Bu tarihten öncekileri arşivle kısmına arşivlemek istediğiniz bir tarih girin.

Gözat butonuna tıklayın ve Arşiv dosyasının nereye kaydedileceğini seçin.
Son olarak Tamam butonuna tıklayın ve outlook mailleri yedekleme işleminin bitmesini bekleyin.

Outlook Mail
Hotmail, Microsoft’un yeni e-posta hizmeti olan Outlook.com ile birleşmeden ilkin hesabınızda oturum açtığınızda, Windows Live giriş sayfası görünüyordu. Ana sayfadan gelen kutunuza kolayca giriş yapılıyordu. Outlook.com’un ortaya çıkmasıyla, gelen kutusuna erişim basitleştirildi ve artık direkt mail hesabınıza erişebiliyorsunuz.
outlook.live.com/owa/ yada → Outlook mail ← bağlantısına tıklayarak, giriş sayfasına girin, arkasından hesap bilgilerinizi girin ve Oturum Aç’a tıklayın. Gelen Kutusu, Gereksiz E-posta, Taslaklar… Klasörler sayfası saniyeler içinde açılacaktır.
Outlook Yedek Geri Yükleme
Outlook yedek geri yükleme yaparak eski maillerinize erişebilirsiniz. Sırasıyla Dosya > Aç ve Dışa  Aktar > Outlook Veri Dosyası Aç‘a tıklayın. Geri yükleme yapacağınız Yedek(Arşiv) Dosyanızı(.PST uzantılı) seçin. Arşiv dosyası eğer büyükse birazcık beklemeniz gerekecek… Klasörler kısmında, aşağıda Arşivler kısmı çıkacaktır. Buradan eski maillerinize ulaşabilirsiniz. Outlook eski mailleri yükleme işlemi için aşağıdaki adımları izleyin.

İlk olarak Outlook programını çalıştırın.
Sol üst taraftan Dosya menüsüne geçin.

Aç ve Dışa Aktar kısmına geçin ve buradan Outlook Veri Dosyası Aç seçeneğine tıklayın.

Geri yüklemek istediğiniz Arşiv dosyasını seçin ve Aç butonuna tıklayın.

Klasörler(Gelen Kutusu) sayfasın da en altta Arşivler adıyla belirecektir.

Yazı İçeriği

Outlook Mailleri Arşivleme {Nasıl} Yapılır?Outlook MailOutlook Yedek Geri Yükleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.