Öğrenciye İş Fikirleri

21 yari zamanli part time is fikirleri 6025e19808ea5 Öğrenciye İş Fikirleri

Öğrenciye İş Fikirleri

Öğrenciye İş Fikirleri Halihazırda bir iş fikrine sahipseniz ve tertipli olarak para kazanıyorsanız; muhtemelen gelirinizi çoğaltmak için part time olarak değerlendirebilecek iş fikirlerine yönelik bir araştırma yapıyorsunuz.
Akşamları boş vakitlerinizde yada hafta sonlarında yapmak suretiyle iş fikirleri ile ilgileniyorsanız; daha yüksek potansiyel içeren 21 part time iş fikrini sizler için inceledik. Size daha uygun iş fikrini seçerek, ihtimaller içinde gelirinizi artırabilirsiniz.

İÇİNDEKİLER1. TAKSİCİLİK2. PAZAR YERİ SATICISI3. EV – OFİS TEMİZLİĞİ4. ANKET DOLDURMA ve VİDEO İZLEME5. FİTNESS EĞİTMENİ6. BİLGİSAYAR TAMİRİ7. MAKALE YAZMAK8. ÖZEL ÖĞRETMEN9. BEBEK BAKIMI10. SANAL ASİSTAN11. BLOGGER12. FOTOĞRAFÇILIK13. SOSYAL MEDYA YÖNETİCİSİ14. YOGA EĞİTMENİ15. TUR REHBERİ16. WEB TASARIM17. e-KİTAP YAZMAK18. MİDYE SATIŞI19. CEP TELEFONU TAMİRİ20. REKLAM YAZARI21. YOUTUBERLİK

1. TAKSİCİLİK

Bilhassa büyük şehirlerde en süratli bulunabilecek part time iş fikirlerinden biri taksicilik yapmaktır. Ehliyete sahipseniz, birkaç taksi durağını arayarak bile kolaylıkla iş bulabilirsiniz.
Taksiciler bir çok süre günlük 300-400 liraya yakın para kazanabilmektedir.

2. PAZAR YERİ SATICISI

Her lokasyonda pazar bulabilmek mümkün. Bir çok süre haftalık olarak oluşturulan pazar yerlerinde insanların gerekseme duyduğu ürünleri satmaya odaklanabilirsiniz. Süratli nakit dönüşümü elde eden yarı zamanlı bir iş fikri olarak, devletimizde insanoğlu tarafınca yoğun olarak kullanılmaktadır.
Bazı pazar yerlerinde stant açmak için ek ücret ödemeniz gerektirme ettiğini belirtmek gerekir. Eğer yeni stant yeri kiralamakta sorun yaşıyorsanız, mevcut bir stant sahibinin alanında; küçük bir yer kiralayabileceğinizi de dikkatsizlik etmeyin.

3. EV – OFİS TEMİZLİĞİ

İnsanların çoğunlukla gerekseme duyduğu hizmetlerden biri ev ve ofis temizliğidir. Ek gelir elde etmek için kullanılabilecek bu yöntemde, boş vakitlerinizi kolaylıkla paraya dönüştürebilirsiniz. Toplumsal medya platformlarında bu ilanları bırakabileceğiniz oldukca sayıda sayfa var. Ek olarak birkaç sitenin giriş noktasına duyuru bırakabileceğinizi de dikkatsizlik etmeyin.

4. ANKET DOLDURMA ve VİDEO İZLEME

İnternetten para kazanma şekilleri içinde part time olarak kullanılabilecek iki iş fikri anket doldurma ve video izlemedir. Bir bilgisayara sahipseniz ve web bağlantınız var ise; birkaç faturanızı ödemek için iş fikri olarak değerlendirebilirsiniz.
Devletimizde oldukca fazla anket doldurma ve video seyretme sitesi olmasa bile, yurt haricinde da yayınlanma oluşturan siteleri kullanarak gelirinizi artırabilirsiniz. Ek bilgiler için Anket Doldurarak Para Kazanmak ve Video İzleyerek Para Kazanmak rehberlerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

5. FİTNESS EĞİTMENİ

Fitness mevzusunda başka insanlara eğitim verebilecek seviyede bulunuyorsanız, bir grup oluşturmak için derhal harekete geçebilirsiniz.
Son yıllarda dünya genelinde olduğu benzer şekilde devletimizde de sağlık endişeleri artmıştır. Bu yüzden tüm spor iş fikirlerinde iş hacminde ciddi düzeyde artış yaşanmaktadır.

6. BİLGİSAYAR TAMİRİ

Bilgisayarları onarım etmek mevzusunda kabiliyetiniz var ise yada bu mevzuda kendinizi geliştirebilirseniz; part time olarak boş vakitlerinizde para kazanabileceğiniz potansiyeli yüksek bir iş fikridir.
Laptop ve bilgisayarlar mevzusundaki onarım hizmetlerinde bir çok süre el emeği oranı yüksektir. Böylelikle onarım hizmetini verirken önemli düzeyde kar elde edebilirsiniz.

7. MAKALE YAZMAK

İnternet hizmetlerindeki artışa paralel olarak, web sitelerinin çeşitli makalelere ihtiyacı gittikçe artmaktadır. Web sayfalarına yönelik yazı hizmeti vererek boş vakitlerinizi paraya dönüştürebilirsiniz.
Yazı yazarak para kazanmak kolaydır. Devletimizde de pek oldukca kişi, yazı yazarak aylık 3-4 bin liradan fazla ek gelir elde etmektedir. Bu konudaki ek bilgileri Yazı Yazarak Para Kazanmak rehberinden detaylı bir halde öğrenebilirsiniz.

8. ÖZEL ÖĞRETMEN

Bilhassa ufaklıklara yönelik hususi öğretmenlik eğitimi verebilirsiniz. Belirli bir yada birkaç mevzuda kabiliyete sahipseniz; bunu part time olarak istediğiniz zaman paraya dönüştürebilirsiniz.
Dünya genelinde hususi öğretmenlik hizmetleri en oldukca müzik eğitimi, dil eğitimi ve matematik eğitimi mevzusunda talep görmektedir. Gene de çeşitli dallarda da öğrenci bulabilmek mümkün.

9. BEBEK BAKIMI

Bilhassa büyük sitelerde yaşayan insanoğlu için kıymetli ek iş fikirleri içinde yer verilmiştir. Lokasyonunuzdaki sitelerin girişlerine duyuru bırakarak iş arayışında bulunabilirsiniz.

10. SANAL ASİSTAN

İnsanlar, e-postalara yanıt vermekten takvimleri düzenlemeye kadar çeşitli işlevler için sanal asistanlardan hizmet alırlar. Bu hizmetleri kendi evinizden verebilirsiniz. Gelirinizi çoğaltmak için aynı anda onlarca kişiye hizmet verebileceğinizi dikkatsizlik etmeyin.

11. BLOGGER

Hakikaten bilgili olduğunuz bir mevzu hakkında bir blog başlatabilirsiniz. Reklam, sponsorlu yayınlar, satış ortağı bağlantıları vesilesiyle para kazanabilirsiniz.

12. FOTOĞRAFÇILIK

Fotoğrafçılık mevzusunda bilgili biriyseniz ve doğru ekipmana sahipseniz, hafta sonları yada boş vakitlerinizde; insanlara fotoğrafçılık hizmeti verebilirsiniz. Bilhassa dış çekim fotoğrafçılığı ile ciddi gelir elde etme imkanınız bulunuyor.

13. SOSYAL MEDYA YÖNETİCİSİ

Bilhassa bunun için personel istihdam edemeyecek küçük işletmeler için toplumsal medya yöneticiliği yapabilirsiniz.

ilgili içerik

Şirketlere Toplumsal Medya Danışmanlığı Vererek Zengin Oldu

14. YOGA EĞİTMENİ

Evinizde insanlara yoga eğitimi verebilirsiniz. Türkiye’de son dönemde Yoga’ya yönelik eğilimin yükselişte bulunduğunu söylemekte yarar var.
15. TUR REHBERİ

Turistlerin popüler olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, tur gruplarına liderlik edebilirsiniz. Devletimizde bu mevzuda ciddi potansiyel bulunmakla beraber, yabancı dil bilenler için benzeri olmayan bir part time iş fikri olarak dikkat çekmektedir.
16. WEB TASARIM

Birçok şirket yada bireyler, yüksek kaliteli web sayfalarını tasarlamak yada oluşturmak için özgür çalışanlara ve Web profesyonellerine gerekseme duyuyor. Yeteğene sahipseniz web tasarımcılığı yaparak önemli düzeyde gelir elde edebilirsiniz.

17. e-KİTAP YAZMAK
Amazon Kindle ve Google Kitaplar servislerinin ilgi çekmesiyle birlikte e-kitaplara olan yönelim ciddi düzeyde artmıştır. İnsanların keyifle okuyabileceği bir öykü yada takıldıkları bir noktaya ilişkin ipuçlarının ve yönlendirmelerinin olduğu bir e-kitabı kolaylıkla satışa sunabilirsiniz. Toplumsal medya pazarlama şekilleri ile günlük yüzlerce e-kitap satışı yapabilmek mümkün.

18. MİDYE SATIŞI
Kolaylıkla başlayabileceğiniz potansiyeli yüksek part time iş fikirlerinden biri de midye satışı yapmaktır. Toptan midye satan herhangi bir işletmeden hem midye hem de tezgahı satın alabilir ve boş vakitlerinizde satış yapabilirsiniz.
Averaj bir lokasyonda günlük 500-600 midye satışı yapmanız oldukca ihtimaller içinde. 1-2 liraya satılan midyelerin çoğunun toptan satış fiyatı 25 kuruş civarında.

19. CEP TELEFONU TAMİRİ
İnternette online kurs hizmetlerinin artmasıyla birlikte 10-20 saatlik bir telefon tamiri kursuyla kolaylıkla cep telefonu tamiri yapabilecek seviyeye gelebilirsiniz. İlk etapta tamamen bozuk 5-10 telefonu satın alarak denemeler yapın ve arkasından bu potansiyeli yüksek yarı zamanlı iş fikrine başlayın.

20. REKLAM YAZARI
İlgi çekici reklamlar yazabileceğinize inanıyorsanız; reklam ajanslarının web sitelerinden iletişime geçerek; proje bazlı olarak çalışabileceğinizi belirtin. En güzel fikirlerinizden birkaçını da sunarak iş alma ihtimalinizi büyük seviyede artırabilirsiniz.

21. YOUTUBERLİK
Dünya genelinde yüzbinlerce kişinin başarı göstermiş olarak yürüttüğü part time iş fikirlerinden biri de Youtuberliktir. İnsanların izlemekten keyif alabileceği videolar hazırlayarak Youtube üstünden para kazanabilirsiniz.

 

Yayınlanan ccv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir