En güzel tutulan iş yeri isimleri 2022

Yeni iş kuracak olanlar için Verimli dükkan adları, osmanlıca, otomotiv, Türklere hususi, deli, yaratıcı, ekşi sözlükte paylaşılan, fransızca, acaip, teknoloji, market, cafe ve akılda kalıcı, sıradışı marka isim bulmak gereklidir. İşyeri adları ne kadar akılda kalıcı olursa, müşterinin tekrardan gelmesi için o denli gereklidir.İşyeri İsimleri Seçiminde Dikkat Edilmesi GerekenlerO halde işyerimize o şekilde bir isim vermeliyiz ki;İşyeri adları Akılda kalıcı olmalı,Çağdaş olmak zorunda,Havalı olmalı,

Duyan “vay ne güzel isim” demeli,Bölgede ki en güzel isim olmalı,Dini, kültürel değerleri bununla beraber taşımış olduğu benzer şekilde her kesime hitap etmeli,İngilizce, Osmanlıca, Fransızca benzer şekilde dillerde olacaksa anlamlı olmalı.Peki ne olmalı bu isim.. Çömez birliklerinin olduğu bölgede askeri malzemeler satan esnaf için Şafak tecim, Bakkal ve manavlar için yıldız yada yılmaz tecim, Kafeler için yabancı birkaç karakter ile sınırı olan mı olmalı? İnceleyerek derhal bakalım.Akılda Kalıcı Dükkan İsmi nasıl Olmalı?Türk Standartları Enstitüsü tarafınca yeni bir düzenleme yapılmış oldu.

 

Buna nazaran esnafın tabelasında yer edinen işletme adı Kurum ve Kuruluşlarda Kullanılan Tabelalar için Kurallar adlı standarda (TS 18313) uygun olması gerekiyor. Bazıları buna işyeri adı kanunu adını veriyor. Buna nazaran isimde en fazla %25 oranında yabancı isim kullanılabilecek. En güzel işyeri adını seçerken, bu detayı atlamamanızı tavsiye ederiz. Tüm bunların yanı sıra dükkan açmak istediğiniz vakit gireceğiniz sektörü iyice araştırmalı ve rakiplerinizi yakından takip etmelisiniz. Besin sektörüne giriş yapıyorsanız eğer genç kesimin daha fazlaca dikkatini çekebilecek isim kullanırken bununla beraber keyifli dekor malzemeleri kullanarak emek verme alanınızı renklendirebilir ve oldukça akılda kalıcı olabilirsiniz.

 

Açacağınız iş yeri için mühim olan bir diğeri mevzu ise; mekan olacaktır. Dükkanınızı yaya ve vasıta trafiğinin oldukça yoğun olduğu bir bölgede açmanızı tavsiye edeceğimiz benzer şekilde bununla beraber sigara içilebilecek bir alan oluşturmanızda iki kat fazla kazanmanıza sebep olacak nedenler içinde yerini alacaktır. Unutmadan hatırlatmak isterim ki.. açacağınız iş yerine vereceğiniz ismin mühim olması kadar bununla beraber sloganlarınızda fazlaca büyük ehemmiyet taşıyacaktır. Bu gün fazlaca başarıya ulaşmış olmuş olan şirketlerin tarihçesine bakmış olduğumuza dükkan adları ve isimlerine uygun olan çarpıcı sözleri dikkatleri çekmektedir.

 

Bazı firmalar vardır ki başarılarının başlangıcında dükkan adları ve oluşturuş oldukları çarpıcı sözler ile yediden yetmişe her insanoğlunun ve her kesimin aklında kalmayı başarmış ve hayallerini kurmuş oldukları başarılara kısa sürede ulaşmışlardır.Çağdaş İşyeri İsimleri ListesiEsnafkredi.net olarak naçizane en güzel, akılda kalıcı ve sıradışı işyeri isim tavsiyelerimizden bazıları şunlardır;

Rüya

Sonbahar

Dilek

Kestane

Trend

Rüzgar

VİP

Dinamik

Keyf-iSağ Salim

Zaman

Doğal

Kıranta

SalonAda

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.