Ana Sayfa > Kripto Para

Fitch Ratings: Merkez Bankası Dijital Para Birimleri Mevcut Sistemi Değiştirebilir

Dünyadaki birçok merkez bankası CBDC’lerle ilgileniyor. Bahamalar gibi bazıları merkez bankası dijital para birimlerini çoktan piyasaya sürerken, Çin gibi diğerleri ise ileri geliştirme aşamasında bulunuyor. Bunun yanında ABD ve İngiltere gibi bazı ülkeler hala bir CBDC’nin fizibilitesini ve bunun finansal sistem üzerinde ne gibi bir etkisi olacağını araştırıyor.

Read More

Bir Türk Futbol Takımı Daha Token Çıkarıyor: Alanyaspor Socios İle Anlaştı

Yapılan açıklamalara göre Aytemiz Alanyaspor, futbol kulüplerinin dijital dönüşümü gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için kurulan Socios.com ile anlaşma imzaladı. Alanyaspor, dünya futbolunun önemli kulüpleri FC Barcelona, Paris Saint-Germain, Juventus, AC Milan ve Manchester City’nin ardından Socios.com ile ortaklık kuran 28. takım oldu.

Read More
blank

SICAK GELİŞME: MASAK, Kripto Para Borsalarına Yönelik Rehberini Paylaştı

MASAK tarafından yayınlanan 23 sayfalık rehber içerisinde kripto para borsalarının nelere dikkat etmesi gerektiği ve kullanıcıların hangi durumlarda suç işlediği gibi birçok nokta açıklandı. Bu rehberin en dikkat çekici kısmı ise tahmin edilebileceği gibi kripto para borsalarına getirilen zorunlulukların vurgulandığı kısım oldu.

Read More