İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu nereye yapılır 2022

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu 2021

Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu 2021 (İBB)Maddi desteğe gereksinim duyan şahıslar bölgelerinde bulunan belediyelere yahut Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na başvurabiliyorlar. İstanbul’ dahi ikamet eden yurttaşlarımız İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gittikçe yardım başvurusunda bulunabiliyor. İBB tarafınca toplumsal yardım kartları ve yardım çekleri verilebiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafınca verilen kartların limitleri bulunmaktadır. Bu kartların limitleri belli dönemlerde açılabiliyor.

Vatandaşların gereksinim hallerine bakılırsa kart limiti belirleniyor ve bu sınır için sorgulama yapılabiliyor. İçeriğimzden İBB tarafınca verilen ayni ve nakdi yardımlar ile alakalı ayrıntılı informasyon temin edebilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardımlarıİstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü tarafınca yurttaşlarımıza ayni ve nakdi yardımlar uygulanmaktadır. İhtiyaç sahiplerine elverişli olan uygulamanın belirlenmesi hedefi ile çalışan direktörlük yurttaşlarımızın gereksinim sahibi olup olmadıklarının tespitini gerçekleştirmektedir. Buradan muhtaçlık belgesi alınabilmektedir.

Mevzuat kapsamında yurttaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması hedefi ile hizmet veren ünite teşhis usulü yahut başvuru usulü ile bu yardımları gerçekleştirmektedir.Coronavirüs ile savaşım kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul’dahi yaşam sürdüren gereksinim sahibi ailelere ve ihtiyar vatandaşlara, hastalara ve afiyet çalışanlarına yardım kampanyası başlatıldı. Başlatılan kampanyayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu toplumsal medya hesabından bu şekilde açıkladı: “İstanbul bu süreci büyük bir dayanışma örneği sergileyerek aşacak. Destek ve hibe kampanyamıza siz de katılın”  “Beraber Başaracağız” sloganıyla başlatılmış olan yardım kampanyası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplumsal medya hesabından banka hesaplarını dahi paylaşmıştır. Besin paketi yardım kampanyası

 

444 00 93 numaralı telefondan yahut 0552 153 0034 numaralı whatsapp kontakt hattından ulaşım sağlanabilmektedir. Yada siteye tıklayarak gerekli detayları doldurması halinden toplumsal yardım temin edebilirsiniz.Ek olarak geçen günlerde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, basın toplantısında 65 yaş üstü ve gereksinim sahibi şahıslara İstanbul Vefa Toplumsal Destek kapsamında 50 bin vatandaşa 300 bin gıda kolisi yardımını yapılacağını duyurmuştu. Toplam 6 hafta boyunca verilecek olan 300 gıda kolisi 39 ilçede gereksinim sahiplerine ulaştırılmak suretiyle 30 Mart 2020 tarihinde yola çıkmıştır.

 

Vefa Toplumsal Destek Grubu emekleri basın açıklamasına ulaşmak için tıklayınız.İBB Esenlik Çalışanlarına bedava KonaklamaYeni tip covid-19 coronavirüs salgını kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB tarafınca vatandaşa ortaya getirilen desteklere bu kere de afiyet çalışanları yer aldı. T.C İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu tarafınca yürütülen bu dayanak projesi coronavirüse karşı savaşım en büyük katkıyı elde eden afiyet personellerini göz ardı etmeyerek bedava Konaklama Desteği’ni İstanbullulara açıkladı. Mevzu ile dair bu sözleri dile getirdi;“İstanbul’dahi afiyet çalışanlarına sağladığımız konaklama kapasitesi 2.800’e ulaştı. Onların güvenilir, sağlıklı ve rahat ortamda dinlenmeleri bizim açımızdan öncelikli.

 

Bu süreçte bizimle iştirak icra eden otellere candan teşekkürler.”İBB Metro İstasyonlarına Korona ÖnlemiKüresel sorun durumuna gelen coronavirüs, 11 Mart 2020 den bu yana vatan genelinde tesirini göstermeye başladı. Coronavirüsün bulaşma riskinin en yoğun olduğu yerlerde toplumsal hareketliliği kısmak namına pekçok tedbir alındı. AVM, mağaza, park alanları ve benzeri. yerlerinden geçici zaman ile halka kapatılması ardı sıra toplumsal hareketliliğinden oluşturabileceği risk sebebiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu toplumsal izolasyonun verimli sağlanamadığı yerlerden kabul edilen ve fazlaca sık sarfedilen metro istasyonlarına termal kamera uygulamasına geçildiğini açıkladı. Coronavirüsün sorunlerinden en yoğun gördüğünüz ateş, İstanbullular için bundan sonra termak kameradan izlenecek.

 

T.C İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu termal kamera programı ile alakalı;“Metro istasyonlarımızda termal kamera uygulamasına geçtik. Yüksek ateş belirlenmesi ortaya getirilen yolcular toplu ulaşım araçlarına alınmıyor ve afiyet kuruluşlarına yönlendiriliyor. Yenikapı, Üsküdar, Kirazlı’dan ardından kısa sürede öteki istasyonlara dahi termal kameralar yerleştirilecek.” ifadelerini kullandı.İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bununla beraber metro istasyonuna gelen yeni düzenlemeyi İstanbullulara açıkladı.6 Nisan Pazartesi’den itibaren; Metro seferleri bir tek 21.00’e kadar yapılacaktır.Moda, İstiklal Caddesi tramvayları ile

 

Kabataş-Bölme Finüküler hattı seferleri durdurulacaktır.Metro istasyonlarında ivedi ışıklandırma sistemine geçilecektir.İstanbul Büyükşehir Belediyesi bedava Maske DağıtımıT.C İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafınca Başkan İmamoğlu’nun koordine edilerek bedava maske dağıtımı yapılmıştır. Başkan;“Bugün toplu taşıma araçlarında 100 bin maske dağıttık. Metro, metrobüs, vapur ve otobüs benzeri durumda toplu taşıma araçlarında ve kalabalık ortamlarda maske kullanmak bundan sonra zorunlu bir tedbirdir, lütfen bu süreçte maske kullanımını huy durumuna getirelim.”#BirlikteBaşaracağız#İstanbul Büyükşehir Belediyesi Süt YardımıCoronavirüs salgını sebebiyle yurttaşların ekonomik bütçelerinde meydana gelen sıkıntıdan kaynakları devlet her dakika toplumsal yardım paketleri benzeri durumda pekçok dayanak açıklıyor. Devletin her kesiminden vatandaşa seslenme edebilen bu paketlerin beraberinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu vatan genelinde devam eden coronavirüs salgınında bu kere de evlatları unutmadı.

 

Projesini İstanbullulara Halk Süt olarak duyuran İmamoğlu konu ile alakalı şöyleki bir paylaşımda bulunmuş oldu;Bu zor günlerde İstanbul’un çocuklarını sütsüz bırakmıyoruz. Tamamen dezenfekte edilmiş vasıtalar ve sağlıklı önemlerle 100 bin çocuğa #HalkSüt ulaştırmaya devam ediyoruz.#BirlikteBaşaracağız#İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarafınca Verilen Diğeri Yardımlar???? Tıbbi yardımlar : İBB tarafınca verilen yardımlardan bir tanesi de afiyet mevzusunda ortaya getirilen yardımlar olacaktır. Esenlik sorunu olan ve rastgele bir toplumsal emniyeti olmayanların ilaç benzeri durumda mevzularda ihtiyaçlarının giderilmesi hedefi ile verilen yardımlardır. Bu yardım mevzusunda dayanak alabilmek için de yine başvuru uygulamak gerekecektir.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardımları???? Ayni yardımlar :

 

Belediye tarafınca ortaya getirilen yardımlardan bir öteki de ayni yardımlardır. İhtiyaç sahiplerine direkt para olarak değil dolaylı olarak ortaya getirilen yardımları söylem etmektedir. Kömür yardımı, gıda yardımı benzeri durumda yardım konularının bu başlık altında ele alınması gereklidir. Bunların beraberinde giyecek, ev eşyası, barınma benzeri durumda mevzularda dahi yardımlar yapıldığı bilinmektedir.???? Nakdi yardımlar : Maddi olarak ortaya getirilen yardımları söylem etmektedir. Bu şekilde dayanak alabilmek isteyenler ilk olarak muhtarlara gittikçe sefalet belgesi almalıdır. Ondan ardından Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü’ ne gittikçe Genel Esenlik Sigortası gelir testi yaptırmak gerekecektir. Bu aşamadan ardından toplumsal yardım alabilmek isteyenler belediyeye başvurması gereklidir. Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü bu anlamda şahısların reel anlamda parasal desteğe ihtiyaçları olup olmadığının teşhis edilmesi hedefi ile yerinde soruşturma yapmış olacaktır.

 

Meydana getirilen soruşturma ardından yardım müracaatı kabul edilen şahıslara bir seferliğe has olarak nakdi yardım verilmektedir.İBB Toplumsal Yardım Kartıİstanbul Büyükşehir Belediyesi devletimizde fazlaca nadir görülen ilklerden birine imza atmış ve desteğe muhtaç olanlar için yardım kartlarını geliştirmiştir. Belediye tarafınca, toplumsal belediyecilik terimi gereği gereksinim sahibi ailelere yardım emekleri uygulanmaktadır. Bu kapsamda dar gelirli ailelere gıda yardımları yapılmaktaydı. Meydana getirilen bu yardımlar özellikle Ramazan ve Kurban bayramlarından önce yardım kolisi biçiminde yapılmaktaydı. Yalnız ortaya getirilen bir planlama ile gıda yardımlarının koli biçiminde değil de alış veriş fişi olarak verilmesine başlandı.

 

Bu aplikasyon kapsamında desteğe gereksinim duyan yurttaşlarımıza anlaşmalı olunan marketlere gittikçe fiş tutarında alış veriş yapma olanağı tanındı.İBB Toplumsal Yardım KartıFakat birkaç sene ortaya getirilen bir planlama ile alış veriş fişi uygulamasına son verildi. Bunun yerine yurttaşlarımızın gıda giderlerinin karşılanması hedefi ile kendilerine alış veriş kartı verilmesi kararlaştırıldı. Alışveriş kartı uygulamasına geçilmesi değişen süratle ilerleyen değişen teknolojinin bir gereği olarak karşımıza geliyor. Yurttaşlarımız belediye tarafınca kendileri için tespit edilen limitlerde kartlarını kullanabiliyor.Belediyeler tarafınca hazırlanan kolilerde umumi olarak çay, şeker, yağ ve bakliyat benzeri durumda maddeler bulunmaktadır.

yalnız yurttaşlarımız hazırlanan yardım kartları sayesinde ihtiyaçları tarafında alış veriş yapıyor. Bu sebeple yardım kartlarının faydalı bir aplikasyon bulunduğunu ifade etmek doğru olacaktır.İstanbul dahi Ticket Kıran Sodexo Bozan Bölgeler bulunmaktadır. Eğer iş yerinizin size verdiği bir gıda kartı  var şayet bu kart içindeki tutarı nakite çevirebilir ve kartınızdaki tutarla gereksinim duyduğunuz şeyleri karşılayabilirsiniz.Toplumsal Yardım Kartı Başvurusuİstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafınca bu yardım kartlarının verilebilmesi için vatandaşlarımızda aranan birtakım şartlar söz mevzusu olmaktadır. Bu şartlar alttaki gibidir;İstanbul’dahi sürekli olarak ikamet ediyor olmakBaşvuru sahibinin rastgele bir toplumsal emniyeti olmamasıDüzenli gelir getiren bir işte çalışmıyor olmasıFakirlik belgesi alınmasıEşi ölüm etmiş kadınlarSağlık sıkıntıları nedeni ile çalışamaz olanlar

 

Çalışıyor olduğu durumda nüfusu kalabalık olan bir aileye haiz olmak ve esas ihtiyaçların karşılanamıyor olmasıSosyal Yardım Kartı Başvurusugibi şartlardan rastgele birine haiz olunması gereklidir.Bu şartlara haiz olanlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü yahut Hanım ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü‘ ne gittikçe başvurularını yapabilir. Müdürlükler, desteğe gereksinim duyan yurttaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması hedefi ile her çeşitli yardımı yaşama geçirmeye hazır ve nazırdır. Kart başvuruları gerçekleştirdikten ardından alakalı birimler tarafınca yapılacak olan soruşturma ardından şayet talebiniz onaylandıysa sahip olunan cep telefonu numaranıza bir kısa tebliğ gönderilecektir.

 

İBB Toplumsal Hizmetler MüdürlüğüAdres: Topçular Mahallesi Beylerbeyi Caddesi Bostanaralığı Sokak İETT Garajı yanı Eyüp/İstanbulİBB Hanım ve Aile Hizmetleri MüdürlüğüAdres: Yeşilköy Mahallesi Mimar Basri Mete Sokağı Bakırköy/İstanbulTelefonla başvuru yapabileceğiniz benzeri durumda T.C. hüviyet belgesi ve sefalet kağıdı ile beraber bu adreslere gittikçe de yardım talebinde bulunabilirsiniz. İnternet üstünden rastgele bir başvuru linki bulunmamakla beraber, ALO 153 ak masa aranarak dahi yardım talebinde bulunulabilir.Acil paraya gereksiniminiz var şayet, faizci cemil benzeri durumda şahıslara müracaat etmek yerine kamu kurumlarına başvurmanızı tavsiye ederiz.Yoksulluk Kağıdı nasıl Alınır?İBB toplumsal yardım kartlarından faydalanmak için başvuru sırasında personeller sizden sefalet kağıdı talep edilecektir.

 

Yoksulluk kağıdı verme yetkisi muhtarların elinde bulunmaktadır. Mahalle muhtarları umumi olarak evrakları bir ücret mukabilinde verirler. Yalnız sefalet kağıdı için talep edilen rastgele bir belge bulunmamaktadır. Ek olarak mahallelerin muhtarları ailelerin parasal halleri ile alakalı umumi olarak fikir sahibidir.Belediyeler ve kaymakamlıklara tabi olarak faaliyet gösteren Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafınca verilen ayni ve nakdi yardımlardan faydalanmak için sefalet kağıdı almaya gereklilik vardır. 18 yaşını dolduran ve rastgele bir toplumsal emniyeti olmayan şahıslar bu evrakı alabilirler.

 

İBB Toplumsal Yardım Kartı Limiti Ne Kadardır?İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafınca desteğe muhtaç şahıslara yönelik olarak verilen kartlar, pek fazlaca aileye çare olmaktadır. Kart limitleri ailenin gelir durumuna bakılırsa belirlenmektedir. Şu an için karta tariflenebilecek olan 3 adet sınır bulunmaktadır. Bu limitler 50 TL, 100 TL ve 200 TL olarak saptanmıştır. Yalnız kartta açılışa özel olarak tanımlanacak olan sınır 200 TL. olarak saptanmıştır. İlk aydan ardından belediye tarafınca size verilen limiti kullanmış olacaksınız.Yurttaşlarımız tarafınca dört gözle beklenilen konulardan bir tanesi de bu kartların hangi marketlerde geçerli olduğu sorusudur.İBB Toplumsal Yardım Kartı LimitiŞokUCZÇağrı marketKim marketCarrefourMigrosHappy centerRammarmağazalarına gittikçe alış veriş yağabilirsiniz.İBB Toplumsal Yardım Kartı Limit Sorgulama İşlemi nasıl Yapılır?

 

İBB tarafınca verilen yardım kartlarının limitleri için internet üstünden sorgulama prosedürü yapılması muhtemel değildir. Hatta bunun için tasarlanmış olan bir sistem de bulunmamaktadır. Limit sorgulaması yapmanın tek bir tekniği bulunmaktadır. Bu usul de marketlere gittikçe alış veriş yapar iken kasada bulunan şahsa kartta ne kadar sınır bulunduğunu sormak olacaktır. Bu usul haricinde sarfedilen rastgele bir sınır sorgulama tekniği yoktur.İBB Toplumsal Yardım Kartı Limit SorgulamaİBB Toplumsal Yardım Kartı Ne Süre Açılacak?Kartların limitleri sene nihayetinde belediyelerin yıllık planları yapılırken düzenlenmektedir. Bu kartlar şimdilik itibari ile kapalı durumdadır. Gelecek aylarda açılması mümkün olabilir.

 

Yalnız geçen sürede belediye tarafınca yurttaşlarımıza verilen limitte ücret birikmektedir. Örnek olarak ilk ayda 200 TL, ileri aylarda 100 TL ‘ lik kart sınır olan bir vatandaşımızın kartların Nisan ayında açılması halinde kartında 200 + 100 + 100 + 100 = 500 TL olacaktır ve bu tutarı toplu olarak kullanabilecektir.Yurttaşlarımızın gerçekten desteğe gereksinimi olup olmadığının belirlenmesi derin bir soruşturma sonucunda uygulanmaktadır. Yalnız İstanbul’ un nüfusu kalabalık olmasından ötürü başvuru icra eden ailelerin adedi epey çoktur. Bu bireylerin teşhis edilmesi hedefi ile görevlendirilen takımlar hassas bir alın teri verme yürütmektedir.

 

Fakat sayı nedeni ile ara sıra bu vaziyet gözden kaçabilmektedir. Bilhassa geçen sene bu kartlara gereksinim sahibi olmayan ailelerin de başvuru yapmış olduğu bilinmektedir.Mevzu ile alakalı yurttaşlarımız içerisinde rastgele bir haksızlık yaşanmaması, kartların reel gereksinim sahiplerine ulaştırılması, haksız yere kartı kullananların teşhis edilmesi ve yardımların doğru adreslere yapılması hedefi ile bu kartlar kullanıma kapatılmıştır.

 

Yalnız belediye, ortaya getirilen müracaatlar sonucunda parasal halini teşhis etmiş olduğu ve yardım için gerekli şartları taşıyan şahıslara Toplumsal Yardım Kartı vermektedir.Gaziantep’te ikamet edenler belediye yardımlarını inceleyebilir ve yine Toplumsal Hizmetler Müdürlükleri’ne gittikçe yardım başvurusunda bulunabilir. Her belediyede kesinlikle bu yolla bir yardım birimi vardır.Bu kartlar ile anlaşmalı marketlerden alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Eskiden kupon olarak verilen yardımlar şimdilik kartlar ile sağlanmaktadır. Kartınıza yüklenen sınır dahilinde bu kartları kullanabilmeniz mümkün. Tweetle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.