Microsoft Outlook Başlatılamıyor Hatası – {Nasıl} Onarılır?

Microsoft Office Outlook’u açamıyor musunuz? Endişelenmeyin, bu makalede, Outlook uygulamasının açılmaması ile ilgili tüm hatalar için en iyi çözümleri bulup sizler için derledik.
Kullanıcılar, cihazlarında Outlook programını çalıştırırken microsoft outlook başlatılamıyor hatası aldıklarını ve arkasından programın asla başlatılmadığını söylüyor. E-postalarınıza, takviminize, notlarınıza vb. Erişemediğiniz için Outlook’u günlük yaşamlarında kullananlar için bu biçim hatalar büyük bir sorundur.
Makalemiz de, “microsoft office outlook başlatılamıyor. outlook penceresi açılamıyor” Bir çok kullanıcı için işe yarayacak evrensel bir çözüm sunuyoruz.
Microsoft Outlook Başlatılamıyor
Microsoft outlook başlatılamıyor outlook penceresi açılamıyor klasör kümesi açılamıyor, Bu hatayla karşılaştığınızda, Outlook uygulaması muntazam açılmamaktadır, imlecin yüklendiğini gösteren bir simge görmüş olacaksınız ve bir süre sonrasında hata içeren bir pencere görmüş olacaksınız. Burada yapabileceğiniz tek şey Tamam’a tıklamak ve problemininin neyden kaynaklandığını öğrenmek.
Bu hatanın kati sebebi belirsiz olsa da, Microsoft’un kendisi buna yol açan bir sorunla izahat yapmış oldu. Onlara gore bu hata: Outlook profil dosyası ve Outlook profilinizin bulunmuş olduğu .xml dosyanızın bozulmasıdır.
Öteki bir niçin ise Outlook’un Uyumluluk mod’unda çalışıyor olması yada Outlook’un eski bir sürümünde oluşturulmuş, silinmiş yada hasar görmüş bir profil dosyası (.pst yada .ost) kullanıyor olmanız olabilir.
Asla kimse bu dosyaların fena niyetli virüs yada saldırılar olmadan {nasıl} bozulduğunu tam olarak bilmesi imkansız, sadece bilmediğiniz sebeplerden dolayı gerçekleşir ve bu çözümü gidermeniz gerekir. Derhal aşağıdaki bölümde çözümlerimiz ile hatanın sebebi ne olursa olsun Outlook’u geri yüklemenize kesinlikle destek olacaktır.
Outlook penceresi açılamıyor, Hatayı düzeltmeden ilkin , aşağıda açıklanan tüm adımları gerçekleştirmek için bir yönetici hesabına erişiminizin olması gerekebileceğini unutmamak gerekir. Şu anda kullanmakta olduğunuz hesabın yönetici izinleri yoksa, bunu ayarlarınızdan değiştirebilirsiniz.
Hotmail Oturum Açma Outlook
Hotmail, Microsoft’un yeni e-posta hizmeti olan Outlook.com ile birleşmeden ilkin hesabınızda oturum açtığınızda, Windows Live giriş sayfası görünüyordu. Ana sayfadan gelen kutunuza kolayca giriş yapılıyordu. Outlook.com’un ortaya çıkmasıyla, gelen kutusuna erişim basitleştirildi ve artık direkt mail hesabınıza erişebiliyorsunuz.
outlook.live.com/owa/ yada → Hotmail oturum açma outlook ← bağlantısına tıklayarak, giriş sayfasına girin, arkasından hesap bilgilerinizi girin ve Oturum Aç’a tıklayın. Gelen Kutusu, Gereksiz E-posta, Taslaklar… Klasörler sayfası saniyeler içinde açılacaktır.
Yöntem 1
Yukarıda belirtildiği benzer biçimde, dosya bozulması çoğu zaman bu hatanın nedenidir. Bazı ayarları ve dosyayı onararak, aynı hatayla onlarca defa karşılaşmadan Outlook’u yine açabilirsiniz. Özetlemek gerekirse {nasıl} yapılır:

Çalıştır uygulamasını açmak için klavyenizdeki Windows + R tuşlarına basın. Windows’un eski sürümlerinde buna Başlat menüsünden de ulaşabilirsiniz .
Kutucuğa: outlook.exe/resetnavpane yazın ve Tamam’a basın.

Bu yöntem otomatikman uygulanacak ve varsayılanlara geri yükleyecektir. Bir süre bekledikten sonrasında Outlook’un açılıp açılmadığını denetim etmenizi tavsiye ederiz.

Outlook hala size “microsoft outlook başlatılamıyor outlook penceresi açılamıyor” Hatası çıkartıyorsa, Aşağıdaki adımları izleyerek Outlook dosyasını Manuel bir halde yapılandırabilirsiniz.

Windows + R tuşlarına aynı anda basın ve kutucuğa %appdata%MicrosoftOutlook yazın ve Tamam’a tıklayın.
Açılacak olan klasörde, Outlook.xml dosyasını bulun ve silin.
Outlook’u yine başlatın ve probleminin çözülüp çözülmediğine bakın.

Yöntem 2
Gelen Kutusu Onarım aracını kullanarak, Outlook’u kaldırırken yada tekrardan yüklerken bozulabilen Outlook veri dosyalarını (.pst ve .ost) geri yükleyebilirsiniz.

Aşağıdaki klasörü bilgisayarınızda bulun.
C:Program FilesMicrosoft Office(Kullandığınız Office versiyonu) (32-bit için)
C:Program Files x86Microsoft Office(Kullandığınız Office versiyonu) (64-bit için)
Bu klasörde, scanpst.exe dosyasını bulun ve Aç’ın.
Oluşturulan programda kutucuğa aşağıda bulunan kullandığınız bilgisayar ile uyumlu Klasör Yolunu seçin ve yapıştırın.
C:UsersuserAppDataLocalMicrosoftOutlook (Windows Vista & up)
C: Documents and SettingsuserLocal SettingsApplication DataMicrosoftOutlook (Windows XP)
Not: “user” kısmını Windows kullanıcı adınızla değiştirdiğinizden güvenilir olun.

Yukarıdaki doğru klasörü bulduktan sonrasında, içindeki: Outlook.pst dosyasını bulun arkasından seçin. Tamam’a tıklayın.
Onarım işlemine adım atmak için Başlat butonuna tıklayın. İşlem tamamlandığında, hatanın hala devam edip etmediğini görmek için Outlook’u bir kez daha tekrardan başlatmayı deneyin.

Yazı İçeriği

Microsoft Outlook BaşlatılamıyorHotmail Oturum Açma OutlookYöntem 1Yöntem 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.