Şimdi yükleniyor

Maaş Yazısı Örneği Ve Yazımı

Maaş Yazısı Örneği Ve Yazımı

Maaş Yazısı Örneği Ve Yazımı

Maaş yazısı örneği, genel olarak bakıldığında bankalar doğrultusundan talep edilen evrakların başlangıcında geliyor. Çoğu zaman bankalardan kredi çekecek olan yeni müşteriler, bankaların bu isteği karşısında iyi mi bir evrak bulunduğunu da merak ediyorlar. Bankalar, yeni edindikleri müşterilerin kredi müracaatı esnasında gelirlerini saptamak için, maaş yazısı talep edebiliyor. Esasında buna bir başka adıyla gelir belgesi de denebiliyor.

Her ikisi değişik şeyler olsa da, hakikaten aynı işi gören birbirine oldukca yakın şeyler olarak karşımıza çıkıyor. Tabiiki bankalar bu evrağı istediğinde de endişelenecek bir hal yok. Bu evrağı istemelerinin sebebi, yeni satın alan oluşunuz olabilir. Eski müşteriler de evraklarını Aralıklarla güncellemesi gerektiğinden bu evrağı bankaya sunmalıdırlar.

Maaş Yazısı Nedir?

Maaş yazısı, hakikaten gelir belgesi ve maaş bordrosu yerine geçen, dilekçe kalitesi taşıyan bir evraktır. Bankalar bu evrağı hakikaten yalnızca kredi müracaatı esnasında talep edebiliyor. Zira çoğu zaman bankalar, aylık gelir verisini SGK üstünden kendileri de denetim edebiliyor. Bunun haricinde oldukça yüksek oranda kredi müracaatı gerçekleştirmek isterseniz, banka güvence olarak şu demek oluyor ki aylık gelirinizi doğrulamak adına maaş yazısı örneği isteyebilir.

Doğal bu evrağı da iş yeri yazmalıdır. Çalıştığınız, sigortanızı ödeyen iş yeri maaş yazısını yazdıktan sonrasında kaşeleyip imzalanmalıdır. Kaşe ve imza bulunmayan maaş yazıları kuşkusuz bankalar doğrultusundan kabul görmeyecektir.

Aynı vakitte bankalar sizden gelir belgesi talep ettiğinde, sizler ek olarak bu evrağı da tavsiye edebilirsiniz. Konut kredisi, taşıt kredisi benzer biçimde yüksek tutarlı kredilere müracaat yapar iken bu evrak bankalar doğrultusundan isteniyor olsa da, istememeleri halinde sizler de tavsiye ederek kredinin onaylanma olasılığını fazlalaştırabilirsiniz.

Maaş Yazısı Iyi mi Yazılır?

Maaş yazısı yazdırmak amacıyla karşınızda tek alternatif, çalıştığınız yere başvurmaktır. Eğer büyük bir şirkette çalışıyorsanız muhasebe departmanı ile görüşmelisiniz. Daha küçük ölçekli bir işletmede çalışıyorsanız işletme sahibinden rica ederek bu dilekçeyi muhasebeciden almasını talep edebilirsiniz. Maaş yazısında olması ihtiyaç duyulan bilgiler;

Ad – Soyad
TC kimlik numarası
Kimlik üstünde yer edinen başka kişisel detaylar
SGK sicil numarası
Aylık brüt/net maaş
Adres verileri (ikamet)

Bu bulguların tamamı, maaş yazısı iyi mi yazılır, iyi mi olması gereklidir benzer biçimde şeyler esasen muhasebeciler doğrultusundan bilinmiş olduğu amacıyla sorun olmayacaktır. Gene de karşılaştırmanız adına hepimiz sizin amacıyla maaş yazısı örneklerini paylaşacağız.

Share this content:

Yorum gönder