Kripto Paralar

Luna Classic: Terra Luna Classic (LUNC) Nedir?

Luna Classic’i geride bırakarak yeni bir Terra Chain piyasaya sürüldü.

Juhi Mirza tarafınca
öteki ağlarda paylaş twitter’da paylaş feysbuk’ta paylaş

Luna Classic (LUNC), Do Kwon’un ve Luna kurtarma planının eski madeni paranın yerine Luna 2.0’ın piyasaya sürüldüğünü gördükten sonrasında resmi olarak piyasaya sürüldü.

Bir Terra Luna oylamasının geçmesinden sonrasında, Terra, ekosistemi Mayıs başındaki Luna kripto çöküşünden kurtarmasını ummuş olduğu yeni bir zincir başlattı.

Ayrıca, eski zincir – Terra Classic olarak adlandırılan – simgesi Luna Classic ile beraber duracak.

Reklamcılık
Luna Classic nedir?
Luna Classic (LUNC), son UST/Luna çöküşünden sonrasında yeni bir Terra zincirinin piyasaya sürülmesinin peşinden geride kalan orijinal Terra Luna madeni paradır.

Kwon’un büyük kurtarma planı, gelecekteki işlemleri yürütmek için yepyeni bir zincir başlattı.

Bu, Luna Classic ve Terra Classic zincirinden ayrıldı. Üretilen yeni zincir, Luna 2.0 olarak malum Luna jetonu şeklinde Terra adını taşıyacak.

Luna Classic ek olarak mevcut Luna dolaşımdaki 6,5 trilyon arzını da üstüne alıyor. Wrapped Luna, Luna Classic’i de takip etmeye devam edecek.

Tweet yükleniyor…
‘Klasik’ terimi muhtemelen Ethereum’un 2017’deki DAO hack’inden sonrasında Ethereum/Ethereum Classic ayrımına bir göndermedir. Kwon’un UST çöküşünün “Terra’nın DAO hack anı” bulunduğunu belirtmesiyle, bu şekilde pazarlamanın başka bir yolu şeklinde görünüyor.

Kriptonuzu Güvende Tutun: Amazon’da Ledger’ın Nano X Kripto Cüzdanını Buradan Alın
Reklamcılık
Luna Classic Çıkış Zamanı
Luna Classic, 28 Mayıs’ta yeni zincirin başlangıç ​​bloğu yayına girerken piyasaya sürüldü.

Teknik olarak Luna Classic, yeni zincir lansmanından ilkin vardı, bir nevi. Bu zincir yeni zinciri görmezden geldiğinden, Terra ekosistemini oluşturan mevcut kodla devam edecektir.

Luna Classic’in piyasaya sürülmesinin peşinden, topluluk arzı azaltmak için daha çok Luna yanığına odaklanacak şeklinde görünüyor. Bazı borsalar, Luna’yı işlem ücretleri yöntemiyle yakma sözü verdi.

Daha Fazla Luna: Coinbase Artık Terra Luna’yı Çöktükten Sonrasında Listelemeyi Planlamıyor
Reklamcılık
Terra Luna Classic’i Nereden Satın Alabilirsiniz?
Luna’yı birkaç kripto para borsasında esasen satın alabileceğiniz şeklinde, Luna Classic birçok kripto borsasında mevcuttur. Bunlara mesela Binance, KuCoin, FTX ve Kraken dahildir. Luna 2.0 kripto borsalarının bir çok daha ilkin Luna’yı destekledi, bu yüzden muhtemelen LUNC ile bunu halletmeye devam edecek.

Hakkaten de, bazı sahipleri yeni zincire giden yolda daha çok Luna Classic satın aldı. Yeni jetonların airdrop’u, mevcut Luna sahipleri için bir tahsis içeriyordu. Bu, mevcut tüm Luna Classic sahiplerinin bununla birlikte Luna 2.0’ın da sahibi olacağı anlamına gelir.

Sadece, Luna Classic’in ticareti, yeni zincir lansmanı öncesinde duraklatıldı. Binance Luna 2.0 destek duyurusunda, 30 Mayıs’ta LUNC ticaretine devam edeceğini söylemiş oldu.

Luna Klasik Fiyat
Reklamcılık
Luna Classic, orijinal Luna’nın ve kazasının yükünü taşımış olduğu için tüm zamanların en yüksek seviyesinden büyük seviyede aşağıda kalıyor.

Sadece, Luna 2.0 fiyatında olduğu şeklinde, sahipleri yeni zincir lansmanı esnasında Luna Classic’in {nasıl} olacağını görmek için bekliyorlar. Yeni zincire geçişte %20 düştü, sadece şimdi büyük bir canlanma görmüş oldu. Luna Classic 24 saat içinde %100 arttı.

800 milyon dolar civarında seyreden bir piyasa kıymeti ile, sahipleri Luna 2.0’ın piyasa kıymeti ile {nasıl} rekabet ettiğini görmek için sabırsızlanacaklar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolokayitci jigoloilansitesi jigolosahibinden jigoloajansimiz jigolodiyarı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün