Outlook Arama Çubuğu Kayboldu – {Nasıl} Eklenmiş olur?

Outlook arama çubuğu kayboldu, Microsoft Outlook’un oldukça sevdiğimiz bir Arama çubuğu var. Tek dezavantajı, Arama kutusuna tıklayana kadar Arama sekmesinin kısa süreli gizlenmesidir. Her neyse ki, bu aracı kalıcı olarak tutmanın bir yöntemi var.
Microsoft 365 (M365) yada Office 365 (O365) kullanıyorsanız, yeni Arama çubuğu otomatikman çıkıyor. Outlook’un önceki sürümlerinde, “Ara” sekmesi daima üst bölümde görünürdü.
Yeni Arama kutusuna her tıkladığınızda arama yapabilir fakat otomatik açılır menüye yazdığınızı temizledikten sonrasında tekrardan görünmeyebilir. Arama çubuğu yerine sekmeyi kullanmayı sevenler için kullanışlı olmayabilir. Her neyse ki geri almanın bir yolu var! Ilk olarak üst menüye (Ana gruba) Ara sekmesini eklemeniz gerekir.
Outlook Arama Çubuğu Kayboldu – {Nasıl} Eklenmiş olur?
Outlook arama çubuğu kayboldu ve eklemek istiyorsan aşağıdaki kolay adımları takip etmelisin. İlk olarak, üst şerit çubuğundaki sekmelerden herhangi birine sağ tıklayın ve arkasından “Şeridi(Menüyü) Özelleştir” i seçin.
Windows yada Office güncellemesinden sonrasında Arama Çubuğu tamamlanmamış olabilir. Bu, maalesef Outlook 2019 ve Office 365 güncellemelerinden sonrasında daha yaygın olan malum bir sorundur.
İpucu: Outlook’ programı açıkken CTRL + E yada F3 tuşlarına aynı anda basmak sizi derhal Arama çubuğuna götürür. Arama çubuğunu açar. Bu kısayol tuşunu, arama çubuğu tamamlanmamış, yitik olsa bile Outlook’un her alanında kullanabilirsiniz.

İlk olarak Outlook programını çalıştırın.
Sol üst köşeden Süratli Erişim Vasıta Çubuğu simgesine tıklayın, altında gösterilen bağlantılardan: Öteki Komutlar‘ı seçin.

Outlook Seçenekleri penceresi açılacaktır. Buradaki komutlardan seçim yap, bölümünden Tüm Komutlar‘ı bulun ve seçin.

Aşağıda listelenen komutlardan Gönderenden İletileri Bul komutunu bulun ve iki kez üzerine tıklayın yada Ekle butonuna tıklayarak Sağ tarafta bulunan sütuna eklendiğinden güvenli olun. Tamam’a tıklayın.

Outlook arama çubuğu tamamlanmamış çözümü bu adımları takip ederek çözebilirsiniz.

Outlook Arama Çubuğunu tecrübe etmek için Gelen Kutusu bölümünden bir Mail seçin, Sol üstte göreceğiniz şeklinde Arama simgesi etken olacaktır, Buna bir kez tıkladığınızda Seçtiğiniz Mail adresinden size gelen tüm mailleri listeleyecektir.
Outlook Login
Hotmail, Microsoft’un yeni e-posta hizmeti olan Outlook.com ile birleşmeden ilkin hesabınızda oturum açtığınızda, Windows Live giriş sayfası görünüyordu. Ana sayfadan gelen kutunuza kolayca giriş yapılıyordu. Outlook.com’un ortaya çıkmasıyla, gelen kutusuna erişim basitleştirildi ve artık direkt mail hesabınıza erişebiliyorsunuz.
outlook.live.com/owa/ yada → Outlook login ← bağlantısına tıklayarak, giriş sayfasına girin, arkasından hesap bilgilerinizi girin ve Oturum Aç’a tıklayın. Gelen Kutusu, Gereksiz E-posta, Taslaklar… Klasörler sayfası saniyeler içinde açılacaktır.

Yazı İçeriği

Outlook Arama Çubuğu Kayboldu – {Nasıl} Eklenmiş olur?Outlook Login

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.