Mobil Numara Taşıma Tonu Nedir? nasıl Kapatılır?

Makalede Neler Var

Numara Taşıma Uyarı Tonu NedirTürk Telekom Mobil Numara Taşıma Tonu nasıl Kapatılır? Turkcell Mobil Numara Taşıma Tonu nasıl Kapatılır?Vodafone Mobil Numara Taşıma Tonu nasıl Kapatılır?Mobil Numara Taşıma Tonu Ne İşe Yarar?Numara Taşınabilirliği Uyarı Tonu Ücretli miBeni Arayanlar Uyarı Tonu Duymasın
Mobil Numara Taşıma Tonu Nedir? nasıl Kapatılır? 2015 yılı itibariyle faturalı ve faturasız hat kullanıcıları, artık numara değişim yapmak zorunda kalmadan cep telefonu numaralarını başka bir operatöre taşıma avantajına haiz. Yeni bir GSM operatöründe aynı numara ile devam eden hat kullanıcılarına meydana getirilen aramalarda ise, numaranın başka bir operatöre taşındığını gösteren “mobil numara taşıma tonu” uyarısı yer almıştır.

Numara taşımanın başladığı ilk günlerden bu yana hayatımızda olan mobil numara taşıma tonu, BTK sonucu gereğince verilmektedir. Yaptığınız aramalarda bu uyarı tonunu duymak istemiyorsanız, kullandığınız GSM operatörüne nazaran değişiklik gösterecek şekilde, bu uyarı tonunu kaldırmanız da mümkündür. Peki, numarasını değişik bir operatöre taşıyan bir hat sahibini aradığınızda duyacağınız mobil numara taşıma tonu uyarısını kaldırmak için ne yapmanız gerekiyor?
Numara Taşıma Uyarı Tonu Nedir
Numara taşıma uyarı tonu kullandığı hattı başka bir numaraya taşıyanların numarasını arayan kişiye bildirmek suretiyle dönem alınmış bir sistemdir. Kaşı tarafın hangi hattı kullandığı eskiden numarasından tahmin edilirken meydana getirilen düzenle ile hat sahibi numarasını taşıdığında karşı tarafınca bu numaranın başka bir operatöre ilişkin olduğu arayan kişiye bildirilmesidir.

Türk Telekom Mobil Numara Taşıma Tonu nasıl Kapatılır?
Türk Telekom müşterisiyseniz ve yaptığınız aramalarda bu uyarıyı almak istemiyorsanız, cep telefonunuzun bildiri kısmına H yazıp 5555’e SMS göndermeniz yeterlidir. SMS sonrasında, artık mobil numara taşıma tonu duymayacaksınız.
Turkcell Mobil Numara Taşıma Tonu nasıl Kapatılır?
Turkcell müşterisiyseniz ve yaptığınız aramalarda bu uyarıyı almak istemiyorsanız, gene H yazıp 6611’e SMS göndermeniz, uyarıyı almak istiyorsanız da E yazıp 6611’e SMS göndermeniz yeterlidir.
Vodafone Mobil Numara Taşıma Tonu nasıl Kapatılır?
Vodafone müşterisiyseniz ve yaptığınız aramalarda mobil taşıma tonu uyarısını duymak istemiyorsanız H yazıp 2222’e bedava bir halde SMS gönderebilirsiniz. Uyarı tonunu almak istiyorsanız, E yazıp 2222’e SMS gönderebilirsiniz.

Mobil Numara Taşıma Tonu Ne İşe Yarar?
Mobil numara taşıma tonu, kullanıcıları aradıklarını numaranın başka bir operatöre geçtiğini göstermektedir. Bu uyarı tonu, bilhassa belirli tarifelere dahil olan hat sahipleri için lüzumlu olabilir. Örneğin, bir tek aynı operatör kullanıcılarına arama yapabildiğiniz bir paket kullanıyorsanız ve aradığınız numara değişik bir operatöre geçtiyse, aramanız için dakika başına 0.50 kuruş şeklinde extra ücret ödemeniz gerekebilir.
Bundan dolayı, satmaca aşımlarını engellemek isteyen bazı paket ve tarife kullanıcıları için mobil numara taşıma tonu uyarısının alınması lüzumlu olabilir. Her yöne dakika ve SMS hakkı tanıyan bir tarife kullanıyorsanız, yukarıda anlattığımız şekillerde hattınızı mobil numara taşıma tonu uyarısına kapatabilirsiniz.
Numara Taşınabilirliği Uyarı Tonu Ücretli mi
Bir operatörden diğeri operatöre numara taşıdıktan sonrasında çıkan uyarı tonunu kapatmak yada açmak tüm operatörlerde bedavadır.

Beni Arayanlar Uyarı Tonu Duymasın
Beni arayanlar uyarı tonu duymasın diyorsanız yada numara taşıma sesini kapatma işlemi için sizlere verdiğim şekilleri kullanarak rahatça işleminizi derhal yapabilirsiniz.
Numara taşıma sonrası duyulan uyarı tonunu kapatmak için kullandığınız operatörün satın alan hizmetlerini arayarak süratli şekilde işlem yapabileceğiniz şeklinde Numara taşıma sonrası bip sesini bildiri yolu ile kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.