KYK İnternet Şifresi Değişim yapma, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum

KYK İnternet Şifresi Değişim yapma, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum KYK internet parolası Kredi Yurtlar Kurumunda artan nerdeyse 1 milyona yakın öğrenciye verilen KYK internet ile hem derslerine dayanak alabilir hemde toplumsal medya hesaplarınıza giriş yapabilirsiniz. Yurttta kanlan öğrencilere fayda elde eden kyk interneti sayesinde bütün işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Kayıtlı olduğunuz KYK talebe yurdunda bedava internetten faydalanmak için gizyazı alma işlemleri e-devlet üstünden uygulanmaktadır. KYK wifi internet parolası e-devlet üstünden alınırken gizyazı yenilemek unutulan gizyazı işlemleri şayet yapmanız gerekli olanlar ayrıntılı bir durumda yazımızda.
Sizlere bu yazımızda KYK wifi gizyazı nasıl alınır, KYK gizyazı değişim yapma ve alma, KYK wifi şifremi unuttum ile kyk internet parolası nasıl sıfırlanır sorularına yanıt vermeye çalışacağım.

KYK İnternet Giriş nasıl Yapılır
Kyk internet sayfası seans açma prosedürü için tarayıcınıza wifi.kyk.gov.tr adresini yazmanız gerekmektedir. KYK wifi anne sayfasına düzgüsel şebeke bağlantısınızda bu demek oluyor ki 3G veya 4.5G ile bağlanmanız muhtemel değildir. Mobil interneti kapatarak kablosuz wifi ağından bağlanabilirsiniz.
KYK internet sayfası sizlere internet bağlanmanız için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafınca oluşturulmuş bir sayfadır. KYK wifi seans açma prosedürü için kullanıcı adı ve şifresini kullanarak giriş yapabilirsiniz.

KYK Wifi Şifresine Nereden ve nasıl Alınır
Kyk wifi parolası e-devlet üstünden verilmektedir. İnternet parolası oluşturma işlemleri için e-devlet menüsüne girdikten ardından kyk wifi internet şifresini değişim yapma prosedürü diğer hiç bir yerden yapılmaz. KYK wifi şifresini değiştirebilmek için bir tek e-devlet üzerinde giriş yaptıktan ardından talebe taahhüt sözleşmesini onaylandıktan s0nra size gizyazı verilmektedir.

KYK wifi gizyazı alma adımıları şayet;

Taahhüt onaylama
Müracaat formu
Gizyazı oluşturma

Kyk internet parolası alma adımlarında ilki olan taahhüt onaylama prosedürü sizin internet tüketimi mevzusunda uymanız ihtiyaç duyulan kurallar yazmaktadır.
Kyk parolası oluşturma kuralları şayet;

Minimum 8 karakter
En çok 12 karakter

girerek kyk internet parolası oluşturabilirsiniz.

KYK İnternet Şifresi nasıl Değiştirilir

Mevcut KYK wifi şifresini değişim uygulamak istiyorsanız şimdilik kullandığınız gizyazı ile bunu yapmanız muhtemel. KYK internet sayfasına (wifi.kyk.gov.tr) giriş yaparak “Gizyazı Değişim yapma” menüsünden aktüel KYK gizyazı değişim yapma işlemini kolayca yapabilirsiniz.
İlk kez gizyazı alma prosedürü e-devler üstünden yapılırken gizyazı değişim yapma işlemleri şayet (wifi.kyk.gov.tr) adresindeki Gizyazı Değiştir menüsünden uygulanmaktadır. Gizyazı farklılığı yapar iken asgari 8 karakter en çok 12 karakter olması yeterli olacaktır.

KYK İnternet Şifremi Unuttum
Eğer KYK internet şifrenizi unutursanız yeniden e-devlet üstünden gizyazı almanız muhtemel değilidir. Unutulan kyk wifi parolası için vatan idaresine müracaatte bulunmanız gerekmektedir.
KYK internet sayfasına girişte şifremi unuttum aşaması olmadığı için şifrenizi değişim uygulamak veya sıfırlamak mutlaka muhtemel değilidir. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafınca size verilen yeni gizyazı ile paneli girdiğinizde sizden yeni gizyazı oluşturmanız istenecektir.

Şifreniz asgari 8 en çok 12 karakter olmalıdır
Yeni şifrede asgari 1 adet büyük harf olmalı
Minimum 1 adet sayı
Türkçe harfler kullanılmamalıdır (ş, ö, ç, ğ, vs.)
Başkasının bileceği basit şifreler belirlemeyin

KYK Wifi Ağına nasıl Giriş Yapılır
Wifi ağına giriş uygulamak için kredi yurtlarına kalmanız gerekmektedir. Kredi yurtlarında kalıyorsanız size özel kullanıcı ve gizyazı ile internet kullanabilmeniz mümkün. KYK wifi ağına bağlanmak için;

Telefonun taşınabilir ağını kapatıp Wifi açılır
Ağlar içerisinde bulunan “KYKWIFI” ağını bulup bağlanın
Bağlan tuşuna bastıktan ardından size tarayıcı ağına yönlendir
Taracıyı ağında yapılan sayfaya kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz
Eğer sayfa açılmaz şayet internet taracıyıcısa https://wifi.kyk.gov.tr/ adresini yazabilirsiniz.

KYK İnternet Kotası ve Sınırı
Geçen yıllardan sonsuz ve kotasız KYK internet bağlantısı yayınlayan KYK birtakım öğrencilerin interneti hedefi haricinde tüketimi, film indirmesi benzeri şekilde nedenlerden ötürü kyk internet kotası getirmiştir. Öğrenciler kyk internet kotaları bittiğinde internet bağlantıları kesilecektir.
Aylık 16 GB internet hakkı bulunan öğrenciler kullanıcı ve parolası ile giriş yaparak 1 ay içerisinde istedikleri vakit kullanabilirler. Kotanız bittiğinde aga erişiminiz kotanız yenileninceye kadar duracaktır.
KYK internet kotası sorgulamak için ve ne kadar interneti kaldığını görmek için https://wifi.kyk.gov.tr/ adresine giriş yaparak kota sorgulama aşamasını takip etmeleri yeterli olacaktır. KYK interneti ne kadar kaldı sorusuna yanıt keşfetmek için kotu sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.

KYK Kullanıcı Adı Nedir
Kyk kullanıcı adı internete bağlanmak için zorunlu olarak doldurulması ihtiyaç duyulan kısımlardan bir tanesidir. KYK kullanıcı adı T.C. numarasıdır. İnternete bağlanırken T.C. numaranızı ve size özel şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır.
KYK İnternet Ayın Kaçında Yenilenir
KYK wifi interneti her ayın başlangıcında yenilenir. Tüm yurtta artan öğrencilere verilen internet kotası her ayın başlangıcında yenilenir. Kullanılmayan internet hakları öteki aya çağ etmez.
Kyk internet sürati ayın ilk başlangıcında hızlı iken sonradan hızında yavaşlama ortaya gelebilir. KYK internet kotası kaldırma prosedürü şimdilik için rastgele uygulamayla mutlaka yapılmamaktadır.
Genel olarak sorulan sorulardan biride kyk internet izleniyor mu sorusudur. Ağa idareci sizin hangi siteye girdiğinizi ve yaptığınız işlemleri görebilir. Kyk interneti kullanarak mutlaka yasaklı sitelere giriş yapmayınız.
KYK Wifi İnternet Erişimi Yok Hatası
Öok sık karşılaşılan yanlışlardan biride internet bağlantısı yok hatasıdır. KYK ağına bağlanmanıza karşın internete ilişki gerçekleşmiyorsa ilk olarak gerekli olanlar şayet;

Mobil ağınızı kapatın
VPN tüketiyorsanız devir dışı bırakın
Doğrulama sayfasına giriş yapamıyorsanız tarayıcıya adresi kendiniz yazmalısınız https://wifi.kyk.gov.tr bu adresi yazarak teyit sayfasına giriş yapabilirsiniz.
Aynı anda 2 cihazdan giriş yaşama geçirmeye çalışmak azami giriş denemesi hatası almanıza niye olur
Bilgisayardan giriş sorunu yaşıyorsanız wifi sürücüsünü güncellemeniz gerekmektedir.
İnternetin yoğun olarak kullanıldığı akşam saatlerinde kendi kendine sistemden çıkış yapabilir

Yukarıda sebeplere karşın şimdi kyk internetine bağlanıyor ama internete giremiyorsanız teyit sayfasının gelmemesi veya ilişki yok hatası almanız halinde telefonunuz çerezlerini silmek ve açılmış kapatmak sorununun ortadan kalkmasını sağlayabilir.
Kyk wifi 256k internet service ne demek sorusuna özetlemek gerek görülürse cevaplamak gerek görülürse bu internetinize kota ve hudut geldiği manasına gelir.
Sizlere bu yazımızda kyk wifi internet bağlanma, kyk wifi şifremi unuttum ve kyk wifi internet internet kotası ile ilgili informasyon vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.