MS Outlook Exchange Mail Kurulumu {Nasıl} Yapılır?

Microsoft Outlook, tüm dünyadaki kullanıcılar için olmazsa olmaz bir e-posta gönderme uygulamasıdır. Bu uygulamada e-posta alışverişi oldukça sıktır. Kimi zaman takımlar, profesyoneller ve iş ortakları arasındaki kontakt için birden fazla hesaba erişmek yerine, tek bir platform üstünden kontakt oluşturmak kullanıcı için daha kolaydır. Bu yüzden, Office 365, Gmail, IMAP hesapları vb. Benzer biçimde öteki e-posta hesaplarının posta kutuları, e-posta biçiminde veri alışverişi kolaylığı sağlamak için Outlook hesabı içinde yapılandırılabilir. Bu yapılandırma, yapılandırılmış hesap posta kutusuna erişime izin verir ve ek olarak Outlook platformu üstünden gönderme / alma eylemlerinin gerçekleştirilmesini sağlar.
Outlook.com Exchange Ayarları
Outlook E-posta alma/gönderme için ihtiyacınız olan doğru Exchange ayarları şunlardır:

AYAR ADI
GİRİLMESİ GEREKEN BİLGİLER

Exchange Sunucu Adresi:
outlook.office365.com

Exchange Port:
443

Exchange Kullanıcı Adı:
E-posta adresiniz.

Exchange Parola:
E-posta şifreniz.

TLS/SSL:
Evet

Outlook Exchange Giriş
Outlook exchange giriş yapmak için mail.exchange.microsoft.com adresini kullanabilir, e-posta hesabınızla kolayca giriş yapabilirsiniz.
Outlook Girişi
Hotmail, Microsoft’un yeni e-posta hizmeti olan Outlook.com ile birleşmeden ilkin hesabınızda oturum açtığınızda, Windows Live giriş sayfası görünüyordu. Ana sayfadan gelen kutunuza kolayca giriş yapılıyordu. Outlook.com’un ortaya çıkmasıyla, gelen kutusuna erişim basitleştirildi ve artık direkt mail hesabınıza erişebiliyorsunuz.
outlook.live.com/owa/ yada → Outlook girişi ← bağlantısına tıklayarak, giriş sayfasına girin, arkasından hesap bilgilerinizi girin ve Oturum Aç’a tıklayın. Gelen Kutusu, Gereksiz E-posta, Taslaklar… Klasörler sayfası saniyeler içinde açılacaktır.
Outlook Exchange Mail Kurulumu
Outlook exchange mail kurulumu yapmak birkaç adımdan oluşuyor. OturumAc.co olarak kolay ve resimli ifade ile outlook 2016 exchange mail kurulumu {nasıl} yapılır? adımlarla anlattık:

Denetim Masasını açın ve Mail (E-posta) bölümünü seçin.

Profilleri Göster‘i seçin.

Ekle butonuna tıklayın.

Profil Adı kutusuna yeni profiliniz için bir Ad girin. Tamam’a tıklayın.

E-posta Hesabı, düğmesine tıklayın ve Adınızı, E-posta Adresinizi, Parolanızı yazın. İleri’ye tıklayın.

Outlook, Otomatik Bulma’ya bağlanacak ve ayarlarınızı otomatikman yapılandıracaktır. Üç yeşil onay işareti gördüğünüzde Bitir butonuna tıklayın.

Buraya kadar adımları eksiksiz, hatasız şekilde yaptıysanız outlook exchange kurulumu başarıyla tamamlanmış olacaktır. Outlook programını tekrardan başlatarak Exchange hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yazı İçeriği

Outlook.com Exchange AyarlarıOutlook Exchange GirişOutlook GirişiOutlook Exchange Mail Kurulumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.