Outlook Kaide Oluşturma {Nasıl} Yapılır? – Gelen Mailleri Düzenleyin

Outlook kaide oluşturma, Windows için Outlook’un gelen yada giden iletilerde otomatikman çalıştırdığı bir eylemdir. Kuralı neyin tetikleyeceğini ve bununla beraber kuralın gerçekleştireceği eylemleri siz seçersiniz. Mesela, tüm mesajları yöneticinizden başka bir klasöre taşımak için bir kaide oluşturabilirsiniz. Tercihlerinizi daha iyi yönetmek ve yaşamı birazcık daha kolaylaştırmak için Outlook’ta kuralları kullanmanın birçok yolu vardır. Outlook’ta kurallarda ustalaşmanıza destek olacak detaylı bir ‘outlook rule oluşturma {nasıl} yapılır‘ kılavuzu oluşturduk.

Kuralları kullanarak, e-posta mesajlarınızı yönetmek için ihtiyaç duyulan manuel ve tekrarlayan eylemleri azaltabilirsiniz. Kuralları açtığınızda, devamlı ve otomatikman çalışırlar.
Maillerinizi yönetmek için kurallar tasarlamanıza destek olması için Kaide Sihirbazını kullanabilirsiniz.
Kaide Sihirbazı, en sık kullanılan kurallar için şablonlar ihtiva eder. Kaide Sihirbazının {nasıl} kullanılacağı mevzusunda fazladan tavsiyeye ihtiyacınız var ise, burada kullanışlı bir ifade yaptık. Şimdi kuralları {nasıl} oluşturacağımızı detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Outlook Giriş Yap
Hotmail, Microsoft’un yeni e-posta hizmeti olan Outlook.com ile birleşmeden ilkin hesabınızda oturum açtığınızda, Windows Live giriş sayfası görünüyordu. Ana sayfadan gelen kutunuza kolayca giriş yapılıyordu. Outlook.com’un ortaya çıkmasıyla, gelen kutusuna erişim basitleştirildi ve artık direkt mail hesabınıza erişebiliyorsunuz.
outlook.live.com/owa/ yada → Outlook giriş yap ← bağlantısına tıklayarak, giriş sayfasına girin, arkasından hesap bilgilerinizi girin ve Oturum Aç’a tıklayın. Gelen Kutusu, Gereksiz E-posta, Taslaklar… Klasörler sayfası saniyeler içinde açılacaktır.
Outlook Kaide Oluşturma
Outlook Kaide Oluşturma yaparak mevcut e-posta kutunuzu daha tertipli ve kullanışlı hale getirebilir, işlerinizi gruplar haline ayırarak erişimi kolaylaştırabilir siniz.

İlk olarak MS Outlook programını açın.
Gelen Kutusu‘na sağ tıklayıp Yeni Klasör ilave edin. Klasöre istediğiniz bir isim girin.

Kaide Oluşturmak için üst menüden Kurallar simgesine tıklayın arkasından Kuralları ve Ikazları Yönet‘i seçin.

Yeni Kaide butonuna tıklayın. Tertipli Kal kısmından: Birisinden gelen iletileri bir klasöre taşı‘yı seçin. Derhal aşağıda şahıs yada ortak grup bağlantısına tıklayın.

Kaide Adresi penceresi kısmından, Kimden kutucuğuna E-posta adreslerini yazın ve Tamam‘a tıklayın. Birden fazla yazacaksanız aralarına ; (noktalı virgül) koymayı ihmal etmeyin!

Belirtilen klasörüne taşı.. bağlantısına tıklayın. Burada seçtiğiniz e-posta adreslerinden gelen mailleri hangi klasörde bulunmasını istiyorsanız onu seçin.
Seçimleri bitirdikten sonrasında İleri butonuna arka arkaya tıklayın (ta ki buton eylemsiz hale gelene kadar). Son sayfada size bazı seçenek sunacaktır: Bu kuralı “Gelen Kutusu” içinde bulunan iletilerde şimdi çalıştır kutucuğunu işaretleyin. Bu seçenek: seçtiğiniz e-posta adreslerin, daha evvel Gelen Kutusu klasöründe bulunan tüm mailleri şimdi seçtiğiniz Klasöre taşıyacaktır.

Son arkasından Tamam butonuna tıklayın. Bu adımlar yardımıyla outlook kaide oluşturma işlemlerini kolayca tamamlamış olacaksınız.

Yazı İçeriği

Outlook Giriş YapOutlook Kaide Oluşturma

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top